Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 20:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Janusz Kowalski złożył zawiadomienie w prokuraturze w sprawie sprzedaży firmy Witolda Zembaczyńskiego

Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Janusz Kowalski złożył dzisiaj (10.10) wniosek do Prokuratury Okręgowej w Opolu o zbadanie okoliczności transakcji sprzedaży przez Witolda Zembaczyńskiego naleśnikarni. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości powołuje się na wypowiedź pełnomocnika firmy, która kupiła biznes. Miał on twierdzić, że Witold Zembaczyński obiecywał pozostawienie usług cateringowych w opolskim urzędzie miasta. A to zdaniem Kowalskiego jest czynem zabronionym. Zembaczyński odpowiada, że kandydat PiS powołuje się na osobę skazaną.
- My żadnej wiedzy na temat, czy doszło do przestępstwa nie mamy, dlatego sprawę zgłosiliśmy organom ścigania. Ja jedynie mogę powiedzieć jako były zastępca prezydenta Opola, jak taka procedura wygląda - mówi Janusz Kowalski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmu. - Jeżeli ktoś, komuś obiecuje jakiekolwiek usługi z urzędu miasta czy z innej jednostki administracji samorządowej, czy publicznej, to takie usługi przydzielane są wyłącznie w trybie przetargowym. Jest to nic innego jak próba wpływania na postępowania przetargowe i jest to czyn zabroniony.

Witold Zembaczyński w wysłanym oświadczeniu zaznacza, że nigdy żadne urzędy państwowe nie były klientami jego firmy. Zarówno Ratusz, jak i inne instytucje samorządowe nie zamawiały u niego cateringów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej dodaje, że człowiek, na którego powołuje się Janusz Kowalski jest osobą skazaną.

Sprawa jest "odpryskiem" procesu wytoczonego przez Witolda Zembaczyńskiego w trybie wyborczym przeciwko Januszowi Kowalskiemu o pomówienia, który został rozstrzygnięty we wtorek. Sąd I instancji zakazał uczestnikowi postępowania Januszowi Kowalskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o wnioskodawcy i przeproszenia go na łamach NTO. Chodziło o sugerowanie, że biznes Zembaczyńskiego upadł.

Jednak zarówno Zembaczyński, jak i Kowalski złożyli odwołanie od postanowienia Sądu Okręgowego w Opolu do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który jutro (11.10) wyda decyzje w tej sprawie.
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »