Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-10-20, 17:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Od seniora do Opola", czyli przegląd amatorskich chórów w Opolu

Chór "Kombatant" z Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Chór "Kombatant" z Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
„Od seniora do Opola”, czyli II Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych zorganizowano w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Wystąpiło osiem zespołów, a laureatów wskazało jury i publiczność. Organizatorem była fundacja "Bądź dobroczyńcą".
Wśród uczestników był chór Old Singers, którego dyrygentką i chórmistrzynią jest Ewa Wocial.

- Bardzo dużo w swoim życiu występowałam, ale mimo tego mam tremę - mówi Ewa Wocial. - Mam potworną tremę przed występem, ale taka już jestem. Tatuś mój zawsze mówił "taka się ulęgłaś", ale potem następuje oddech. Szczęście w oczach moich chórzystów jest najważniejsze - dodaje.

Na scenie wystąpił też chór "Kombatant" z opolskiego DPS-u. Śpiewała w nim m.in. Nina Brzezińska.

- Zawsze dobrze się czuję na scenie - mówi Brzezińska. - Nie mam nigdy tremy. Śpiewam, tańczę już 16 lat. Pani Asia uczy nas już tyle lat i zawsze coś wspaniałego wybierze. Zawsze dostajemy nagrody - dodaje.

- Od niedawna śpiewam w tym chórze - dodaje Andrzej Jakimowicz. - Po prostu nie czułem jakoś tego, ale zaszczepiono mnie pomysłem i uważam, że coś wnoszę, ale nie tylko ja wszyscy tutaj coś wnoszą, którzy śpiewają - dodaje.

Każdy z chórów zaśpiewał trzy utwory w kategoriach: "piosenka o Opolu", "piosenka popularna" oraz w kategorii "wszyscy razem". Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Ewa Wocial
Nina Brzezińska i Andrzej Jakimowicz

Kultura i rozrywka

2018-11-19, godz. 12:51 "Podróże z Andrzejem Stasiukiem" - do piątku MBP czeka na eseje 'Podróże z Andrzejem Stasiukiem' - taki jest tytuł XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przypomina, że termin składania p ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »