Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-08, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: miał być remont całego chodnika, a jest tylko jego część

Remont chodnika w dzielnicy Malina [fot.archiwum prywatne]
Remont chodnika w dzielnicy Malina [fot.archiwum prywatne]
Remont chodnika w dzielnicy Malina [fot.archiwum prywatne]
Remont chodnika w dzielnicy Malina [fot.archiwum prywatne]
Remont chodnika w dzielnicy Malina [fot.archiwum prywatne]
Remont chodnika w dzielnicy Malina [fot.archiwum prywatne]
Zabrakło kostki czy może pieniędzy na dokończenie? We wtorek (05.05) Miejski Zarząd Dróg w Opolu zakończył remont chodnika w ciągu ulicy Przedmieście w dzielnicy Malina. Problem w tym, że została wyremontowana tylko połowa jego długości. Mieszkańcy są oburzeni.
- O remont chodnika staraliśmy się od wielu lat i w końcu, jak się doczekaliśmy to okazało się, że nie został on wykonany do końca - mówi pan Ryszard, mieszkaniec dzielnicy Malina. - Zabrakło albo dobrej woli, albo materiałów, żeby to skończyć. My tutaj jesteśmy mieszkańcami Opola, płacimy podatki i chcielibyśmy, żeby przynajmniej ten chodnik i ta ulica jakoś wyglądały.

- Dzwoniłam do MZD, żeby zapytać się dlaczego ten jeden fragment chodnika nie został wyremontowany i co będzie z jego dalszą częścią, bo na całej długości jest w opłakanym stanie. Usłyszałam, że na razie będzie wyremontowany tylko taki fragment, bo na tylko tyle mieli kostki na jego remont - dodaje pani Ewa, mieszkanka dzielnicy Malina.

Według Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu wyremontowana została tylko ta część chodnika, która była już zniszczona i wymagała naprawy.

- Pozostał jeszcze do remontu kilkumetrowy fragment do skrzyżowania. W związku z tym, że chodnik na tej długości jest w dobrym stanie technicznym to na razie nie zdecydowaliśmy się na to, aby ten fragment dokończyć. Etapowanie prac jest rozwiązaniem powszechnym w Opolu - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Nie wiadomo na razie, kiedy mieszkańcy dzielnicy Malina doczekają się kolejnego etapu remontu.
Mieszkańcy dzielnicy Malina
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2020-08-14, godz. 20:55 Zablokowana A4 w kierunku Wrocławia. Lądował śmigłowiec LPR. Kierowca TIR-a miał atak padaczki [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Ochodze, między węzłami Opole Południe a Opole Zachód. » więcej 2020-08-14, godz. 20:30 Ponad połowa maturzystów w powiecie krapkowickim nie zdała egzaminu dojrzałości. "Uczniom brakuje motywacji" Powiat krapkowicki odnotował najmniejszą zdawalność egzaminów maturalnych w regionie. Egzamin dojrzałości pozytywnie napisało tu jedynie 46,6% osób, przy… » więcej 2020-08-14, godz. 18:57 Utrudnienia na DK 46 w Niemodlinie. Zderzenie dwóch samochodów osobowych, poszkodowany pieszy [AKTUALIZACJA] Do wypadku doszło na alei Wolności w Niemodlinie. Ok. 18:30 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowany został także przechodzień. » więcej 2020-08-14, godz. 18:30 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Sześć razy więcej zachorowań niż ozdrowień Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 832 nowych zachorowaniach w kraju, w tym o 31 na Opolszczyźnie. To dobowy rekord zakażeń w regionie. Od… » więcej 2020-08-14, godz. 17:00 Święto Ziół w Talentowi upłynie pod znakiem porad zielarskich, warsztatów i naturalnych kosmetyków Będą promować naturalne kosmetyki, produkty spożywcze i porady zielarskie, a przede wszystkich alternatywne rozwiązania zdrowotne. Fundacja Kwitnące Talenty… » więcej 2020-08-14, godz. 16:15 Święto Wojska Polskiego w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Z powodu pandemii koronawirusa bez pikniku wojskowego Uroczystą zbiórką żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła przypadające na jutro (15.08) święto Wojska… » więcej 2020-08-14, godz. 16:00 Remont autostrady. Powstają kilkukilometrowe zatory Zatory na opolskim odcinku autostrady A4. Dzisiaj (14.08) na wysokości Gogolina kierowcy jadący na południe stali w 40-minutowym korku. Utrudnienia powstały… » więcej 2020-08-14, godz. 15:45 Ojciec major Seweryn Jędrysik zostanie uhonorowany w Kamieniu Śląskim. Plan obchodów 100. rocznicy II Powstania Ś… Obchody setnej rocznicy drugiego Powstania Śląskiego zaplanowano na 22 sierpnia w Kamieniu Śląskim. » więcej 2020-08-14, godz. 14:45 Oleska interna znów przyjmuje pacjentów. Testy na koronawirusa dały wynik negatywny Wznowiono dziś (14.08) rano przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie. » więcej 2020-08-14, godz. 14:00 Od dziś w Nysie można lepiej poznać początki Solidarności. "To był trudny czas, ale piękne rzeczy w bólach się… Nysa to kolejne miasto Opolszczyzny, w którym można oglądać wystawę poświęconą początkom Solidarności. Na terenie Bastionu Świętej Jadwigi zaprezentowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***