Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-01-18, 12:20 Autor: Katarzyna Zawadzka

Trwają próby do spektaklu "Smacznego, proszę wilka" w OTLiA

Próby do spektaklu "Smacznego, proszę wilka". Reżyser Marián Pecko i aktorka Dorota Nowak [fot. Katarzyna Zawadzka]
Próby do spektaklu "Smacznego, proszę wilka". Reżyser Marián Pecko i aktorka Dorota Nowak [fot. Katarzyna Zawadzka]
„Smacznego, proszę wilka” to spektakl, który powstaje obecnie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Autorką sztuki jest Marta Guśniowska. Przedstawienie reżyseruje Marián Pecko. Spektakl opowiada o starej wilczycy, która szykuje się do ostatniej drogi. Na swojej ścieżce niespodziewanie spotyka wesołego i naiwnego zająca.
Jak podkreśla reżyser, to bajka o przyjaźni, odpowiedzialności i o wartości relacji w życiu.
- Każdy z nas, tak jak wilk, musi pokonać w sobie negatywne skłonności - tłumaczy. - Wszyscy musimy panować nad swoimi instynktami, tym co nam się tak bardzo chce, a nie powinniśmy tego robić. Trzeba trochę pomyśleć i zastanowić się. Wszyscy się z tym zmagamy - dodaje.

Aktorka Dorota Nowak wciela się w spektaklu w kilku różnych bohaterów. Jak podkreśla wszyscy oni są sympatyczni, ponieważ prezentują nasze ludzkie cechy.

- Trudno o nas powiedzieć, że jesteśmy niesympatyczni - mówi Nowak. - Jesteśmy bardzo sympatyczni, tylko bywamy niesympatyczni. Z tego powodu nasze postaci też bywają czasem mniej przyjemne, ale generalnie nie da się ich nie lubić jak np. lisicę, która uważa, że jeśli kalafiora ugotuje się al dente, to będzie smakował jak zając - dodaje.

Premiera spektaklu „Smacznego, proszę wilka” odbędzie się 6 lutego na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
Marián Pecko
Dorota Nowak

Kultura i rozrywka

2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »