Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-19, 21:00 Autor: Piotr Wójtowicz

W nowym tygodniu rozpoczynają się remonty na trzech ważnych ulicach Opola

Ulica Krapkowicka w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Ulica Krapkowicka w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Ulica Kośnego - zdjęcie ilustracyjne [fot.P.Wójtowicz]
Ulica Kośnego - zdjęcie ilustracyjne [fot.P.Wójtowicz]
Ulica Kośnego, Krapkowicka i skrzyżowanie obwodnicy północnej z Luboszycką w Opolu - na tych trzech odcinkach w przyszłym tygodniu ruszają roboty drogowe. W poniedziałek (20.04) drogowcy pojawią się na ulicy Kośnego i obwodnicy, a dzień później na Krapkowickiej.
Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu tłumaczy, że w przypadku wymiany nawierzchni na ulicy Kośnego utrudnienia dla kierowców pojawią się między ulicami Katowicką a Matejki. W związku z pracami apeluje do kierowców, aby od poniedziałkowego poranka nie parkować wzdłuż remontowanej ulicy. Podczas robót na ulicy Kośnego, wprowadzony zostanie ruch naprzemienny. Prace mogą potrwać około 2 tygodni.

MZD zapowiada, że w poniedziałek rozpoczyna się także zrywanie nawierzchni przy styku obwodnicy północnej z ulicą Luboszycką. - Na tym fragmencie trudno zliczyć łaty, ale teraz kładąc większe połacie asfaltu, chcemy to zrobić bardziej kompleksowo.

Dzień później (21.04) drogowcy rozpoczynają naprawę Krapkowickiej. Maszyny rozpoczną zrywanie asfaltu od wiaduktu kolejowego do supermarketu przy styku Krapkowickiej z ulicą Spychalskiego. - Prace podobnie jak na Kośnego potrwają dwa tygodnie i będą prowadzone fragmentami - tłumaczy rzecznik MZD, który zapewnia, że podczas prac ulica będzie przejezdna, ale ruch będzie starowany wahadłowo.

W przypadku remontu Krapkowickiej i Kośnego rzecznik MZD sugeruje, aby korzystać z dróg równoległych, czyli ulicy Wojska Polskiego, natomiast utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego na Kośnego można ominąć ulicą Grunwaldzką.

Wiadomości z regionu

2020-07-16, godz. 15:25 Pijani studenci zabrali flagę Polski z baru, bo chcieli ją powiesić w akademiku. Nie wiedzieli, że to poważne przestęp… Dwóch nietrzeźwych studentów nyskiej uczelni postanowiło ukraść flagę Polski z baru, aby powiesić ją w akademiku. Dumnie zaczęli wymachiwać nią przed policją… » więcej 2020-07-16, godz. 14:29 Nie tylko szynobus. Tułowice chcą bezpośredniego, kolejowego połączenia z Warszawą Z Tułowic bezpośrednim pociągiem do Warszawy? To całkiem możliwe. Trwają rozmowy, aby w nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od grudnia, w Tułowicach… » więcej 2020-07-16, godz. 13:49 Opole: miasto ma problem z amatorami grafitti. Monitoring i kary nie wystarczają Mury przy kościele 'na górce' w Opolu, elewacja świeżo wyremontowanych budynków czy obraźliwe hasła na sklepach - amatorzy grafitti nie dają o sobie zapomnieć… » więcej 2020-07-16, godz. 13:15 Ciężarówki z oponami w fatalnym stanie na obwodnicy Opola. WITD po kontroli wycofał pojazdy z ruchu Zniszczone i zużyte opony z pęknięciami i wystającymi drutami. Trzy ciężarówki w fatalnym stanie technicznym zostały zatrzymane przez inspektorów Wojewódzkiego… » więcej 2020-07-16, godz. 11:51 Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Opola za niszczenie łodzi zacumowanych w Turawie Nawet na 5 lat do więzienia mogą trafić dwaj mieszkańcy Opola demolujący łodzie w Turawie po zakrapianej imprezie. Usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i krad… » więcej 2020-07-16, godz. 11:30 4 kolejne przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W całej Polsce 333 nowe zakażenia i 11 zgonów 4 nowe zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 333 nowych zakażeniach i 11 zgonach w całym kraju. » więcej 2020-07-16, godz. 09:32 Opolscy mundurowi przechwycili prawie 3 kilogramy amfetaminy. To kolejny efekt współpracy policji i KAS Niemal 3 kilogramy amfetaminy przechwycili opolscy policjanci we współpracy z Krajową Administracją Skarbową. » więcej 2020-07-16, godz. 09:00 Czwartek może być burzowy na Opolszczyźnie. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w całym województwie opolskim. » więcej 2020-07-16, godz. 08:15 Powstanie mural, siłownia i zagroda z wiejskimi zwierzętami Małe granty mogą wiele zdziałać - udowadniają to mieszkańcy wiosek leżących na terenie Lokalnej Grupy Działania Eurocountry. Stowarzyszenie podpisało umowy na… » więcej 2020-07-16, godz. 07:30 Zapraszają do relaksu, ale zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego. Kędzierzyńsko-kozielska tężnia solankowa znów… Po przymusowej przerwie związanej z obostrzeniami wywołanymi pandemią koronawirusa, tężnia solankowa na osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu znów jest czynna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »