Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-10-13, 18:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert Kapeli Karuzela i warsztaty taneczne w Studiu M już w piątek

Kapela Karuzela
Kapela Karuzela
Walczyki, polki i tanga zabrzmią w najbliższy piątek (16.10) w legendarnym Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą Kapeli Karuzela. Występ poprzedzi dodatkowa atrakcja dla uczestników wydarzenia - warsztat taneczny, który poprowadzi instruktor polskich tańców tradycyjnych Grzegorz Ajdacki. Początek wydarzenia o godz.19:00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - wymagane są wyjściówki, które będą do zdobycia podczas audycji WSZYSTKO, CZEGO PRAGNIESZ.
Kapela KaruzelaAmbicją kapeli jest kontynuacja i współtworzenie tradycji miejskiego folkloru muzycznego. Najczęściej można ich usłyszeć w Warszawie, na ulicy, w knajpach i na imprezach okolicznościowych. Kapela Karuzela powstała w Warszawie w 2012 r. Zespół tworzą: Róża Mościcka (baraban, bębenek obręczowy, śpiew) i Marcin Szargut (akordeon, śpiew). Podczas koncertu w Studiu M zespołowi będzie towarzyszył na klarnecie Jacek Mielcarek.

Koncert Kapeli Karuzela poprzedzi warsztat taneczny, prowadzony przez wieloletniego prezesa warszawskiego Stowarzyszenia "Dom Tańca", miłośnika muzyki tradycyjnej, instruktora i popularyzatora tańców ludowych Grzegorza Ajdackiego.

Warto dodać, że Ajdacki jest autorem m.in. eksperymentu muzyczno-taneczno-teatralnego „Odys" – pierwszej w Polsce próby stworzenia teatru wykorzystującego polskie tańce tradycyjne jako główny środek przekazu. Jest także pomysłodawcą i głównym realizatorem artystycznego przedsięwzięcia pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego" oraz współorganizuje Tabory Domu Tańca, czyli rodzaj letnich festiwali, szkół muzyczno-taneczno-śpiewaczych.

Organizatorem koncertu Kapeli Karuzala i towarzyszących mu warsztatów tańca w Studiu M jest Radio Opole, współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Restauracja Radiowa.

Kultura i rozrywka

2018-09-26, godz. 08:30 Rawa Blues Festival już w piątek! Po raz 38. fani bluesa zgromadzą się na Rawa Blues Festival. Impreza ruszy już w piątek (28.09) i będzie trwała dwa dni. » więcej 2018-09-25, godz. 17:30 Opolski Festiwal Fotografii rusza w piątek w Opolu. Wystawy i spotkania Już po raz ósmy Opole zamieni się w stolicę polskiej fotografii. Będziemy gościć autorów najlepszych zdjęć z całej Polski. Swoje prace pokażą także uznani lok ... » więcej 2018-09-25, godz. 14:30 Recital fortepianowy z polskimi akcentami na festiwalu beethovenowskim Recitalem fortepianowym rozpocznie się dziś (25.09) druga seria koncertów w ramach 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. » więcej 2018-09-25, godz. 12:00 Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji Trytona Nyskiego W tym roku wyróżnienie Trytona Nyskiego zostanie przyznane po raz 21. Jego laureatami mogą być osoby lub instytucje, które w sposób szczególny przyczyniły się ... » więcej 2018-09-25, godz. 08:20 Oleski MDK prowadzi nabór na zajęcia stałe. Do wyboru jest wiele form artystycznych Wciąż można zapisać się na zajęcia stałe Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie. Szeroka oferta jest kierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale są również propoz ... » więcej 2018-09-25, godz. 07:00 Seniorzy zwiedzą piastowski zamek za darmo. Rusza program 60+ Kultura Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów oraz koncerty - to tylko część atrakcji, na które zaprasza Ministerstwo Kult ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Nie żyje Adam Zbiegieni. Nestor opolskich plastyków miał 94 lata Był prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, honorowym obywatelem Opola, a rok temu otrzymał specjalną nagrodę od marszałka wojewó ... » więcej 2018-09-24, godz. 14:00 Muzycznie, filmowo i z warsztatami. Muzeum Polskiej Piosenki inauguruje projekt "Nuty dla Ojczyzny 2.0" Koncerty zespołu Hańba oraz rapera Adama Ostrowskiego, znanego jako O.S.T.R, warsztaty teatralne i panel tematyczny z dziennikarzem muzycznym Hirkiem Wroną - ... » więcej 2018-09-23, godz. 20:30 Smakołyki, zdjęcia, pokazy i rywalizacja. Taki był IV Festiwal Dzielnic w Opolu IV Festiwal Dzielnic w Opolu to już historia. Głównym punktem był piknik w Parku Miejskim na osiedlu im. Armii Krajowej, gdzie wszystkie dzielnice prezentował ... » więcej 2018-09-23, godz. 18:30 Edukacja przez muzykę - w opolskim amfiteatrze dzień minął pod znakiem bioróżnorodności 'Kraina bioróżnorodności' zawitała dziś (23.09) do Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu. To tytuł edukacyjnego pikniku rodzinnego na temat ochrony gatunków zagrożon ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »