Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-02, 12:45 Autor: Daniel Klimczak

W przyszłym roku kolejne prace na nyskim rynku. Oprócz nowej nawierzchni, zyska on także dodatkowe atrakcje

Rynek w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Po wakacjach na nyskim rynku pojawi się nowa rzeźba [fot. UM Nysa]
Po wakacjach na nyskim rynku pojawi się nowa rzeźba [fot. UM Nysa]
Nysa przygotowuje się do kolejnego etapu prac związanych z przebudową rynku. Serce miasta ma zyskać wyremontowane ulice, czy nową atrakcję wodną. Znacznie wcześniej w ścisłym centrum pojawi się także oryginalna instalacja będąca połączeniem sztuki i zieleni.
Władze miasta planują rozpoczęcie inwestycji wiosną przyszłego roku. Za około 11 milionów złotych ma zostać wyremontowana płyta rynku, wraz z przylegającą do niej drogą. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapowiada jednak, że oprócz prac związanych z infrastrukturą, teren zyska także nową fontannę, nawiązującą do przedwojennej instalacji.

- Będzie nieco zmodyfikowana w odniesieniu do tej, która była przed wojną, czyli już nie zabytkowa, kuta, z elementami, które są niebezpieczne już w naszych czasach. Chodzi o fontannę, która w zamyśle jest taką fontanną, do której będą mogły dotrzeć dzieciaki, tam trochę się popluskać, oczywiście bezpiecznie. Taki jest pomysł, żeby w rynku, w centrum było jak najwięcej atrakcji dla rodzin, dla dzieci - dodaje.

Miasto liczy, że dalsza przebudowa rynku uzyska dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, który w tym przypadku mógłby pokryć 60 procent kosztów inwestycji. Prace mają jednak rozpocząć się niezależnie od wyników konkursu.

Do tego czasu w sercu miasta pojawią się kolejne ciekawe elementy. Jednym z nich jest rzeźba w kształcie ludzkich dłoni, z których wyrastać będzie drzewko. Instalacja ma stanąć zaraz po wakacjach na rogu Rynku i ulicy Siemiradzkiego.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 07:04 Pierwsza szkoła w Opolu przechodzi w całości na zdalne nauczanie. Powodem jest koronawirus Po uzyskaniu pozytywnej decyzji sanepidu i organu prowadzącego II Liceum Ogólnokształcące przechodzi od dziś na system nauczania zdalnego. Powodem są potwierdzone… » więcej 2020-09-24, godz. 06:30 Wolontariusze fundacji Dr Clown dzielili się uśmiechem z pacjentami opolskiej Betanii Muzyka, tańce i wielkie bańki mydlane przygotowane przez wolontariuszy fundacji Dr Clown można było zobaczyć z okien opolskiego hospicjum Betania. Z powodu… » więcej 2020-09-23, godz. 21:33 Burmistrz Paczkowa jest zarażony COVID-19. "Nie bagatelizujcie objawów przeziębienia i grypy" Burmistrz Paczkowa Artur Rolka jest zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-23, godz. 21:00 Ratusz rozwiewa wątpliwości pracowników MOPR-u dotyczące podwyżek. "W 2020 roku takiej decyzji nie podejmiemy" - Oczekiwania co do podwyżek są zrozumiałe, ale w 2020 roku nie podejmiemy decyzji - tak Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, odniósł się na konferencji… » więcej 2020-09-23, godz. 19:30 Koronawirus w głuchołaskim Centrum Kultury. Placówkę zamknięto na 10 dni, a część pracowników trafiła na kwa… Na 10 dni zostało zamknięte głuchołaskie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z powodu wykrycia koronawirusa u personelu. » więcej 2020-09-23, godz. 19:00 Raport dnia. W regionie zmarła kolejna zarażona. Mamy 24 infekcje i 7 ozdrowieńców. W kraju znów blisko 1000 zaka… 74. zgon w związku z koronawirusem, 24 nowe zarażenia i 7 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (23.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-23, godz. 18:00 Komora hiperbaryczna już w nyskim szpitalu Z opóźnieniem, ale dotarła. Do nyskiego szpitala trafiła już komora hiperbaryczna. Opóźnienie spowodował... koronawirus. Jak informowaliśmy w maju, problemem… » więcej 2020-09-23, godz. 18:00 Ślubowanie nowej radnej, finansowanie niepublicznych szkół i stacje ładowania elektrycznych samochodów. Jutro sesja… Korekta budżetu miasta na 2020 rok i zmiana zasad udzielania dotacji na renowację zabytków. Między innymi tymi sprawami Rada Miasta Opola zajmie się na jutrzejszej… » więcej 2020-09-23, godz. 17:00 Samozapłon słomy na poddaszu prawdopodobną przyczyną pożaru w Strzelcach Opolskich. Straty mogą sięgać setek tysięcy… Samozapłon słomy na poddaszu był najprawdopodobniej przyczyną wczorajszego (22.09) pożaru zabudowań gospodarczych przy ul. Floriana w Strzelcach Opolskich… » więcej 2020-09-23, godz. 16:30 Został skazany za czerpanie korzyści z prostytucji. 36-latek apeluje, bo twierdzi, że odbierał dług 36-letni Mariusz T. został skazany przez Sąd Rejonowy w Opolu na 3 lata więzienia w zawieszeniu na rok za czerpanie korzyści z prostytucji. Według śledczych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***