Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-06, 19:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne zmiany organizacji ruchu w centrum Nysy. W najbliższym czasie będzie tam można jeszcze spotkać ekipy budowlane

Rynek w Nysie znów otwarty dla ruchu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Nysie znów otwarty dla ruchu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Nysie znów otwarty dla ruchu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Nysie znów otwarty dla ruchu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Nysie znów otwarty dla ruchu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Nysie znów otwarty dla ruchu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie dla ruchu kolejnego fragmentu nyskiego śródmieścia nie oznacza zakończenia wszystkich prac na udostępnionym odcinku. Choć od wczoraj (05.05) można już przejechać przez miejscowy rynek, to w najbliższym czasie nadal trzeba będzie liczyć się tam z obecnością ekip budowlanych.
Kierowcy mogą już bez większych przeszkód pokonać 900-metrowy odcinek prowadzący od ronda Jana Pawła do skrzyżowania ulic Wrocławskiej z Oskara Kolberga. Burmistrz Kordian Kolbiarz wskazuje, że prace wykończeniowe w centrum mogą potrwać jeszcze kilka tygodni.

- Montujemy meble miejskie i jednocześnie uspokajam tych, którzy widzą te betonowe, cementowe podpórki. Tam też będą drewniane elementy, czyli te ławki będą wyglądały jak ławki, a nie jak bloczki cementowe. Wiem, że jest taka dyskusja, ale zapewniam, że będzie to wszystko ładne - dodaje.

Ponadto, kierowcy nie mogą jeszcze korzystać ze wszystkich nowych miejsc parkingowych w rynku. Co ważne, nowo otwarty odcinek jest oznakowany jako strefa zamieszkania, co oznacza, że piesi mogą poruszać się tam po całej szerokości jezdni i mają pierwszeństwo przed jadącymi pojazdami. Maksymalna dozwolona prędkość wynosi z kolei 20 kilometrów na godzinę.

Jednocześnie, drogowcy zamknęli rondo łączące ulice Wrocławską, Parkową, Kolejową i Chodowieckiego. Jego otwarcie nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu, kiedy zakończy się przebudowa ulicy Kolejowej, będąca ostatnim etapem remontu śródmieścia.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-05-31, godz. 21:00 Kędzierzyńskie starostwo otwiera drzwi dla mieszkańców Od poniedziałku, 1 czerwca, zmieniają się zasady pracy starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Urząd otwiera się bardziej dla mieszkańców, ale zachowane będą… » więcej 2020-05-31, godz. 20:33 Raport dnia: 1 przypadek zakażenia w regionie. W opolskich szpitalach pozostaje 55 chorych na COVID-19 Jedno zakażenie koronawirusem potwierdzono dziś (31.05) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii na COVID-19 zapadło 643 osób, z czego 252 jest aktualnie… » więcej 2020-05-31, godz. 20:15 Szlachetna Paczka szuka liderów na Opolszczyźnie Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki w regionie. Trwają poszukiwania liderów, którzy poprowadzą swoje rejony w 28 opolskich lokalizacjach. Ich zadaniem będzie… » więcej 2020-05-31, godz. 19:00 Nowe place zabaw w Opolu powstaną dopiero w przyszłym roku. Miasto przesuwa termin realizacji inwestycji z powodu pand… Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku Opole nie zajmie się budową i modernizacją placów zabaw, które zwyciężyły w internetowej sondzie. Na ostatniej sesji… » więcej 2020-05-31, godz. 18:17 Nyskie starostwo dofinansuje prace remontowe w dwóch kościołach. Skorzystają świątynie w Nysie i Głębinowie Nyskie starostwo przekaże kolejne pieniądze na remonty zabytków na terenie powiatu. Podczas piątkowej (28.05) sesji, radni zdecydowali o wsparciu kościoła Matki… » więcej 2020-05-31, godz. 18:17 Konkurs na "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" przełożony na przyszły rok. Pandemia ograniczyła działania prewencyjne KRUS Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zdecydowała o przełożeniu XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu na 'Bezpieczne Gospodarstwo Rolne' na rok 2021. Powodem… » więcej 2020-05-31, godz. 17:11 Na Politechnikę Opolską powróci tylko część studentów Na Politechnice Opolskiej od 1 czerwca zostaną wznowione zajęcia, ale tylko na dwóch wydziałach. Na uczelnię powrócą studenci elektrotechniki oraz wychowania fizycznego… » więcej 2020-05-31, godz. 17:07 Wyciek gazu przy kamienicy w Brzegu. Interweniowała staż i pogotowie gazowe Przy kamienicy w pobliżu rynku w Brzegu doszło do rozszczelnienia gazu. Z sąsiedniego budynku ewakuowano 8 osób dorosłych i jedno dziecko. Na miejsce wezwano pogotowie… » więcej 2020-05-31, godz. 14:30 Defibrylatory AED i fantomy z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trafiły do strażaków z powiatu kluczborskiego Automatyczne defibrylatory trafiły na wyposażenie 33 jednostek OSP z powiatu kluczborskiego oraz do Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. W ramach projektu „Akcja dla… » więcej 2020-05-31, godz. 12:15 Sześć przeciążonych "dostawczaków" zatrzymanych przez WITD. Rekordzista na pace miał prawie 9 ton opału Sześciu kierowców samochodów dostawczych zatrzymanych przez kędzierzyńskich inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wiozło na pace dużo cięższy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »