Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-18, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Od lutego do Grodkowa mogą wrócić nocne dyżury lekarskie. Gmina dopłaci do ich funkcjonowania

Budynek dawnego pogotowia w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Budynek dawnego pogotowia w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Do Grodkowa ma szanse wrócić nocna i świąteczna opieka medyczna. Władze gminy porozumiały się z brzeskim szpitalem w sprawie jej współfinansowania.
Niedawno lecznica ogłosiła konkurs na ponowne pełnienie dyżurów zlikwidowanych wraz z początkiem roku w ramach planu naprawczego placówki. Jak mówi dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Kamil Dybizbański, reaktywacja dyżurów ma być możliwa dzięki współpracy z samorządem.

- Pan burmistrz zadeklarował, że zabezpieczy kwotę na różnicę w kosztach, jakie my ponosimy prowadząc tę działalność, a kwotą, którą mamy refundowaną z Narodowego Funduszu Zdrowia. My ogłosiliśmy konkurs, no i to jest drugi i największy problem w tej chwili, czyli znalezienie lekarzy, którzy mogliby świadczyć te usługi - wskazuje.

Chętni na świadczenie tego typu usług mogą zgłaszać swoje oferty jeszcze do 23 stycznia. Jeśli BCM znajdzie lekarzy, nocna i świąteczna opieka medyczna będzie mogła wrócić do Grodkowa wraz z początkiem lutego.

Dodajmy, że do tej pory miesięczny koszt funkcjonowania nocnej przychodni wynosił około 55 tysięcy złotych. Niewielką część wydatków pokrywała około 7-tysięczna dopłata ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia.
Kamil Dybizbański

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 08:00 Dobrodzieński magistrat chce uniknąć drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, więc dołącza do "Czystego Regionu" Gmina Dobrodzień dołączy w styczniu do Związku Międzygminnego 'Czysty Region'. Samorządowi w grudniu skończy się umowa na odbiór odpadów. » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Współpraca nyskiej PWSZ z Mitsubishi. Studenci nauczą się projektować systemy dla przemysłu 4.0 Studenci z Nysy będą zdobywać umiejętności w zakładach Mitsubishi. Przyszli inżynierowie zarządzania i inżynierii produkcji nauczą się tam między innymi… » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Opolanie nadal muszą czekać na szczepionki przeciwko grypie W opolskich aptekach nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie. W ostatnich tygodniach trafiły jedynie do przychodni i mogli z nich skorzystać przede wszystkim… » więcej 2020-10-26, godz. 21:00 Zmiany w pracy nyskiego sądu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano część posiedzeń Nyski sąd odwołuje rozprawy i posiedzenia jawne zaplanowane na najbliższe 2 tygodnie. Decyzja ma na celu ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii koro… » więcej 2020-10-26, godz. 20:30 Raport dnia: Początek tygodnia ze spadkiem liczby zakażeń w kraju i regionie Na Opolszczyźnie potwierdzono 335 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej, 100 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet w Opolu. Były korki i solidarność kierowców. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Żołnierze WOT w punktach poboru wymazów w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. Mają odciążyć personel medyczny Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dziś (26.10) pomagają w punkcie pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa przy szpitalu powiatowym… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Inwentaryzacja tras rowerowych w regionie. Rusza program "Opolskie na rowery" Spójna sieć, jednakowo oznaczone trasy rowerowe z przystosowaną infrastrukturą. Początkiem do realizacji marzeń miłośników jednośladów ma być program… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***