Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-09, 12:15 Autor: Wojciech Murański

"Opolszczyzna potrzebuje silnego głosu w parlamencie". Marcin Ociepa wystartuje w jesiennych wyborach

Konferencja prasowa wiceministra Marcina Ociepy w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Konferencja prasowa wiceministra Marcina Ociepy w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Konferencja prasowa wiceministra Marcina Ociepy w Opolu [fot. Wojciech Murański]
Konferencja prasowa wiceministra Marcina Ociepy w Opolu [fot. Wojciech Murański]
- Opolszczyzna potrzebuje silnego głosu w parlamencie - zapowiedział na konferencji prasowej w Opolu Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia. Poinformował, że w jesiennych wyborach wystartuje do sejmu.
Jego priorytetowe postulaty to: silna rodzina, nowoczesna gospodarka, lepsza sieć komunikacyjna, a także wykorzystana gospodarczo Odra oraz rozwój opolskich uczelni wyższych.

Wiceminister Ociepa zapowiedział, że najprawdopodobniej do wyborów wystartuje z ostatniego miejsca list Prawa i Sprawiedliwości. - Wierzę, że ten mandat poselski, po tym jak wiele udało się zrobić w trakcie sprawowania przeze mnie funkcji wiceministra, będzie bardzo dobrym wzmocnieniem. Sprawi, że będziemy mogli przełamać kilka spraw, które od 30 lat nie są na Opolszczyźnie ruszone i które cały czas są dla nas największym wyzwaniem.

Marcin Ociepa cztery lata temu kandydował w wyborach do senatu. Jak zapowiedział, podczas tegorocznych wyborów nie rozważał podjęcia ponownej próby startu do izby wyższej polskiego parlamentu.
Marcin Ociepa

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:39 W Leśnicy palił się dom i budynek gospodarczy Poważny pożar dwóch budynków w Leśnicy. Strażacy walczyli z ogniem, który objął budynek gospodarczy i przylegający do niego dom na sąsiedniej posesji. » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Kolejny "wybuchowy" skok na bankomat w Tułowicach Nieznani sprawcy ponownie wysadzili bankomat przy Biedronce w Tułowicach. Do detonacji i kradzieży pieniędzy doszło około 3 rano. Czas i sposób działania spra ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Legia Akademicka na Politechnice Opolskiej. Trzecia edycja programu przed nami Na Politechnice Opolskiej rusza III edycja programu Legia Akademicka. We wtorek i w środę (15 i 16.10) odbyły się spotkania informacyjne w tej sprawie. » więcej 2019-10-17, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle: w centrum miasta pojawią się figlarne koziołki. Będzie też "siatkarz" Pierwsze rzeźby koziołków, nawiązujące do herbu Kędzierzyna-Koźla, zostaną odsłonięte jutro (18.10) na kozielskim rynku oraz przed halą sportową na osiedlu Az ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Namysłów: kurier zostawił saszetkę z pieniędzmi, ale znalazca był uczciwy We wtorek (15.10) późnym wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zgłosił się mężczyzna z saszetką pełną pieniędzy, którą znalazł w centrum miasta ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:10 Opole: wjechał skuterem w śmieciarkę Do zdarzenia doszło około godz. 12.20 na ulicy Prószkowskiej. Okoliczności wypadku na miejscu ustalali policjanci ruchu drogowego. » więcej 2019-10-17, godz. 13:30 Trwa Tydzień Mediacji. "Warto wybrać tę drogę, jest ona krótsza i tańsza" Do soboty w sądach rejonowych i okręgowym w Opolu prowadzone są dyżury mediatorów, z których bezpłatnie mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolski ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »