Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-13, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Nyska uczelnia będzie współpracować z firmą z Czech. Studenci zyskają możliwość odbywania zagranicznych praktyk

PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ Nysa podpisała porozumienie z firmą Ondřejovická Strojírna [fot. Daniel Klimczak]
Studenci z Nysy będą mogli odbywać praktyki w Czechach. Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podpisały dziś (13.02) w tej sprawie umowę z firmą Ondřejovická Strojírna z Ostravy.
Przedsiębiorstwo zajmuje się między innymi produkcją aparatury dla przemysłu petrochemicznego czy energetycznego, z której korzystają zakłady na całym świecie. Rektor nyskiej uczelni Przemysław Malinowski wskazuje, że nawiązanie współpracy z zagranicznym biznesem to kolejny ważny krok w historii PWSZ.

- Nasza uczelnia, oprócz tego, że szeroko współpracuje z uczelniami z całego świata, teraz nawiązuje także współpracę z firmami. Jesteśmy tą uczelnią regionalną, która zaspokaja potrzeby nie tylko lokalnego rynku, ale także zaspokajamy potrzeby naszych partnerów z Czech - zauważa.

Dzięki porozumieniu, szansę odbywania praktyk zawodowych i staży w zakładzie w Zlatych Horach otrzyma kilkunastu studentów rocznie. Do tej pory z tej możliwości pilotażowo skorzystał Paweł Kmiecik, ubiegłoroczny absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, który dziś jest już pracownikiem spółki. Jego zdaniem, współpraca uczelni z zakładem da sporo korzyści jego młodszym kolegom.

- Po moim kierunku jest duże zapotrzebowanie na w firmie Ondrstroj. Kierunek ten daje duże możliwości, nie tylko, jeżeli chodzi o karierę, ale także względy finansowe. Jestem w 100 procentach przekonany, że zainteresowanie będzie duże - prognozuje.

Dodajmy, że praktyki po południowej stronie granicy to nie jedyne, co pozwoli studentom rozwijać swoje umiejętności. PWSZ chce także, by pracownicy czeskiej firmy przekazywali swoją wiedzę w czasie zajęć na uczelni.
prof. Przemysław Malinowski
Paweł Kmiecik

Wiadomości z regionu

2020-11-29, godz. 20:30 Raport dnia: minionej doby wykonano 24,5 tysiąca testów. Na Opolszczyźnie spadła liczba zgonów 3 zgony i 432 nowe przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-29, godz. 19:30 Opole: wolontariusze Domu z Nadzieją prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i codziennego użytku Wolontariusze Domu z Nadzieją w Opolu szukają darczyńców. Potrzebują artykułów spożywczych i odzieżowych. Codziennie po posiłek przychodzi do nich ponad… » więcej 2020-11-29, godz. 17:00 Restauracje bez wigilii firmowych. "Co roku mieliśmy ich mnóstwo" W tym roku pracownicy nie spotkają się na firmowych wigiliach. Ze względu na pandemię i trwające obostrzenia pracodawcy zrezygnowali z organizacji spotkań… » więcej 2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej 2020-11-29, godz. 14:30 Opolskie pielęgniarki i położne mogą liczyć na pomoc psychologiczną. "One bardzo emocjonalnie przeżywają czas tej… Personel medyczny w czasie pandemii walczy nie tylko z koronawirusem, ale również z ogromnym obciążeniem psychicznym. W naszym województwie pielęgniarki… » więcej 2020-11-29, godz. 13:09 Bp Andrzej Czaja na tegoroczny adwent: "Uważajcie, czuwajcie, bo Pan przychodzi i jest z nami" Pierwszą niedzielą adwentu Kościół katolicki rozpoczyna dziś (29.11) nowy rok liturgiczny. Adwent jest bezpośrednim czasem przygotowania do świąt Bożego… » więcej 2020-11-29, godz. 10:59 Raport MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie mamy 432 zakażenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 432 na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-29, godz. 10:15 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie prowadzi konsultacje dotyczące projektu skateparku Chcą zadbać o przestrzeń dla młodzieży w Strzelcach Opolskich, gdzie miłośnicy rolek i deskorolek mogliby bezpiecznie oddawać się swojej pasji. Młodzieżowa… » więcej 2020-11-29, godz. 09:15 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu wydało charytatywny kalendarz ze swoimi podopiecznymi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało charytatywny kalendarz, którego bohaterami są psy odebrane w trakcie interwencji. Dzięki pomocy wolontariuszy czworonogi… » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »