Radio Opole » Wiadomości z regionu
2013-03-27, 18:30 Autor: Radio Opole

Nyskie gimnazjum nr 3 do likwidacji

Przewagą 1 głosu nyskie gimnazjum nr 3 zostało zlikwidowane. Taką uchwałę podjęli w środę (27.03) radni po trzygodzinnej dyskusji, losy szkoły ważą się od półtora roku. Było wiele spotkań, wieców, protestów ulicznych, doszło nawet do politycznych roszad w radzie miejskiej.

Sesja nyskiej rady miasta poświęcona m.in. gimnazjum nr 3
Także dzisiaj na korytarzach magistratu zaroiło się od nauczycieli i uczniów gimnazjum, którzy nie wyobrażali sobie edukacji w innej placówce. – To najlepsza szkoła, bardzo dobrze się tam czujemy. Jest bardzo dobrze wyposażona, moim zdaniem nie powinno się jej likwidować. Każdy może tam rozwijać swoje zainteresowania, można zapisać się na tańce, malarstwo, czy sztukę – mówił jeden z uczniów Michał Janota.

Swoje argumenty miała też burmistrz Jolanta Barska. – Najważniejsze powody to oczywiście te związane z demografią. Budynek jest stary, koszty jego utrzymania są bardzo wysokie. Wydatki na oświatę stanowią 1/3 budżetu gminy – podkreśla Barska.

Gimnazjum nr 3 będzie wygaszane, tzn. że skończą je obecni uczniowie, natomiast nie będzie nowego naboru. Już w ubiegłym roku radni zagłosowali za likwidacją tej placówki, natomiast uchwałę zakwestionował nadzór prawny wojewody.

Tematem zajęliśmy się również w magazynie „Dzień w Opolu, dzień w regionie”, posłuchaj:

Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:
Dorota Kłonowska (oprac. WK)

Wiadomości z regionu

2019-03-24, godz. 19:15 Po raz dziesiąty podzielili się miłością. W Dębskiej Kuźni zagrali dla Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z P ... Po raz dziesiąty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębskiej Kuźni zorganizowano wyjątkowy koncert charytatywny - “Dzielmy się miłością”. Nie zabrakło licytacj ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:31 Marcin Ociepa zaprezentował "Strategię dla rozwoju" dla województwa opolskiego. Towarzyszył mu wicepremier Jarosław Go ... Silna rodzina, nowoczesna gospodarka, udrożnienie Odry - to niektóre z pięciu priorytetów Marcina Ociepy, który dziś (24.03) podczas konwencji programowej zap ... » więcej 2019-03-24, godz. 15:00 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi? Do poniedziałku można wypełniać specjalne ankiety Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:23 Dobrzeń Wielki chce odzyskać utracone sołectwa. Będzie wniosek do MSWiA Radni Dobrzenia Wielkiego na najbliższej sesji (28.03) po raz trzeci podejmą uchwałę i będą wnioskować do MSWiA za pośrednictwem wojewody opolskiego o odwróce ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:25 Co czwarte pozwolenie na pracę w naszym regionie jest uchylane. Cudzoziemcy rezygnują z przyjazdu lub z pracy 1/4 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wydanych przez Opolski Urząd Wojewódzki w ciągu roku jest uchylanych. Dzieje się tak w przypadk ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:23 Dziś po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów - Data nie jest przypadkowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Janusz Oszytko z Delegatury IPN w Opolu. W tym roku przypada 75. rocznica zamordo ... » więcej 2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »