Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-02, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Marzą o żołnierskiej przygodzie. Ochotnicy zostali wcieleni do służby przygotowawczej u opolskich logistyków

Marzą o żołnierskiej przygodzie. Ochotnicy zostali wcieleni do służby przygotowawczej u opolskich logistyków
Marzą o żołnierskiej przygodzie. Ochotnicy zostali wcieleni do służby przygotowawczej u opolskich logistyków
Elewi - ochotnicy przystąpili do służby przygotowawczej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Kandydaci zostali umundurowani i skoszarowani, mężczyźni obowiązkowo ostrzyżeni.
- Zastanawiałem się nad tym od pięciu lat. Zawsze chciałem tak służyć. Nie nastawiam się, co mnie zaskoczy, to mnie zaskoczy - mówi jeden z kandydatów.

- Jestem w Sokole Knurów, to jest stara organizacja patriotyczna, jedna z najstarszych w Polsce. Czuję do tego powołanie. Priorytetem jest dla mnie naród - dodaje Paweł Sosna.

- Taka zmiana w życiu. Potrzeba sprawdzenia siebie. To jest tylko cztery miesiące, nie mam obaw, ale będę tęsknić za rodziną - mówi Agnieszka.

- Służba przygotowawcza składa się z dwóch etapów. 6-tygodniowego okresu podstawowego do przysięgi i okresu specjalistycznego. Z roku na rok mamy coraz więcej pań chętnych do służby - mówi ppor. Sandra Kardas, oficer wychowawczy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Będą mieć zajęcia z regulaminu, zajęcia z musztry, topografii, taktyki, również strzelanie. Ten drugi okres to zajęcia specjalistyczne. Specjalizacje, jakie w tym turnusie będą to obsługa urządzeń mechanicznych i rurociągów, kucharz, regulacje ruchu, elektromechanik pojazdów mechanicznych, obsługa elektrowni oraz obróbka materiałowa.

15 października elewi złożą przysięgę, wtedy też przyszli żołnierze będą mogli udać się na swoją pierwszą przepustkę.
Wcielenie elewów do służby przygotowawczej
ppor. Sandra Kardas

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 09:30 Swoje święto ma dziś Kubuś Puchatek Dziś (18.01) Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy - Alana Aleksandra Milne'a. Autor napisał tę książkę dla swojego… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »