Radio Opole » Wiadomości z regionu
2012-04-10, 19:34 Autor: Radio Opole

Stara gorzelnia stanowi zagrożenie w Niemodlinie?

Stara, opuszczona gorzelnia w Niemodlinie niepokoi nie tylko władze miasta, ale także okolicznych mieszkańców, którzy twierdzą, że grunt w pobliżu został skażony niebezpiecznymi substancjami. Obiekt należy do prywatnego właściciela, którego urzędnicy miejscy nie potrafią zlokalizować. Nie ma zagrożenia skażenia Ścinawy, jednak teren jest monitorowany przez straż miejską. – Poprosiłem także Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu o podjęcie stosownych działań – mówi Mirosław Stankiewicz, burmistrz Niemodlina.

Stara opuszczona gorzelnia w Niemodlinie– Nie potrafię dziś odpowiedzieć, czy to skażenie jest, czy może go nie ma. Trzeba po prostu zbadać tę substancję, ponieważ do tej pory tego nie zrobiono. Jeżeli chodzi o monitoring, to pojawia się tam codziennie straż miejska. Na tym terenie nie ma aktualnie ludzi, a to jest główne zagrożenie. W tej chwili nie możemy stwierdzić, gdzie przebywa właściciel. Niestety, nie płaci on od kilku lat podatków. Choć próbowaliśmy namierzyć go różnymi metodami, do tej pory nam się to nie udało – dodaje burmistrz Stankiewicz.

Burmistrz Stankiewicz dodaje, że jeżeli po badaniach okaże się, że ziemia przy starej gorzelni została skażona niebezpiecznymi substancjami, to gmina na własny koszt oczyści teren. Rachunek będzie czekał na właściciela obiektu.

Posłuchaj informacji:

Bogusław Kalisz (oprac. KK)

Wiadomości z regionu

2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej 2019-02-17, godz. 21:00 Opolscy politycy o Warsaw Summit. Temat konferencji bliskowschodniej zdominował Niedzielną Lożę Radiową Konferencja bliskowschodnia i wczorajsza deklaracja SLD dołączenia do Koalicji Europejskiej - te dwa tematy zdominowały Niedzielną Lożę Radiową, w której spot ... » więcej 2019-02-17, godz. 20:50 Chłopczyk przygnieciony konarem doznał poważnego urazu mózgu. "Jest w stanie skrajnie ciężkim" Stan 5-latka, który w piątkowe popołudnie został przygnieciony przez drzewo jest bardzo ciężki. Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej dl ... » więcej 2019-02-17, godz. 18:45 Opolskie Targi Ślubne skarbnicą pomysłów dla przyszłych nowożeńców [ZDJĘCIA] Zakończyły się 15. Targi Ślubne w Opolu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym zaprezentowało się ponad 100 firm związanych z branżą ślubno-weselną. Dla przysz ... » więcej 2019-02-17, godz. 17:00 Harcerze chcą rozwiązać hufiec w Kędzierzynie-Koźlu Harcerze z Kędzierzyna-Koźla podjęli decyzję o rozwiązaniu hufca. Powodem ma być trwający od kilku lat konflikt między instruktorami. To pierwszy krok do likw ... » więcej 2019-02-17, godz. 16:50 Zderzenie dwóch aut w powiecie opolskim W miejscowości Kotórz Mały, w gminie Turawa, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Mija 96 lat od powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Siedzibą było Opole [ZDJĘCIA] W Opolu uroczyście świętowano 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uro ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne Rozpoczął się remont świetlicy w Kotlarni w gminie Bierawa. Nie jest to duża inwestycja, ale długo oczekiwana przez mieszkańców. » więcej 2019-02-17, godz. 14:30 Bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Wiózł żywy inwentarz Kierowcę bez uprawnień zatrzymali mundurowi Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna zdecydował się na kurs ciężarówką załadowaną żywymi zwierzę ... » więcej 2019-02-17, godz. 13:45 Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pomagajmy kotom, zwłaszcza w czasie zimy W Opolu nie mamy kotów bezdomnych, bo te prawie zawsze trafiają do schroniska. Mamy za to koty wolno żyjące. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »