Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wybory 2019: Witold Zembaczyński wygrywa w sądzie z Januszem Kowalskim

Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Witold Zembaczyński wygrał proces w trybie wyborczym z Januszem Kowalskim. Sprawa dotyczyła upowszechniania przez kandydata PiS nieprawdziwych informacji dotyczących działalności gospodarczej prowadzonej przed laty przez polityka .Nowoczesnej. Nieprawdziwa informacja miała zostać wypowiedziana 6 października w w Radiu Opole w programie "Niedzielna Loża Radiowa".
- Sąd postanawia zakazać uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o wnioskodawcy Witoldzie Zembaczyńskim w przedmiocie upadku prowadzonej działalności gospodarczej - mówi sędzia Iwona Roman-Papka z Sądu Okręgowego w Opolu. - Nakazać uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu przeproszenie wnioskodawcy Witolda Zembaczyńskiego poprzez zamieszczenie nie później niż w przeciągu 24 godzin, od daty uprawomocnienia się postanowienia, ogłoszenia opublikowanego na stronie głównej portalu Nowej Trybuny Opolskiej, utrzymywanego na wskazanej stronie internetowej przez okres 72 godzin od momentu publikacji.

Janusz Kowalski zapowiedział odwołanie się od postanowienia do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, bo jak sam podkreśla, nie miał czasu na przygotowanie się do obrony.

-Stąd będzie oczywiście zażalenie, żeby było prawo do obrony, po to żeby można było mówić o faktach, a nie tylko wyłącznie o rzeczach, które można przygotować w przeciągu 68 minut przed rozprawą - mówi Janusz Kowalski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

Razem z Januszem Kowalskim w sądzie pojawił Jacek Kusza, który nie został przesłuchany w sprawie.

Witold Zembaczyński uważa, że dzisiejsze postanowienie sądu jest zakończeniem pewnego etapu kampanii wyborczej, w której brak prawdy jest powielany i służy zwalczaniu konkurencji politycznej.

-Uważam, że to postanowienie sądu bardzo dobrze ujmuje konfabulacje Janusza Kowalskiego na mój temat, zakaz upowszechniania tych fałszywych informacji. Konieczność sprostowania na łamach jednego z tygodników jest stosowane do jego przewinienia. Uważam, że wychodzę z tej sali usatysfakcjonowany i zamykając pewien etap -mówi Witold Zembaczyński, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu.

Na złożenie odwołania Janusz Kowalski ma 24 godziny.
Iwona Roman-Papka
Janusz Kowalski
Jacek Kusza
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2019-12-15, godz. 11:11 "Nie ma wygranych, czy przegranych. Liczy się właściwa komunikacja." Opolskie Centrum Profilaktyki Środowiskowej realizuje… Poszerzenie wiedzy rodziców na temat aktualnych trendów w wychowywaniu dzieci jest celem cyklu spotkań 'Skuteczne Wychowanie 2019', organizowanych przez stowarzyszenie… » więcej 2019-12-15, godz. 10:30 Włamywacze z pewnością nie będą odpoczywać w święta. Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa Przed świątecznymi wyjazdami pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu domu. Opolska policja ostrzega, że złodzieje z pewnością uaktywnią się w okresie Bożego Nar… » więcej 2019-12-15, godz. 10:07 Zderzenie dwóch aut na obwodnicy Otmuchowa. Dwie osoby zostały poszkodowane Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło około godz. 7.00 na obwodnicy Otmuchowa, to ciąg DK nr 46. W wynik wypadku dwie osoby zostały ranne, przewieziono… » więcej 2019-12-15, godz. 08:30 Był sklep - będzie OPS. Wiosną ruszają z remontem w Izbicku W tym roku gmina Izbicko kupiła pawilon, w którym przez lata działał sklep meblowy. W przyszłym ma się rozpocząć remont, żeby za dwa lata przeprowadzili się do… » więcej 2019-12-14, godz. 22:00 Uszka, ryby, prezenty. Logistycy szykują świąteczny transport dla żołnierzy na misjach Blisko dwie tony żywności oraz świąteczne ozdoby i upominki od bliskich trafią do żołnierzy, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzą na zagranicznych… » więcej 2019-12-14, godz. 19:45 Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także… » więcej 2019-12-14, godz. 18:00 Kluczborski magistrat podsumował kolejny rok dotowania wymiany pieców. Tym razem współfinansowano 86 inwestycji 86 dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne udzielił w tym roku kluczborski urząd miejski. Wpłynęło co prawda 99 wniosków, ale 13 z nich nie spełniało… » więcej 2019-12-14, godz. 17:30 Dąbrowa zainwestowała w tereny zielone. Nowe oblicze zyskały parki w Niewodnikach oraz Skarbiszowie W gminie Dąbrowa zakończyły się prace związane z rewitalizacją parków. Nowe oblicze zyskały tereny w Skarbiszowie i Niewodnikach. » więcej 2019-12-14, godz. 17:00 Bierawa zaprasza na świąteczny kiermasz, żeby wspomóc pogorzelców W najbliższą niedzielę (15.12) w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowych. Dochód z kiermaszu przeznaczony… » więcej 2019-12-14, godz. 16:07 Trudne warunki jazdy. Dachowanie auta na rondzie w Opolu Dachowanie samochodu osobowego na rondzie im. Szczakiela w Opolu. To wylot ze stolicy województwa DK 94 w kierunku Strzelec Opolskich. Pojazdem podróżowała matka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »