Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-30, 15:53 Autor: Witold Wośtak

Miejskie autobusy pojadą do Górek w gminie Prószków. "Mieszkańcy od dawna zgłaszają taką potrzebę"

Podpisanie porozumienia o wydłużeniu linii autobusowej numer 15 do Górek [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie porozumienia o wydłużeniu linii autobusowej numer 15 do Górek [fot. Witold Wośtak]
Autobusem miejskim z Opola do Górek. W stolicy regionu podpisano porozumienie, mówiące o wydłużeniu linii numer 15 o półtora kilometra do miejscowości leżącej w gminie Prószków.
Pierwsze autobusy MZK dojadą do Górek w poniedziałek (02.09), a normalny bilet w strefie pozamiejskiej będzie kosztować 3,50 zł.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, nie kryje zadowolenia, że współpraca z sąsiadami rozwija się.

- Czerwone autobusy dojadą w kolejne miejsce. Co prawda niezbyt daleko od Opola, ale wbrew pozorom, to nie jest oczywista rzecz. Długo rozmawiałem z poprzednią pani burmistrz, zachęcając ją, żeby autobusy jeździły w tamtym kierunku ze względu na prośby mieszkańców, ale nie udało się. Okazuje się, że można i dziękuję panu burmistrzowi za to dojście do zgody.

Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa, dodaje, że mieszkańcy Górek od dawna zgłaszali potrzebę skomunikowania z Opolem.

- Górki to ostatnia miejscowość w naszej gminie, a pierwsza przed Opolem. Tam zawsze był problem z dotarciem do miasta, ponieważ autobusy kursujące od Prudnika, przez Prószków, do Opola, w Górkach były zazwyczaj przeładowane. Uczniowie czy inni mieszkańcy mieli dlatego problem z transportem.

Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w opolskim ratuszu, przekonuje, że sześć kursów każdego dnia roboczego to dobry początek MZK w Górkach.

- Wydaje mi się to dobrym początkiem, bo autobusy pojadą dostosowane do godzin pracy szkół i większości zakładów pracy. Wszystkie rozwiązania dotyczące czasu odjazdu czy biletomaty pojawią się w przyszłości – one na pewno będą dostępne dla pasażerów w gminie Prószków.

W tym roku gmina Prószków zapłaci 11 tysięcy złotych za kursowanie autobusów MZK na swoim terenie. Szacowany wydatek na każdy kolejny rok to około 30 tysięcy złotych dla podopolskiej gminy.
Arkadiusz Wiśniewski
Krzysztof Cebula
Tomasz Zawadzki

Wiadomości z regionu

2019-11-18, godz. 18:30 Społeczna Staż Rybacka odkryła pułapkę kłusowniczą w kamionce Bolko w Opolu Kłusownicy nie próżnują na opolskich akwenach. Przekonała się o tym Społeczna Straż Rybacka w Opolu, która wczoraj (17.11) otrzymała telefon od jednego z wędkarzy… » więcej 2019-11-18, godz. 16:00 Urząd miasta w Ozimku musi funkcjonować normalnie po śmierci burmistrza Labusa. Wspomina go burmistrz Kluczborka - Urząd gminy funkcjonuje bez zastojów - mówi Barbara Durkalec, sekretarz gminy Ozimek po śmierci burmistrza Jana Labusa. Wieloletni włodarz Ozimka zmarł dziś… » więcej 2019-11-18, godz. 16:00 Chcą służyć narodowi i społeczeństwu. Opolszczyzna ma 25 nowych policjantów Za nimi sprawdziany, testy fizyczne i psychologiczne. Dziś (18.11) oficjalnie zasili szeregi opolskiego garnizonu policji. 25 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie… » więcej 2019-11-18, godz. 15:15 Opolskie: 800 tysięcy złotych na szkolenie przyszłych liderów Urząd marszałkowski i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej wyłonili 200 osób, które w przyszłości mają stać się lokalnymi liderami i aktywizować innych… » więcej 2019-11-18, godz. 13:00 Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle trafią przed sąd. Chodzi o narkotyki o wartości 225 tys. zł Śledztwo objęło 49 osób, a ponad 20 już skazano. Mowa o grupie przestępczej, rozboju, handlu, posiadaniu i uprawie narkotyków. Opolska prokuratura skierowała do… » więcej 2019-11-18, godz. 13:00 Kto będzie rządził Ozimkiem po śmierci Jana Labusae Premier wskaże, kto będzie rządził Ozimkiem i kiedy odbędą się nowe wybory. Tak wygląda proces wyłonienia następcy po śmierci burmistrza Jana Labusa. Rafał Tkacz… » więcej 2019-11-18, godz. 12:15 Coraz więcej osób z Opolszczyzny zgłasza się po świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych Do opolskiego ZUS-u wpłynęło ponad 7600 wniosków o przyznanie świadczenia uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. 2,5 tysiące formularzy rozpatrzono pozytywnie… » więcej 2019-11-18, godz. 11:45 Zmarł Jan Labus burmistrz Ozimka. "Był dobrym pracodawcą i burmistrzem, takiego go zapamiętamy" Nie żyje Jan Labus, burmistrz Ozimka. Samorządowiec zmarł minionej nocy, po długiej chorobie. Miał 56 lat. Jan Labus funkcję burmistrza Ozimka pełnił przez ponad… » więcej 2019-11-18, godz. 11:30 Diler zatrzymany z prawie 8 kilogramami narkotyków Diler i producent narkotyków z Kędzierzyna-Koźla został zatrzymany. 33-latek jest już w areszcie. Policjanci znaleźli u niego spore ilości zabronionych substancji… » więcej 2019-11-18, godz. 11:00 Od nowego semestru dzieci w gminie Walce będą miały obiady w szkole Dobiegają końca prace przy budowie kuchni i stołówki w szkole podstawowej w Walcach. Jeszcze kilka tygodni i prace budowlane będą skończone, później zostanie tylko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »