Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-07, 15:55 Autor: Jan Poniatyszyn

Za krytykę władz PSL trafił przed sąd koleżeński, sam zrezygnował z członkostwa w partii

Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szeregi PSL opuścili wójt Lubrzy oraz Jacek Jaszczyszyn, szef młodzieżówki tej partii na Opolszczyźnie. Drugi z nich uzasadnia to powodami rodzinnymi. Obaj podjęli decyzję w gorącym dla ugrupowań politycznych, przedwyborczym okresie.
- Nie akceptuję tego, co robią władze wojewódzkie oraz krajowe PSL – uzasadnia odejście z tej partii wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek, dotychczasowy lider ludowców w powiecie prudnickim. - Dzieje się bardzo źle. Nasz szef Staszek Rakoczy odsunął od władzy Grześka Sawickiego. Następny był Antoni Konopka. Władze krajowe poszły ostatnio w koalicję. Z tej koalicji teraz się wycofali. Wystarczy już takiego bałaganu, który przedstawiają nasze władze centralne. To co robią jest źle odbierane w terenie.

Ta publiczna krytyka władz PSL nie pozostała bez echa.

- Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL jednogłośnie skierowało do sądu koleżeńskiego wniosek o wykluczenie z naszych szeregów pana Mariusza Kozaczka – komentuje Stanisław Rakoczy, przewodniczący PSL na Opolszczyźnie. - Z relacji członków sądu koleżeńskiego wiem, że na posiedzenie pan Kozaczek przyjechał, coś tam powiedział, położył legitymację i wyszedł. Czyli niejako uprzedził bieg wypadków.

- Sąd koleżeński zwołano na wniosek prezesa Rakoczego. W tym nie brałem żadnego udziału. Przyszedłem i złożyłem legitymację, bo nie będę dalej tolerował takiego zachowania PSL, jakie mamy obecnie – powiedział Mariusz Kozaczek.

Stanisław Rakoczy przebywa za granicą. Jak nas zapewnił szerzej do wyborów parlamentarnych oraz do sytuacji w PSL odniesie się po powrocie do kraju.
Mariusz Kozaczek
Stanisław Rakoczy
Mariusz Kozaczek

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 12:15 Strzelce Opolskie: Bajeczne melodie w wykonaniu najmłodszych Ponad dwustu małych artystów zaprezentuje się dzisiaj (22.10) na scenie Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Od przedszkolaków po uczniów klas ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: policyjny pies wywąchał, gdzie ukrył się złodziej-włamywacz Furia - czworonożna funkcjonariuszka policji z Kędzierzyna-Koźla, wytropiła złodzieja - włamywacza. Dzięki jej nosowi, 37-latek usłyszał 12 zarzutów i trafił ... » więcej 2019-10-22, godz. 10:45 Poranni goście Radia Opole. "Trudno zmierzyć efektywność turystycznej promocji, ale Opole jest lubiane za granicą" - Kontrola dotyczyła nie tylko działań stricte promocyjnych, ale także innych aspektów takich jak kadry, księgowość czy finanse - powiedział w rozmowie ' W cz ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:45 20-latek oskarżony o zgwałcenie 17-latki stanął przed sądem W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się proces Bogdana R. Prokuratura zarzuca mu, że w połowie maja w czasie imprezy w lesie, w centrum Kędzierzyna-Koźla, najpier ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:15 Sąd skazał 29-latka, który rzucał koktajlami Mołotowa. Więzienie i naprawa wyrządzonych szkód 29-letni Damian O., który w lutym obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa, został skazany. Sąd uznał, że mężczyzna planował podpalenie ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 "Blisko" - nowa miejska aplikacja w Kędzierzynie-Koźlu. Łatwa w obsłudze i darmowa Najważniejsze informacje o wydarzeniach w mieście, ostrzeżenia pogodowe, alerty o awariach sieci wodociągowych czy komunikaty policji mogą znaleźć mieszkańcy ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 Noc z benzenem w Kędzierzynie-Koźlu Od wczorajszego (21.10) wieczoru nieco podwyższony jest poziom benzenu w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Ś ... » więcej 2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »