Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-07-25, 15:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Frank Gambale, Trilok Gurtu i inni. Znamy już program tegorocznego Drum Festu

Efektowny finał Drum Festu. Mike Terrana znokautował perkusję [fot. Tomasz Wojtyłko, Marcin Skomudek]
Efektowny finał Drum Festu. Mike Terrana znokautował perkusję [fot. Tomasz Wojtyłko, Marcin Skomudek]
Ogłoszono program 26. Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest w Opolu. Światowej sławy gitarzyści i perkusiści przyjadą do stolicy regionu na przełomie września i października.
- Myślę, że z takich największych nazwisk należy wymienić Franka Gambale - mówi Wojciech Lasek, organizator Drum Festu. - To jest jeden z trójki, czwórki najlepszych gitarzystów światowych . Przyjedzie z własnym zespołem i zagra koncert w Filharmonii Opolskiej. Tak samo Trilok Gurtu to jedno z większych nazwisk tegorocznej imprezy. Tradycyjnie będziemy mieć też weekend klasyczny, czyli koncerty, konkursy na marimbie i wibrafonie - dodaje.

- Będzie także weekend bardziej rockowy - zaznacza Lasek. - Będą między innymi warsztaty, popisy bardzo znanych perkusistów, którzy będą także jurorami konkursu Young Drum Hero. To w okolicach od 7 do 9 października. Tam usłyszymy m. in. jednego z najlepszych polskich perkusistów Dariusza "Daray" Brzozowskiego. Będzie Russ Miller, usłyszymy również George'a Kolliasa, to grecki mistrz szybkiego grania - dodaje.

Festiwal rozpocznie się 24. września i potrwa do 28. października. Radio Opole objęło 26. Drum Fest patronatem medialnym.
Wojciech Lasek cz.1
Wojciech Lasek cz. 2
Więcej o festiwalu w najnowszym odcinku cyklu "Młoda Antena"

Kultura i rozrywka

2018-02-19, godz. 16:15 Nie żyje Waldemar Więckiewicz Zmarł pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Waldemar Więckiewicz, autor książek o Pogorzelcu, jednym z osiedli tego miasta. Jako pierwsza wyszła spod jego pióra pozy ... » więcej 2018-02-18, godz. 19:47 Dzieci znów wybrały się w muzyczną podróż po oceanie dźwięków. Tym razem odwiedziły Rosję [FILM, DUŻO ZDJĘĆ] Rosja była drugim przystankiem czwartej edycji 'Radiowej podróży po oceanie dźwięków'. Młodzi uczestnicy bawili się w Studiu M Radia Opole, poznając kulturę t ... » więcej 2018-02-18, godz. 19:45 Český díplom powrócił na deski opolskiego teatru [ZDJĘCIA] Przedstawienie dyplomowe studentów PWST we Wrocławiu weszło do repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. » więcej 2018-02-18, godz. 12:00 Krapkowicki Dom Kultury mógłby oferować więcej, ale nie ma wystarczająco miejsca Grać premiery kinowe czy organizować koncerty i spektakle? Taki dylemat towarzyszy na co dzień dyrekcji Krapkowickiego Domu Kultury. » więcej 2018-02-18, godz. 07:00 Album z obrazami Jana Cybisa Muzeum Śląska Opolskiego w ramach grantu remontuje Galerię im. Jana Cybisa w Opolu a także wydała specjalny album z obrazami tego najsłynniejszego kolorysty. » więcej 2018-02-17, godz. 21:00 Rok Krapkowickiego Domu Kultury z wątkiem niepodległościowym w tle Akcenty związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości będą widoczne w tegorocznej ofercie Krapkowickiego Domu Kultury. » więcej 2018-02-17, godz. 20:30 Przemierza świat gry komputerowej. "Zagubiony chłopiec" na scenie opolskiego teatru lalek Za nami premiera spektaklu 'Zagubiony chłopiec' Artura Pałygi w reż. Pawła Passiniego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W główna rolę wcieliła się debiutując ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:15 Grzegorz Wilk wystąpił na rynku w Opolu w koncercie walentynkowym Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprosiło Opolan na rynek na koncert walentynkowy. Usłyszeliśmy piosenki o miłości w wykonaniu Grzegorza Wilka. » więcej 2018-02-17, godz. 07:41 Energetyczne obrazy na wystawie w Opolu Prace Ariany Karimy można oglądać w Kawiarni Kafka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Kolorowe obrazy są pełne energii. » więcej 2018-02-17, godz. 07:20 Kolejny interesujący koncert w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Eksperymentalne brzmienia usłyszeli słuchacze w legendarnym Studiu M Radia Opole podczas koncertu wrocławskiej grupy Kagyuma. Zespół został ciepło przyjęty pr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »