Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-06, 07:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem [fot.P.Wójtowicz]
Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem [fot.P.Wójtowicz]
Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem [fot.P.Wójtowicz]
Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem [fot.P.Wójtowicz]
Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem [fot.P.Wójtowicz]
Zamknięto DW 454 w Ładzy. Roboty ruszyły, ale nie wszyscy jadą wyznaczonym objazdem [fot.P.Wójtowicz]
Samochody ciężarowe rozjeżdżają drogi gminne w okolicy Pokoju. Z powodu zamknięcia trasy wojewódzkiej 454 między Ładzą a Pokojem wzrósł ruch na drogach niższych kategorii. Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu tłumaczy, że objazd robót wyznaczono przez wojewódzką 457 i drogę krajową 39, jednak kierowcy TIR-ów nie stosują się do znaków. Często wjeżdżają na plac budowy albo skręcają na drogi gminne.
- Sytuacja jest dramatyczna, ponieważ z jednej strony jadą ciężarówki z tłuczniem, a z drugiej na przykład pani jedzie pod prąd - relacjonuje rzecznik ZDW.

Mieszkaniec Ładzy Hubert Kołodziej, który zauważył naszego reportera na miejscu robót dodaje, że również TIR-y nie stosują się do oficjalnego objazdu. - Przed chwilą kierowca TIR-a na litewskich tablicach rejestracyjnych próbował zawrócić przy budynku Centrum Doświadczania Świata, efekt był taki, że zablokował drogę.

By skrócić objazd, kierowcy ciężarówek z ładunkiem skręcają w Popielowie na Karłowice i Kuźnice Katowską - Jeśli dalej tak będzie, to te drogi zostaną całkowicie zniszczone - mówi Hubert Kołodziej.

Drogowcy także skarżą się na kierowców, którzy łamią zakaz i przejeżdżają między koparkami. - Z jednej i z drugiej strony ustawiono znaki, ale ludzie nie patrzą - mówi Andrzej, jeden z pracowników firmy, która kładła dzisiaj (05.03) rury w poprzek wojewódzkiej 454 w Ładzy.

Według ZDW, roboty, a w związku z tym utrudnienia w ruchu i objazdy potrwają 3 miesiące. Chociaż, jak również usłyszeliśmy, korzystne warunki atmosferyczne pozwolą przyspieszyć zakończenie modernizacji.

Zakres prac przewiduje wymianę podbudowy i wzmocnienie drogi do nacisku 115 KN na oś i budowę trasy rowerowej o długości 1300 metrów. Remont blisko 4-kilometrowej drogi wyniesie około 20 mln złotych i zostanie sfinansowany z pieniędzy unijnych.

W tym roku planowany jest także remont 454 między Jastrzębiem a Biestrzykowicami.
Arkadiusz Branicki, Hubert Kołodziej

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »