Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-03-26, 14:15 Autor: Ewelina Laxy

Smyczki, ustniki i batuta. Rodzinny koncert filharmonii zgromadził komplet widzów

Filharmonia Opolska [fot. materiały organizatora]
Filharmonia Opolska [fot. materiały organizatora]
Filharmonia Opolska [fot. Ewelina Laxy]
Filharmonia Opolska [fot. Ewelina Laxy]
Młodzi opolanie wraz z rodzicami wzięli udział w kolejnym koncercie rodzinnym organizowanym przez Filharmonię Opolską. Tym razem orkiestra zagrała utwory m.in. Beethovena i Rachmaninowa.
Frekwencja dopisała. Nie zabrakło też rodzin muzyków

- Z racji tego, że rodzice obydwoje na scenie, dzieci będą po tej drugiej stronie. Od małego troszkę nie mają wyjścia. Są gdzieś tam zarażane tym w domu. Tak jak dzieci uczymy mówić, chodzić, jeśli zabieramy je też w miejsca, które uważamy za ważne dla ich rozwoju, a za takie uważam filharmonię, jest to coś dla nich naturalnego. To niezbędny element prawidłowego rozwoju dziecka - mówi skrzypaczka Agnieszka Wojszczyk.

Koncerty dla dzieci są zorganizowane tak, żeby młodzi melomani nie znudzili się długością występu. Podczas dzisiejszego koncertu o muzyce opowiadał dyrygent, maestro Zbigniew Graca.

- Rzadko kiedy dzieci mogą wziąć udział w koncertach, kiedy orkiestra symfoniczna występuje w całości i mogą zobaczyć wszystkie instrumenty, które w orkiestrze są - mówi Marzena Rosińska z Filharmonii Opolskiej.

- Mogą odebrać na żywo ten ogrom muzyki, który płynie ze sceny. To jest dla nich nieprawdopodobne. Natomiast, trudno przyswajalny byłby dla nich taki koncert w całości, dlatego te poranki są tak skonstruowane, żeby dzieci mogły chłonąć tę muzykę na takim poziomie, na jakim mogą.

Filharmonia Opolska w tym sezonie planuje zorganizowanie jeszcze dwóch koncertów rodzinnych
Agnieszka Wojszczyk
Marzena Rosińska

Kultura i rozrywka

2019-02-17, godz. 11:56 Spróbuj swoich sił w rzeźbieniu w drewnie Rzeźbienie w drewnie nie jest takie trudne - przekonują pracownicy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich i zapraszają na cykl 6 warsztatów. Pierw ... » więcej 2019-02-16, godz. 19:13 "Pieśni wracają do domu". Po ponad stu latach znów zabrzmią na Śląsku Ostatnio słyszano je na Opolszczyźnie ponad 100 lat temu, dziś zostaną odtworzone na nowo. Mowa o zachowanych, ludowych archiwaliach dźwiękowych na Śląsku. » więcej 2019-02-16, godz. 15:10 W nyskim muzeum zaprezentowano miecze z brązu. Niektóre mają ponad 3,5 tysiąca lat Od dziś (15.02) w nyskim muzeum można oglądać wyjątkową wystawę przedstawiająca dawną broń. Najstarsze eksponaty pochodzą sprzed ponad trzech tysięcy lat. » więcej 2019-02-16, godz. 09:30 Książkowe atrakcje nie tylko dla dzieci w MBP w Opolu 'Sobotę z mamą i tatą' oraz 'Giełdę kultury nad Młynówką' organizuje dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. » więcej 2019-02-15, godz. 21:00 Znają się na kulturze i historii Czech. Nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej Dziś (15.02) na uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej. W tym roku tema ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:00 Teatr Telewizji poszukuje nastoletnich aktorów. W Nysie odbędzie się casting do spektaklu "Orlęta lwowskie" W najbliższą niedzielę i poniedziałek w Nysie będzie można sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. W siedzibie domu kultury odbędzie się casting do ról w Teat ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:36 O historycznych źródłach dźwiękowych folkloru w Muzeum Śląska Opolskiego. W programie konferencja i koncert 'Pieśni wracają do domu' pod takim hasłem planowane jest przedsięwzięcie, podczas którego zabrzmią najstarsze polskie nagrania muzyki ludowej na Śląsku. To wy ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:45 Otmuchów sprzed prawie stu lat na wystawie W siedzibie otmuchowskiej informacji turystycznej będzie można przenieść się w czasie do lat 20. i 30. ubiegłego wieku i zobaczyć jak wyglądały wówczas ulice ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:22 Rozstrzygnięto konkurs na film zachęcający obcokrajowców do odwiedzenia Polski W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Języków Obcych Optima w Opolu i Biuro Podróży Almatur w Opolu ogłosiły konkurs na na ... » więcej 2019-02-15, godz. 09:30 Nyskie muzeum zaprasza na wystawę poświęconą sześciu wyjątkowym mieczom '(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy' - to tytuł wystawy, którą od dzisiaj (15.02) można oglądać w nyskim muzeum. Oprócz tytułowego eksponatu, zaprezentowany ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »