Radio Opole » Wiadomości z regionu
2013-03-27, 18:30 Autor: Radio Opole

Nyskie gimnazjum nr 3 do likwidacji

Przewagą 1 głosu nyskie gimnazjum nr 3 zostało zlikwidowane. Taką uchwałę podjęli w środę (27.03) radni po trzygodzinnej dyskusji, losy szkoły ważą się od półtora roku. Było wiele spotkań, wieców, protestów ulicznych, doszło nawet do politycznych roszad w radzie miejskiej.

Sesja nyskiej rady miasta poświęcona m.in. gimnazjum nr 3
Także dzisiaj na korytarzach magistratu zaroiło się od nauczycieli i uczniów gimnazjum, którzy nie wyobrażali sobie edukacji w innej placówce. – To najlepsza szkoła, bardzo dobrze się tam czujemy. Jest bardzo dobrze wyposażona, moim zdaniem nie powinno się jej likwidować. Każdy może tam rozwijać swoje zainteresowania, można zapisać się na tańce, malarstwo, czy sztukę – mówił jeden z uczniów Michał Janota.

Swoje argumenty miała też burmistrz Jolanta Barska. – Najważniejsze powody to oczywiście te związane z demografią. Budynek jest stary, koszty jego utrzymania są bardzo wysokie. Wydatki na oświatę stanowią 1/3 budżetu gminy – podkreśla Barska.

Gimnazjum nr 3 będzie wygaszane, tzn. że skończą je obecni uczniowie, natomiast nie będzie nowego naboru. Już w ubiegłym roku radni zagłosowali za likwidacją tej placówki, natomiast uchwałę zakwestionował nadzór prawny wojewody.

Tematem zajęliśmy się również w magazynie „Dzień w Opolu, dzień w regionie”, posłuchaj:

Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:
Dorota Kłonowska (oprac. WK)

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:11 Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wjechał do rowu, zabrał go śmigłowiec Drugi dzisiaj wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w Sternalicach, w gminie Radłów. Doszło do niego w rejonie skrzyżowania. Jedynym uczestnikiem tego ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Z wizytą w USA. Śląscy Teksańczycy kultywują polskie zwyczaje wielkanocne Śląscy Teksańczycy, których przodkowie wyemigrowali prawie 170 lat temu, też świętują Wielkanoc i starają się kultywować przywiezione ze starego kraju zwyczaj ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:01 Zderzenie motocyklisty z osobówką. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego Do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło dzisiaj w miejscowości Mnichus w gminie Ozimek. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. » więcej 2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej 2019-04-21, godz. 09:45 Sprawdzamy czystość powietrza po pożarze w Kędzierzynie-Koźlu Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »