Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-10-20, 17:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Od seniora do Opola", czyli przegląd amatorskich chórów w Opolu

Chór "Kombatant" z Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Chór "Kombatant" z Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
„Od seniora do Opola”, czyli II Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych zorganizowano w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Wystąpiło osiem zespołów, a laureatów wskazało jury i publiczność. Organizatorem była fundacja "Bądź dobroczyńcą".
Wśród uczestników był chór Old Singers, którego dyrygentką i chórmistrzynią jest Ewa Wocial.

- Bardzo dużo w swoim życiu występowałam, ale mimo tego mam tremę - mówi Ewa Wocial. - Mam potworną tremę przed występem, ale taka już jestem. Tatuś mój zawsze mówił "taka się ulęgłaś", ale potem następuje oddech. Szczęście w oczach moich chórzystów jest najważniejsze - dodaje.

Na scenie wystąpił też chór "Kombatant" z opolskiego DPS-u. Śpiewała w nim m.in. Nina Brzezińska.

- Zawsze dobrze się czuję na scenie - mówi Brzezińska. - Nie mam nigdy tremy. Śpiewam, tańczę już 16 lat. Pani Asia uczy nas już tyle lat i zawsze coś wspaniałego wybierze. Zawsze dostajemy nagrody - dodaje.

- Od niedawna śpiewam w tym chórze - dodaje Andrzej Jakimowicz. - Po prostu nie czułem jakoś tego, ale zaszczepiono mnie pomysłem i uważam, że coś wnoszę, ale nie tylko ja wszyscy tutaj coś wnoszą, którzy śpiewają - dodaje.

Każdy z chórów zaśpiewał trzy utwory w kategoriach: "piosenka o Opolu", "piosenka popularna" oraz w kategorii "wszyscy razem". Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Ewa Wocial
Nina Brzezińska i Andrzej Jakimowicz

Kultura i rozrywka

2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »