Radio Opole » Kultura i rozrywka
2014-11-26, 12:08 Autor: Radio Opole

Andrzeja Stasiuka podróż w czasie

Tłumy przyszły posłuchać Andrzeja Stasiuka. Znany psiarz był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Podczas spotkania opowiadał o swojej najnowszej książce „Wschód”. Publikacja to zapis podróży do Rosji, Chin i Mongolii. Książka jest także powrotem do czasów dzieciństwa, które pisarz spędził na Podlasiu u swoich dziadków.

Andrzej Stasiuk w MBP w Opolu Autor podkreśla, że w pamięci przechowuje wiele zmysłowych wspomnień z dziecinnych lat.

- Byłem w poprzednim wcieleniu psem prawdopodobnie - mówi Stasiuk. - Zapachy budzą jedne z głębszych pokładów świadomości. Zapach spada jak jakiś sęp, jak orzeł i porywa gdzieś w dawne czasy. Chleb wiejski z mlekiem to niebywałe wprost wspomnienie z wakacji u dziadków. Mówię oczywiście o takim mleku od krowy, którego niektórzy się brzydzą. Już takiego nie ma. To jest moja magdalenka proustowska - dodaje Stasiuk.

Z pisarzem rozmawiała Justyna Przyborowicz.

Dzisiaj kolejne spotkanie w ramach 12. Opolskiej Jesieni Literackiej. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu będą Barbara Krzciuk i Zdzisław Adamiec, autorzy książki „Szeptem na cały głos”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zobacz także: Opolskie nowości wydawnicze

 (Oprac. KZ)

Kultura i rozrywka

2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej 2019-07-14, godz. 16:15 "Festiwal dyni w sercu Opolszczyzny" - ruszyły zgłoszenia Można już zgłaszać się do konkursów na najcięższą dynię i najbardziej okazałe warzywo, organizowanych przez krapkowickie starostwo. Komplet dokumentów można z ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:19 Grzegorz Grunwald nagrodzony w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” Pochodzący z Dębskiej Kuźni Grzegorz Grunwald zdobył trzecie wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, który za ... » więcej 2019-07-14, godz. 11:56 Gorące latynoskie rytmy wróciły na scenę opolskiego amfiteatru. Za nami pierwsza tegoroczna odsłona letniej zumby Muzyka, fitness, taniec i masa pozytywnej energii. To wszystko składa się na zumbę. Pierwsze w tym roku zajęcia odbyły się w opolskim amfiteatrze. To już piąt ... » więcej 2019-07-13, godz. 21:48 W Zawadzie witają lato. W tym roku również motoryzacyjnie Turniej piłkarski, atrakcje dla dzieci, występy muzyczne, czy zjazd pojazdów... wszelakich. Tak w podopolskiej Zawadzie świętują nadejście lata. » więcej 2019-07-12, godz. 10:48 W Kołobrzegu rusza I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego W piątek (12.07) Kołobrzegu rozpoczyna się I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego 'Pamiątki'. Na scenie zaprezentuje się 18 wykonawców. ... » więcej 2019-07-10, godz. 22:00 5 koncertów, ponad 20 wykonawców i kilkadziesiąt godzin muzycznej uczty. Wielkie odliczanie do Międzynarodowego Festiw ... Do malowniczych Głuchołaz położonych u podnóża Gór Opawskich z całej Polski już po raz 13. zjadą miłośnicy poezji śpiewanej, a także największe gwiazdy z kręg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »