Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-07, 17:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Janusz Kowalski: Zrobię wszystko, żeby odsunąć Sabinę Nowosielską od władzy

Janusz Kowalski, Marek Piasecki i Fabian Pszon [fot. A. Pospiszyl]
Janusz Kowalski, Marek Piasecki i Fabian Pszon [fot. A. Pospiszyl]
Jeżeli Sabina Nowosielska nie powie, komu sprzedała port w Koźlu, to będę robić wszystko, żeby doprowadzić do jej odsunięcia od władzy – mówił dzisiaj (07.10) w Kędzierzynie-Koźlu kandydat na posła, Janusz Kowalski. Sekundowało mu dwóch radnych miejskich, który są w opozycji do pani prezydent – Marek Piasecki i Fabian Pszon. Jeśli Sabina Nowosielska nie odpowie na pytanie o właścicieli, będą oni próbowali złożyć wniosek o referendum w sprawie jej odwołania.
- Afera portowa jest niebezpieczna dla miasta i dla Polski – mówił Janusz Kowalski. - Deklaruję, że zrobię wszystko, aby odsunąć Platformę Obywatelską i Sabinę Nowosielską od władzy. Nie może być tak, że tak ważny port, strategiczne miejsce dla Kędzierzyna-Koźla i dla całej żeglugi śródlądowej w Polsce, jest sprzedawane nie wiadomo komu.

Marek Piasecki, który w ostatnich wyborach samorządowych przegrał z Sabiną Nowosielską wyścig o fotel prezydenta miasta, podkreślał, że mieszkańcy byli przeciwni sprzedaży portu.

- 12 czerwca o 17:30 mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zaczęli protest. W tym samym czasie port został sprzedany, umowa została podpisana. Do dnia dzisiejszego nie wiemy komu. Mam nadzieję, że przy pomocy pana Janusza Kowalskiego w końcu dowiemy się, jaki tajemniczy inwestor stoi za funduszem austriackim – mówi Marek Piasecki.

Dwa tygodnie temu Janusz Kowalski wezwał Sabinę Nowosielską, aby ujawniła, kto stoi za firmą Kędzierzyn-Koźle Terminale, która kupiła port. Dzisiaj polityk ponowił apel.

- Jeśli nadal mieszkańcy nie dostaną odpowiedzi, będziemy podejmować ostrzejsze kroki – mówił radny Fabian Pszon. - Będę starał się zabiegać u innych radnych o poparcie mojego wniosku o odwołanie pani prezydent, o rozpisanie referendum w sprawie odwołania. Jeżeli pani prezydent Nowosielska nie będzie chciała odpowiedzieć jaki kapitał stoi za portem, będę zabiegał o to, żeby zbudować większość, która będzie chciała rozpisać referendum w mieście.

Port w Koźlu kupiła firma Kędzierzyn-Koźle Terminale z siedzibą w Warszawie. Rozpoczęła remont i budowę terminali produktów płynnych. Inwestycję wstrzymał brak zgody ze strony PKP na doprowadzenie do portu torów kolejowych. Z informacji inwestora wynika, że towary do portu miały być transportowane drogą wodną, kolejową i samochodami.
Janusz Kowalski
Marek Piasecki
Fabian Pszon

Wiadomości z regionu

2020-06-06, godz. 22:15 Sale zabaw i trampoliny na nowych zasadach. W parkach linowych nie potrzeba wielu zmian Kina, teatry, opery, filharmonie i parki rozrywki od dziś (06.06) mogą wznowić działalność w ramach odmrażania gospodarki. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja… » więcej 2020-06-06, godz. 19:30 Raport dnia: 19 kolejnych osób w regionie zaraziło się koronawirusem. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie wracać do normalnego… 19 nowych przypadków zarażenia koronawirusem odnotowano dziś (06.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-06, godz. 18:52 Pożar budynku wielorodzinnego w Wierzbicy Dolnej. W akcji uczestniczyło 18 zastępów straży pożarnej [AKTUALIZACJA] 18 zastępów straży pożarnej gasi pożar budynku wielorodzinnego w Wierzbicy Dolnej (to gmina Wołczyn). » więcej 2020-06-06, godz. 18:39 Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia potwierdził 5 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie 5 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W popołudniowym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o 317 nowych przypadkach i 10 zgonach w całej Pol… » więcej 2020-06-06, godz. 18:15 Co dalej z windą w nyskim muzeum? Radny podpowiada staroście, by pieniędzy szukał u marszałka Nadal nie wiadomo, kiedy znajdą się pieniądze na montaż windy w nyskim muzeum. Dotychczasowe wnioski starostwa o wsparcie inwestycji nie doczekały się akceptacji… » więcej 2020-06-06, godz. 17:06 Nowa rzeczywistość spotkała dziś klientów siłowni, klubów fitness czy basenów. Pandemia zmienia przyzwyczajenia sporto… Otwarte siłownie, kluby fitness, pływalnie, solaria, salony masażu i tatuażu. Dzisiaj (06.06) wszedł w życie kolejny - czwarty etap luzowania obostrzeń wprowadzonych… » więcej 2020-06-06, godz. 16:30 Opolskie Centrum Ginekologii znów udziela bezpłatnych konsultacji w ramach unijnego projektu Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznowiło świadczenia dla kobiet w ciąży, dzieci do lat dwóch oraz młodych rodziców. » więcej 2020-06-06, godz. 15:30 Dwie kolejne opolskie potrawy znalazły się na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Pranzunki i zupa rakowa - to dwie kolejne opolskie potrawy, które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. W poniedziałek (01.06) dołączyły do rejestru… » więcej 2020-06-06, godz. 15:00 Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów! AKTUALIZACJA Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii. » więcej 2020-06-06, godz. 13:59 Piątkowy wieczór przyniósł dwa wypadki w regionie. Nikt nie chce przyznać się do rozbicia bmw w Kluczborku, w Nysie auto… Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło wczorajszego (05.06) wieczora na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »