Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-09, 22:00 Autor: Katarzyna Doros

"Karpiowanie wcale nie jest nudne". Młodzi wędkarze spotkali się na opolskiej Malinie

Młodzieżowe wędkowanie na Malinie II w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Młodzieżowe wędkowanie na Malinie II w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Młodzieżowe wędkowanie na Malinie II w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Młodzieżowe wędkowanie na Malinie II w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Młodzieżowe wędkowanie na Malinie II w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Młodzieżowe wędkowanie na Malinie II w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Młodzi adepci wędkarstwa wyposażeni w namioty, wędki, podbieraki i specjalne maty opanowali łowisko Malina II w Opolu. Wędkarze będą rywalizować w młodzieżowych zawodach karpiowania połączonych z warsztatami doskonaleniem technik zarzucania wędki czy kuchni karpiowej.
- Montuję całą wędkę, składam ją po kolei, a potem będę na nią zakładać kulkę proteinową, czyli taką przynętę dla karpi i amurów - mówi jeden z uczestników.

- Najpierw trzeba palec o żyłkę zahaczyć, otworzyć kabłąk i zarzucić wędkę - dodaje sześcioletni chłopiec.

- Nie zawsze łowię ryby, ale zawsze je wypuszczam, na tym polega karpiowanie. Każde ukłucie ryby po haczyku zawsze odkażamy specjalnym środkiem, a później wpuszczamy rybę do wody. Rzadko się zdarza, że ryba krwawi po wyjęciu haczyka - mówi Mateusz.

- Takie spotkania pokazują, że można spędzać czas wspólne z rodziną bez telefonów i komputerów i przy tym dobrze się bawić. Obalamy stereotypy, że karpiowanie może być nudne - mówi Wojciech Czapla, jeden ze współorganizatorów wydarzenia. - Karpiowanie jest wciągające. Tak naprawdę to łączy bardzo dużo dziedzin nauki. Często ci młodzi adepci nawet nie wiedzą, że w tym momencie korzystają z chemii, korzystają z fizyki, że ten zestaw, który posyłają wędką na pewną odległość, on tam dolatuje dzięki temu, że jest coś takiego jak trajektoria lotu. Że używają matematyki w praktyce. Ten model nauczania poprzez doświadczenia jest najlepszy.

Rekreacyjno-edukacyjne spotkanie dla młodzieży na opolskiej Malinie potrwa do niedzieli (11.08).
młodzi wędkarze
Wojciech Czapla

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:15 Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolsz ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:57 Rajmund Miller zapewnia, że dla dobra Opolszczyzny jest otwarty na współpracę z polityczną konkurencją - Deklaruję, że podobnie jak w poprzedniej kadencji, dotrzymam wszystkich obietnic, które składałem w czasie tej kampanii - zapowiada pochodzący z Nysy poseł ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:30 Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwa ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:10 Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi An ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z rekordową liczbą głosów w regionie - To jest ogromny sukces wszystkich, którzy wierzą w to, że program Koalicji Obywatelskiej jest panaceum na obecną rzeczywistość - tak wyniki wyborów na Opols ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »