Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-10-13, 18:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M już w piątek

Kapela Karuzela
Kapela Karuzela
Walczyki, polki i tanga zabrzmią w najbliższy piątek (16.10) w legendarnym Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą Kapeli Karuzela. Występ poprzedzi dodatkowa atrakcja dla uczestników wydarzenia - warsztat taneczny, który poprowadzi instruktor polskich tańców tradycyjnych Grzegorz Ajdacki. Początek wydarzenia o godz.19:00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - wymagane są wyjściówki, które będą do zdobycia podczas audycji WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ.
Kapela KaruzelaAmbicją kapeli jest kontynuacja i współtworzenie tradycji miejskiego folkloru muzycznego. Najczęściej można ich usłyszeć w Warszawie, na ulicy, w knajpach i na imprezach okolicznościowych. Kapela Karuzela powstała w Warszawie w 2012 r. Zespół tworzą: Róża Mościcka (baraban, bębenek obręczowy, śpiew) i Marcin Szargut (akordeon, śpiew). Podczas koncertu w Studiu M zespołowi będzie towarzyszył na klarnecie Jacek Mielcarek.

Koncert Kapeli Karuzela poprzedzi warsztat taneczny, prowadzony przez wieloletniego prezesa warszawskiego Stowarzyszenia "Dom Tańca", miłośnika muzyki tradycyjnej, instruktora i popularyzatora tańców ludowych Grzegorza Ajdackiego.

Warto dodać, że Ajdacki jest autorem m.in. eksperymentu muzyczno-taneczno-teatralnego „Odys" – pierwszej w Polsce próby stworzenia teatru wykorzystującego polskie tańce tradycyjne jako główny środek przekazu. Jest także pomysłodawcą i głównym realizatorem artystycznego przedsięwzięcia pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego" oraz współorganizuje Tabory Domu Tańca, czyli rodzaj letnich festiwali, szkół muzyczno-taneczno-śpiewaczych.

Organizatorem koncertu Kapeli Karuzala i towarzyszących mu warsztatów tańca w Studiu M jest Radio Opole, współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Restauracja Radiowa.

Kultura i rozrywka

2018-04-21, godz. 19:00 Trwa Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Śląska Opolskiego. "Stawiamy na jakość, a nie na ilość" Prawie 100 muzeów w całej Polsce, w tym Muzeum Śląska Opolskiego, już po raz kolejny otwiera swoje drzwi i zachęca mieszkańców do tego, żeby przyjrzeć się dzi ... » więcej 2018-04-21, godz. 17:00 Samotnie opłynęła świat. Kpt. Joanna Pajkowska opowie w Opolu o morskiej pasji Kapitan Joanna Pajkowska będzie dziś (21.04) gościem Opolskiego Stowarzyszenia 'Pieśni spod żagli'. W jej bogatym żeglarskim CV zapisana jest m.in. samotna po ... » więcej 2018-04-21, godz. 08:00 Druga NOKTA już w maju w Opolu Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Koch ... » więcej 2018-04-20, godz. 19:00 Niepełnosprawni pokazali talenty na scenie Krapkowickiego Domu Kultury Blisko setka niepełnosprawnych intelektualnie wzięła udział w ósmej edycji imprezy 'Ja też mam talent'. Na scenie Krapkowickiego Domu Kultury wystąpiły dziś ( ... » więcej 2018-04-20, godz. 17:00 Potrzebne ręce do pracy. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" poszukuje wolontariuszy Pierwsze przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej 'Kropka' ruszają już trzy dni przed rozpoczęciem koncertów w głuchołaskiej Muszli L ... » więcej 2018-04-20, godz. 16:21 Przed nami Dzień Wolnej Sztuki W Opolu tylko Muzeum Śląska Opolskiego przystąpiło do ogólnopolskiego programu Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę muzeum zaprasza od godziny 15.00. » więcej 2018-04-20, godz. 15:15 Ogólnopolski konkurs dla dzieci w GSW w Opolu Konkurs plastyczny dla dzieci zatytułowany 'Pożeracz moich smutków' wystartował w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2018-04-20, godz. 13:30 Wystawa rzeźb Jana Koloczka to nowa ekspozycja głubczyckiego muzeum 'Marzenie' to wystawa rzeźb nyskiego artysty amatora Jana Koloczka, którą można zobaczyć w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Składa się ona z 60 rzeźb wyk ... » więcej 2018-04-20, godz. 10:00 Tylko do końca tygodnia można zgłaszać się do Debiutów 55. KFPP Wykonawcy, którzy chcą wystąpić w koncercie Debiuty 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu mogą zgłaszać swoje piosenki do Telewizji Polskiej i NCP ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:15 Wspomnienie Jonasza Kofty w bibliotece [ZDJĘCIA] Wspólnym wernisażem Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Polskiej Piosenki uczcili 30 rocznicę śmierci Jonasza Kofty - artysty wszechstronnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »