Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-15, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Pająki i skorpiony z całego świata można przez tydzień oglądać w CWK

"Fascynujący świat pająków i skorpionów" [fot. Witold Wośtak]
"Fascynujący świat pająków i skorpionów" [fot. Witold Wośtak]
"Fascynujący świat pająków i skorpionów" [fot. Witold Wośtak]
"Fascynujący świat pająków i skorpionów" [fot. Witold Wośtak]
Czynna jest już wystawa pt. "Fascynujący świat pająków i skorpionów" w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.
W stolicy naszego regionu można od dzisiaj (15.02) oglądać 35 gatunków pająków i skorpionów z całego świata. Można zobaczyć między innymi czarną wdowę, choć to pająk niewielki - mierzący 3-4 centymetry.

- Chcemy przybliżyć mieszkańcom świat pająków - mówi Maciej Kuta, opiekun wystawy.

- Można dotknąć pająka i wziąć go na rękę, aby zobaczyć jego zachowanie i przekonać się, że to nie jest groźne. To pewnego rodzaju przełamania lęku czy fobii - mnie wydaje się, że ludziom podoba się ta możliwość. Później słyszymy opinie, że ktoś bał się pająków, przyszedł tutaj, dotknął go lub chociaż zobaczył przez szybę i było mu lepiej. Można więc mówić też o działalności edukacyjno-misyjnej.

Zapytaliśmy odwiedzających wystawę o opinię i motywację do oglądania pająków.

- Trochę jest przerażające trzymanie takiego pająka w ręce, ale pooglądać można jak najbardziej. Nie przeszkadzają mi one, jednak nie kusi mnie, aby trzymać w rękach albo u siebie w domu.

- Naprawdę bardzo ciekawa wystawa. Są różne okazy z całego świata - jest co podziwiać i nie mówię jedynie o pająkach, bo są również skorpiony. Polecam wszystkim, aby przyjść, poobserwować, a nawet poczytać, który jest jadowity i który czym żywi się.

Wystawa będzie dostępna w CWK codziennie do następnej niedzieli 23 lutego. Więcej o tym temacie powiemy w poniedziałkowym (17.02) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Maciej Kuta
Odwiedzający

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 18:15 Radni Opola wracają do CWK. W czwartek XXVI sesja rady miasta Przystąpienie do projektu wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, korekty budżetowe, czy też zmiany w gospodarce niskoemisyjnej. Jutro (28.05) odbędzie się XXVI… » więcej 2020-05-27, godz. 17:15 Oszuści ponownie uderzyli w powiecie nyskim. Metodą "na BLIK" wyłudzili ponad 3,5 tysiąca złotych Oszuści po raz kolejny skutecznie zaatakowali mieszkańców regionu. Tym razem ich ofiarami padli mieszkańcy powiatu nyskiego, którzy stracili pieniądze za pośrednictwem… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Badania przesiewowe ujawniły 3 zarażenia koronawirusem wśród personelu zakładów opiekuńczych na Opolszczyźnie Trzy pracownice zamkniętych zakładów opiekuńczo-leczniczych w naszym regionie zakażone koronawirusem. Wszystkie miały pozytywne wyniki testów przesiewowych wykonywanych… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Opole: ruch na ulicach większy, włączono sygnalizację na przejściach dla pieszych W centrum Opola ponownie uruchomiono sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. To efekt powrotu zwiększonego natężenia ruchu na drogach i troska o bezpieczeństwo… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Pandemia koronawirusa ograniczyła leczenie planowe w szpitalach. "Boimy się o przyszłoroczne kontrakty" Podczas pandemii o połowę spadła liczba przyjęć w szpitalach. To wynik ograniczeń spowodowanych ryzykiem zakażeń. To z kolei niesie za sobą konsekwencje finan… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Płyn do dezynfekcji dla 42 opolskich samorządów. Przewieźli go żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyli łącznie 11 tysięcy litrów płynu dezynfekującego do 42 opolskich magistratów. » więcej 2020-05-27, godz. 15:00 Obława za mężczyzną, który uciekł z komisariatu policji w Koźlu Przesłuchiwany mężczyzna uciekł z komisariatu policji w Kędzierzynie-Koźlu. Mundurowi przeczesują miasto, sprawdzają pojazdy wyjeżdżające z Koźla, co powoduje… » więcej 2020-05-27, godz. 14:15 Pociął twarz żonie potłuczoną butelką. Sąd skazał go na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał 43-letniego Daniela N. na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna podejrzewał kobietę o zdradę i według prokuratury… » więcej 2020-05-27, godz. 14:00 Opolskie Centrum Onkologii walczy o 2 miliony złotych grantu. Celem budowa łącznika i zakup nowoczesnego wyposażenia Opolskie Centrum Onkologii jest na dobrej drodze do pozyskania 2 milionów złotych grantu z programu 'Dostępność Plus dla Zdrowia'. » więcej 2020-05-27, godz. 12:54 Opole: kierowca zasłabł za kółkiem i wjechał w znak drogowy Osobowy smart wjechał w znak drogowy na ulicy Piastowskiej w Opolu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem 64-letni mężczyzna miał prawdopodobnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »