Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-05-09, 18:44 Autor: Radio Opole

Koncerty na placu Wolności . "Powinno być więcej takich imprez"

Trwa wieczór koncertowy Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Na placu Wolności w Opolu po 17:00 wystąpił zespół Poprzytula, potem zaśpiewała Mela Koteluk.

 Zespół PoprzytulaMieszkańcy, którzy pojawili się w okolicy sceny, są zadowoleni, że w Stolicy Polskiej Piosenki powrócono do organizowania plenerowych koncertów, wykraczających poza imprezy studenckie.

- Podoba mi się, zwłaszcza, że zorganizowano wszystko akurat tutaj - można usiąść, jest piękny plac, dużo zieleni i muzyka - ocenia jedna z kobiet.

- Takie imprezy są potrzebne, ale niestety mamy ich zbyt mało. Wszystko kumuluje się wokół festiwalu, a tu miła niespodzianka. Oby więcej takich akcji - dodaje mężczyzna goszczący na placu Wolności.

- Miasto żyje, kiedy coś się dzieje. To daje możliwość wyjścia oraz spotkania, a fani muzyki, dziś akurat alternatywnej, mogą znaleźć coś dla siebie. Ogólnie jest super - wtóruje młoda kobieta.

- Pozytywna atmosfera i fajna opcja akurat dla mnie - nie jestem z Opola, a nie musiałem długo szukać tej sceny. Rozpoznawalne zespoły - np. Happysad - dodatkowo kuszą, by przyjechać - zwraca uwagę drugi uczestnik imprezy.

- Cieszy darmowe wejście, bo studenci nie mają pieniędzy na bilety wstępu. Fajnie, że jest kilka zespołów - każdy znajdzie coś dla siebie - zaznacza inna kobieta.

Około 20:00 na scenie pojawi się zespół Happysad.

Radio Opole jest patronem medialnym Opolskiego Weekendu Europejskiego.

Posłuchaj wypowiedzi:


Witold Wośtak

Kultura i rozrywka

2019-02-17, godz. 11:56 Spróbuj swoich sił w rzeźbieniu w drewnie Rzeźbienie w drewnie nie jest takie trudne - przekonują pracownicy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich i zapraszają na cykl 6 warsztatów. Pierw ... » więcej 2019-02-16, godz. 19:13 "Pieśni wracają do domu". Po ponad stu latach znów zabrzmią na Śląsku Ostatnio słyszano je na Opolszczyźnie ponad 100 lat temu, dziś zostaną odtworzone na nowo. Mowa o zachowanych, ludowych archiwaliach dźwiękowych na Śląsku. » więcej 2019-02-16, godz. 15:10 W nyskim muzeum zaprezentowano miecze z brązu. Niektóre mają ponad 3,5 tysiąca lat Od dziś (15.02) w nyskim muzeum można oglądać wyjątkową wystawę przedstawiająca dawną broń. Najstarsze eksponaty pochodzą sprzed ponad trzech tysięcy lat. » więcej 2019-02-16, godz. 09:30 Książkowe atrakcje nie tylko dla dzieci w MBP w Opolu 'Sobotę z mamą i tatą' oraz 'Giełdę kultury nad Młynówką' organizuje dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. » więcej 2019-02-15, godz. 21:00 Znają się na kulturze i historii Czech. Nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej Dziś (15.02) na uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej. W tym roku tema ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:00 Teatr Telewizji poszukuje nastoletnich aktorów. W Nysie odbędzie się casting do spektaklu "Orlęta lwowskie" W najbliższą niedzielę i poniedziałek w Nysie będzie można sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. W siedzibie domu kultury odbędzie się casting do ról w Teat ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:36 O historycznych źródłach dźwiękowych folkloru w Muzeum Śląska Opolskiego. W programie konferencja i koncert 'Pieśni wracają do domu' pod takim hasłem planowane jest przedsięwzięcie, podczas którego zabrzmią najstarsze polskie nagrania muzyki ludowej na Śląsku. To wy ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:45 Otmuchów sprzed prawie stu lat na wystawie W siedzibie otmuchowskiej informacji turystycznej będzie można przenieść się w czasie do lat 20. i 30. ubiegłego wieku i zobaczyć jak wyglądały wówczas ulice ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:22 Rozstrzygnięto konkurs na film zachęcający obcokrajowców do odwiedzenia Polski W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Języków Obcych Optima w Opolu i Biuro Podróży Almatur w Opolu ogłosiły konkurs na na ... » więcej 2019-02-15, godz. 09:30 Nyskie muzeum zaprasza na wystawę poświęconą sześciu wyjątkowym mieczom '(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy' - to tytuł wystawy, którą od dzisiaj (15.02) można oglądać w nyskim muzeum. Oprócz tytułowego eksponatu, zaprezentowany ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »