Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-10-18, 07:55 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Jazzowy feeling połączył pokolenia. Jubileusz opolskiej PSM trwa

Od pierwszego września Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu świętuje 70-lecie swego istnienia. Okrągłe urodziny przez okrągły rok i z licznymi atrakcjami. Jedną z nich był poniedziałkowy (17.10) koncert jazzowy, w którym "wokalnie i instrumentalnie" zaprezentowali się dawni uczniowie szkoły.
- Klimat koncertu jest niesamowity i tyle znajomych twarzy - takie słowa padały raz po raz z ust muzyków, którzy po latach powrócili na deski szkolnej sceny. Podobne zdanie mieli słuchacze, wśród których także znalazło się sporo absolwentów.

- Ten koncert to połączenie różnorodności i jedności - mówił jeszcze przed występem Jacek Hornik, koordynator wydarzenia, a także dyrygent big-bandowego składu. - Na jednej scenie spotykają się muzycy z różnych roczników, reprezentujący różne style i grający na różnych instrumentach. A jednak wszystkich coś łączy i to jest najpiękniejsze. Mieliśmy tylko jedną próbę a wszystko gra!

W koncercie udział wzięli wybitni absolwenci różnych roczników, którzy z powodzeniem koncertują na różnych scenach: Katarzyna Piasecka, Żaneta Plotnik, Łukasz Łagocki, Bernard Maseli, Jakub Mielcarek, Krzysztof Piasecki i Jarosław Spałek. Wśród nich znaleźli się także nasi radiowi koledzy - Arkadiusz Tomasz Czyżewski i Jacek Mielcarek.

Plejadzie gwiazd kroku dotrzymał wyjątkowy zespół, utworzony specjalnie na tę okazję. Międzypokoleniowy big-band złożony z dawnych uczniów opolskiej szkoły muzycznej - w tym obecnych nauczycieli - podbił serca publiczności. Wywołał także miłe wspomnienia u swoich kolegów, absolwentów.

- Jestem jednym z nich - mówi Bernard Maseli, wybitny wibrafonista, kompozytor i pedagog. - Chyba z 32 lata temu skończyłem naszą szkołę. Wiele z tych osób to moi koledzy, z którymi zakładaliśmy pierwszy zespół jazzowy w tej szkole - opowiada.

Obchody jubileuszu 70-lecia istnienia opolskiej PSM potrwają cały rok szkolny. W planach jeszcze wiele koncertów i innych atrakcji. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Kultura i rozrywka

2020-11-25, godz. 16:00 Ogrody Literatury w WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu realizuje w listopadzie różne cykle spotkań autorskich. Jednym z nich są 'Ogrody Literatury'. I w ramach nich zaprasza… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 MBP: Literacka opowieść o śmierci. Spotkanie z Angeliką Kuźniak W ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem Mateusza… » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Echa przeszłości, które słychać do dziś - spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Litera… Wojciech Tochman - znany i wielokrotnie nagradzany pisarz oraz reporter był gościem spotkania online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-25, godz. 08:00 Mniej zdjęć, ale większa jakość. Taki był XXII Oleski Konkurs Fotograficzny Można już oglądać w internecie zdjęcia zgłoszone do XXII Oleskiego Konkursu Fotograficznego. » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Opolski Tydzień Filmu Niemieckiego w wersji on-line Do 29 listopada możemy uczestniczyć w przeglądzie filmów niemieckich. Tym razem na platformie mojekino.pl dostępnych jest 9 filmów, do których kody działają… » więcej 2020-11-24, godz. 19:00 Biała: zainwestowali w sprzęt estradowy, zorganizują więcej kulturalnych imprez plenerowych Nowoczesną, mobilną scenę z nagłośnieniem zakupiła gminna placówka kulturalna w Białej. Dzięki temu znacznie zaoszczędzi organizując imprezy plenerowe… » więcej 2020-11-24, godz. 16:00 Można zamówić książki w opolskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła pomóc miłośnikom literatury. Mimo, iż placówka jest zamknięta dla czytelników to można zamówić zdalnie… » więcej 2020-11-24, godz. 14:00 Duet GOCH. wystąpi w Studiu M Radia Opole. Koncert na naszej antenie Kolejny koncert z legendarnego Studia M imienia SBB słuchacze usłyszą na głównej antenie Radia Opole. W najbliższy piątek (27.11) w naszym studiu zagra… » więcej 2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej 2020-11-24, godz. 08:38 Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***