Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-10-13, 18:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M już w piątek

Kapela Karuzela
Kapela Karuzela
Walczyki, polki i tanga zabrzmią w najbliższy piątek (16.10) w legendarnym Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą Kapeli Karuzela. Występ poprzedzi dodatkowa atrakcja dla uczestników wydarzenia - warsztat taneczny, który poprowadzi instruktor polskich tańców tradycyjnych Grzegorz Ajdacki. Początek wydarzenia o godz.19:00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - wymagane są wyjściówki, które będą do zdobycia podczas audycji WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ.
Kapela KaruzelaAmbicją kapeli jest kontynuacja i współtworzenie tradycji miejskiego folkloru muzycznego. Najczęściej można ich usłyszeć w Warszawie, na ulicy, w knajpach i na imprezach okolicznościowych. Kapela Karuzela powstała w Warszawie w 2012 r. Zespół tworzą: Róża Mościcka (baraban, bębenek obręczowy, śpiew) i Marcin Szargut (akordeon, śpiew). Podczas koncertu w Studiu M zespołowi będzie towarzyszył na klarnecie Jacek Mielcarek.

Koncert Kapeli Karuzela poprzedzi warsztat taneczny, prowadzony przez wieloletniego prezesa warszawskiego Stowarzyszenia "Dom Tańca", miłośnika muzyki tradycyjnej, instruktora i popularyzatora tańców ludowych Grzegorza Ajdackiego.

Warto dodać, że Ajdacki jest autorem m.in. eksperymentu muzyczno-taneczno-teatralnego „Odys" – pierwszej w Polsce próby stworzenia teatru wykorzystującego polskie tańce tradycyjne jako główny środek przekazu. Jest także pomysłodawcą i głównym realizatorem artystycznego przedsięwzięcia pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego" oraz współorganizuje Tabory Domu Tańca, czyli rodzaj letnich festiwali, szkół muzyczno-taneczno-śpiewaczych.

Organizatorem koncertu Kapeli Karuzala i towarzyszących mu warsztatów tańca w Studiu M jest Radio Opole, współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Restauracja Radiowa.

Kultura i rozrywka

2018-12-10, godz. 21:00 Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii. Premiera książki w opolskiej MBP - Podręcznik historyczny dla przeciętnego człowieka to często pierwszy i ostatni tom historyczny z jakim się w życiu spotka - powiedział podczas premiery ksią ... » więcej 2018-12-10, godz. 20:00 Mieszkańcy stolicy regionu odkrywali tajemnice, jakie skrywa opolska katedra Krzysztof Ogiolda, autor szesnastu tekstów, które ukazały się w najnowszej publikacji poświęconej opolskiej świątyni podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 105 Pomników Historii na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich dwie perły z Opolszczyzny Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 14 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Ten tytuł otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju warto ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:46 Wystartowały Kulturalia. Ponad 40 wydarzeń na Uniwersytecie Opolskim Rozpoczęły się Kulturalia Uniwersytetu Opolskiego. Dla studentów przygotowano blisko 40 wydarzeń. Na niektóre zajęcia już brakuje wolnych miejsc. Święto Kultu ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:25 Roztańczone dziesięciolecie szkoły tańca Swoje dziesięciolecie obchodzi SalsoMania Dance Studio w Opolu. Z tej okazji szkoła tańca zorganizowała bal, podczas którego nie zabrakło pokazów. » więcej 2018-12-10, godz. 07:00 Sylwester w Nysie bez pokazu fajerwerków, za to z gwiazdami Nysa zachęca do wspólnego powitania nowego roku. Podczas sylwestrowej zabawy 'pod chmurką' nie zabraknie prawdziwych gwiazd, każdy będzie mógł znaleźć coś dla ... » więcej 2018-12-09, godz. 21:07 Święta już zawitały do Kędzierzyna-Koźla Plac Rady Europy przed Urzędem Miasta w Kędzierzynie-Koźlu rozbrzmiewał dźwiękiem kolęd i pachniał świątecznymi przysmakami. W zastępstwie remontowanego rynku ... » więcej 2018-12-09, godz. 10:00 Dom kultury kupuje dwie mobilne sceny, bo dużo imprez odbywa się w plenerze W tym roku pomieszczenia Domu Kultury w Dziergowicach w gminie Bierawa zostały odświeżone, wyremontowano łazienki, a w przyszłym placówka wzbogaci się o nowe ... » więcej 2018-12-08, godz. 23:20 3. Festiwal Filmowy OutFilm, czyli filmy o inności i potrzebie akceptacji Trwa 3. Festiwal Filmowy OutFilm. W Kinie Studio do niedzieli (9.12) włącznie odbywają się projekcje filmowe o tematyce społecznej, a także rozmowy z zaproszo ... » więcej 2018-12-08, godz. 23:00 "Dzieci dzieciom" zgotowały bajeczne widowisko [ZDJĘCIA] W sobotnie (08.12) popołudnie Stegu Arena wypełniła się dźwiękami z bajek i filmów dla dzieci, a wszystko za sprawą koncertu 'Dzieci dzieciom' czyli projektu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »