Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-10-13, 18:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M już w piątek

Kapela Karuzela
Kapela Karuzela
Walczyki, polki i tanga zabrzmią w najbliższy piątek (16.10) w legendarnym Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą Kapeli Karuzela. Występ poprzedzi dodatkowa atrakcja dla uczestników wydarzenia - warsztat taneczny, który poprowadzi instruktor polskich tańców tradycyjnych Grzegorz Ajdacki. Początek wydarzenia o godz.19:00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - wymagane są wyjściówki, które będą do zdobycia podczas audycji WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ.
Kapela KaruzelaAmbicją kapeli jest kontynuacja i współtworzenie tradycji miejskiego folkloru muzycznego. Najczęściej można ich usłyszeć w Warszawie, na ulicy, w knajpach i na imprezach okolicznościowych. Kapela Karuzela powstała w Warszawie w 2012 r. Zespół tworzą: Róża Mościcka (baraban, bębenek obręczowy, śpiew) i Marcin Szargut (akordeon, śpiew). Podczas koncertu w Studiu M zespołowi będzie towarzyszył na klarnecie Jacek Mielcarek.

Koncert Kapeli Karuzela poprzedzi warsztat taneczny, prowadzony przez wieloletniego prezesa warszawskiego Stowarzyszenia "Dom Tańca", miłośnika muzyki tradycyjnej, instruktora i popularyzatora tańców ludowych Grzegorza Ajdackiego.

Warto dodać, że Ajdacki jest autorem m.in. eksperymentu muzyczno-taneczno-teatralnego „Odys" – pierwszej w Polsce próby stworzenia teatru wykorzystującego polskie tańce tradycyjne jako główny środek przekazu. Jest także pomysłodawcą i głównym realizatorem artystycznego przedsięwzięcia pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego" oraz współorganizuje Tabory Domu Tańca, czyli rodzaj letnich festiwali, szkół muzyczno-taneczno-śpiewaczych.

Organizatorem koncertu Kapeli Karuzala i towarzyszących mu warsztatów tańca w Studiu M jest Radio Opole, współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Restauracja Radiowa.

Kultura i rozrywka

2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »