Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-13, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Nyska uczelnia będzie współpracować z firmą z Czech. Studenci zyskają możliwość odbywania zagranicznych praktyk

PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
Studenci z Nysy będą mogli odbywać praktyki w Czechach. Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podpisały dziś (13.02) w tej sprawie umowę z firmą Ondřejovická Strojírna z Ostravy.
Przedsiębiorstwo zajmuje się między innymi produkcją aparatury dla przemysłu petrochemicznego czy energetycznego, z której korzystają zakłady na całym świecie. Rektor nyskiej uczelni Przemysław Malinowski wskazuje, że nawiązanie współpracy z zagranicznym biznesem to kolejny ważny krok w historii PWSZ.

- Nasza uczelnia, oprócz tego, że szeroko współpracuje z uczelniami z całego świata, teraz nawiązuje także współpracę z firmami. Jesteśmy tą uczelnią regionalną, która zaspokaja potrzeby nie tylko lokalnego rynku, ale także zaspokajamy potrzeby naszych partnerów z Czech - zauważa.

Dzięki porozumieniu, szansę odbywania praktyk zawodowych i staży w zakładzie w Zlatych Horach otrzyma kilkunastu studentów rocznie. Do tej pory z tej możliwości pilotażowo skorzystał Paweł Kmiecik, ubiegłoroczny absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, który dziś jest już pracownikiem spółki. Jego zdaniem, współpraca uczelni z zakładem da sporo korzyści jego młodszym kolegom.

- Po moim kierunku jest duże zapotrzebowanie na w firmie Ondrstroj. Kierunek ten daje duże możliwości, nie tylko, jeżeli chodzi o karierę, ale także względy finansowe. Jestem w 100 procentach przekonany, że zainteresowanie będzie duże - prognozuje.

Dodajmy, że praktyki po południowej stronie granicy to nie jedyne, co pozwoli studentom rozwijać swoje umiejętności. PWSZ chce także, by pracownicy czeskiej firmy przekazywali swoją wiedzę w czasie zajęć na uczelni.
prof. Przemysław Malinowski
Paweł Kmiecik

Wiadomości z regionu

2021-02-27, godz. 19:17 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej 2021-02-27, godz. 16:30 Opolanie na ogół stosują się do nowych zasad sanitarnych. Ci, którzy nadal będą używać przyłbic czy szalików… Od dziś (27.02) zmieniają się zasady mające na celu ograniczanie transmisji koronawirusa. Przyłbicami, chustami czy szalikami nie można już zakrywać ust… » więcej 2021-02-27, godz. 16:00 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń… Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie… » więcej 2021-02-27, godz. 14:45 Rozpoczyna się budowa ścieżki łączącej Gogolin z Krapkowicami W przyszłym roku od pomnika Karolinki w Gogolinie do krapkowickiej baszty będzie można bezpiecznie przejechać rowerem. Ma to być możliwe dzięki budowie… » więcej 2021-02-27, godz. 12:45 Cisek: urzędnicy zza biurka mogą sprawdzić prędkość kierowców jadących przy szkole w Łanach Przy szkole w Łanach, w gminie Cisek, pojawiła się elektroniczna tablica wyświetlająca prędkość samochodów, które poruszają się po drodze obok podstawówki… » więcej 2021-02-27, godz. 12:16 Tragiczny wypadek w Jaryszowie. Zginął 74-letni motorowerzysta [AKTUALIZACJA] Do śmiertelnego wypadku motorowerzysty doszło na drodze między Jaryszowem a Zimną Wódką. 74-letni mężczyzna spadł ze skutera i zmarł na skutek ciężkiego… » więcej 2021-02-27, godz. 12:14 Nowi żołnierze opuścili koszary opolskiej brygady logistycznej. Przysięgę wojskową złożyło dziś 60 elewów 60 elewów służby przygotowawczej złożyło dziś (27.02) w Opolu przysięgę wojskową. Wśród nich jest 11 kobiet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »