Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wybory 2019: Witold Zembaczyński wygrywa w sądzie z Januszem Kowalskim

Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sąd Okręgowy w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Witold Zembaczyński wygrał proces w trybie wyborczym z Januszem Kowalskim. Sprawa dotyczyła upowszechniania przez kandydata PiS nieprawdziwych informacji dotyczących działalności gospodarczej prowadzonej przed laty przez polityka .Nowoczesnej. Nieprawdziwa informacja miała zostać wypowiedziana 6 października w w Radiu Opole w programie "Niedzielna Loża Radiowa".
- Sąd postanawia zakazać uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o wnioskodawcy Witoldzie Zembaczyńskim w przedmiocie upadku prowadzonej działalności gospodarczej - mówi sędzia Iwona Roman-Papka z Sądu Okręgowego w Opolu. - Nakazać uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu przeproszenie wnioskodawcy Witolda Zembaczyńskiego poprzez zamieszczenie nie później niż w przeciągu 24 godzin, od daty uprawomocnienia się postanowienia, ogłoszenia opublikowanego na stronie głównej portalu Nowej Trybuny Opolskiej, utrzymywanego na wskazanej stronie internetowej przez okres 72 godzin od momentu publikacji.

Janusz Kowalski zapowiedział odwołanie się od postanowienia do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, bo jak sam podkreśla, nie miał czasu na przygotowanie się do obrony.

-Stąd będzie oczywiście zażalenie, żeby było prawo do obrony, po to żeby można było mówić o faktach, a nie tylko wyłącznie o rzeczach, które można przygotować w przeciągu 68 minut przed rozprawą - mówi Janusz Kowalski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

Razem z Januszem Kowalskim w sądzie pojawił Jacek Kusza, który nie został przesłuchany w sprawie.

Witold Zembaczyński uważa, że dzisiejsze postanowienie sądu jest zakończeniem pewnego etapu kampanii wyborczej, w której brak prawdy jest powielany i służy zwalczaniu konkurencji politycznej.

-Uważam, że to postanowienie sądu bardzo dobrze ujmuje konfabulacje Janusza Kowalskiego na mój temat, zakaz upowszechniania tych fałszywych informacji. Konieczność sprostowania na łamach jednego z tygodników jest stosowane do jego przewinienia. Uważam, że wychodzę z tej sali usatysfakcjonowany i zamykając pewien etap -mówi Witold Zembaczyński, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu.

Na złożenie odwołania Janusz Kowalski ma 24 godziny.
Iwona Roman-Papka
Janusz Kowalski
Jacek Kusza
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 11:30 Zmiana organizacji ruchu przed szpitalem w Krapkowicach Teren przed szpitalem w Krapkowicach został zamknięty. Lecznica chce mieć zabezpieczone miejsce na wypadek konieczności ustawienia dodatkowych namiotów lub kontenerów… » więcej 2020-04-08, godz. 11:15 Specjalny pakiet i specjalne skrzynki. Szef KBW w Opolu o głosowaniu korespondencyjnym Sejm przyjął projekt ustawy o korespondencyjnym głosowaniu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego… » więcej 2020-04-08, godz. 11:00 Święta wielkanocne inne niż pamiętamy. "Brak wiernych w kościele będzie odczuwalny" Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej i mszy krzyżma - tak w największym skrócie… » więcej 2020-04-08, godz. 10:19 Opolszczyzna: dwie osoby zmarły, sześć nowych przypadków zakażenia. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne dane związane… 152 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w kraju, w tym 6 na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu zgonach. Wśród osób zakażonych… » więcej 2020-04-08, godz. 10:00 Młodzi kierowcy szaleją na drogach powiatu krapkowickiego. Skutki są tragiczne W ostatnich kilku dniach na terenie powiatu krapkowickiego doszło do kilku wypadków i kolizji. Dwa z nich miały skutki śmiertelne. We wszystkich poszkodowanymi… » więcej 2020-04-08, godz. 09:15 Strzelce Opolskie: oddział chirurgii zawieszony. Dwoje pacjentów z podejrzeniem koronawirusa Wczoraj (08.04) u dwójki pacjentów personel stwierdził nagłe pojawienie się wysokiej gorączki. Takie objawy nie są niczym dziwnym akurat na tym oddziale, ale ze… » więcej 2020-04-08, godz. 08:30 Pieniądze są, umowa podpisana. W Łowkowicach powstanie PSZOK Tuż po świętach ruszy budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Strzeleczki. Powstanie on w Łowkowicach, inwestycja składa się z budowy kontenera… » więcej 2020-04-08, godz. 07:45 Za nami tydzień próbnego spisu powszechnego w gminie Prószków. Na razie frekwencja nie zachwyca Cały czas przez internet, od środy (08.04) również telefonicznie. W Prószkowie od początku miesiąca prowadzony jest próbny spis powszechny. W związku z pandemią… » więcej 2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »