Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-24, 14:30 Autor: Maria Klusik

PSL: my jesteśmy otwarci na wszystkich. Lider ludowców w Radiu Opole

Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
- Kończymy budowanie list, czekamy na ewentualnych chętnych do startu w ramach Koalicji Polskiej - powiedział w Loży Radiowej Radia Opole lider PSL w regionie Stanisław Rakoczy.
- Na naszych listach nie ma tak zwanych spadochroniarzy z Warszawy, nie stosujemy takich praktyk - dodał gość Radia Opole.

Co z ewentualną wyborczą współpracą z Kukiz'15? - My się nie boimy nikogo, my jesteśmy otwarci na wszystkich. Wszyscy ci, którzy akceptują naszą ideologię, nasze przekonania, mają u nas miejsce. Możemy z nimi współpracować.

Wicemarszałek województwa przyznaje, że żałuje, iż nie będzie współpracy z Koalicją Obywatelską. - To było bardzo dobre partnerstwo i bardzo dobra współpraca. Z każdego zdarzenia, zwłaszcza w polityce trzeba wyciągać wnioski. Myśmy startowali i to w sposób bardzo aktywny w Koalicji Europejskiej do wyborów europarlamentarnych. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tej współpracy wewnątrzkoalicyjnej, tylko stało się coś na końcu, prawda... Stało się to, że Koalicja Europejska nie wygrała tych wyborów.

- Po analizie powiedzieliśmy, że "antyPiS" nie wygra z PiS-em i trzeba zaproponować coś innego. Nie negujemy niczyich poglądów, ale nie chcemy być też zmuszani do firmowania poglądów, które nie są nasze. My jesteśmy pośrodku, mamy przekonania, o których głośno mówimy, a jednocześnie stanowczo stoimy na gruncie praworządności, przestrzegania zasad, które PiS niestety łamał i to wielokrotnie a my się na to nie zgadzamy - podsumował Stanisław Rakoczy.
Stanisław Rakoczy
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 06:00 Targowisko miejskie w Strzelcach Opolskich działa na ograniczonych zasadach. Obchody dni miasta na razie odwołane W związku z pandemią koronawirusa nie odbędą się tegoroczne Dni Ziemi Strzeleckiej. Decyzję o tym, żeby obchody przełożyć i zorganizować imprezę o innym charakterze… » więcej 2020-03-29, godz. 20:45 Raport dnia: 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. W Polsce zmarły dziś cztery osoby Niedziela (29.03) przyniosła na Opolszczyźnie 12 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak informowały służby wojewody opolskiego, wśród zakażonych… » więcej 2020-03-29, godz. 20:40 Powrót z Niemiec i Austrii przez Czechy będzie niemożliwy. 30 marca Czesi zamykają granice Od jutra (30.03) granice niemiecko-czeska i austriacko-czeska pozostają zamknięte dla indywidualnych przejazdów tranzytowych w celu powrotu do Polski. To oznacza… » więcej 2020-03-29, godz. 20:33 Potrącenie pieszego w miejscowości Zawadzkie Około godziny 20:00 na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem kierowca samochodu osobowego potrącił mężczyznę, następnie pojazd uderzył w budynek. » więcej 2020-03-29, godz. 18:30 Jedzenie Zamiast Bomb w Opolu nie przestaje działać. "Robimy swoje, w czasie pandemii potrzeba jest jeszcze większa" Społecznicy zrzeszeni wokół akcji 'Jedzenie Zamiast Bomb' w Opolu zwykle inicjatywę przygotowywania posiłków dla potrzebujących zawieszali z pierwszym dniem wiosny… » więcej 2020-03-29, godz. 16:00 W pracowniach krawieckich Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu powstają maseczki dla opolskich szpitali Pracownicy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu włączyli się w ogólnopolską akcję szycia maseczek ochronnych dla służby zdrowia. W pracowni krawieckiej powstają… » więcej 2020-03-29, godz. 16:00 Przepisy o finansach publicznych należy dostosować do zagrożeń ekonomicznych wywołanych koronawirusem List otwarty do premiera Matusza Morawieckiego skierował burmistrz Prudnika. Jego zdaniem pandemia koronawirusa uderzając w firmy wpłynie też na finanse gminy, co… » więcej 2020-03-29, godz. 15:15 Pożar zabudowań gospodarczych w Zielęcicach w gminie Skarbimierz 6 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego przy jednej z posesji w miejscowości Zielęcice w powiecie brzeskim. » więcej 2020-03-29, godz. 14:00 IMGW ostrzega przed przymrozkami oraz oblodzeniem dróg i chodników Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego wydały ostrzeżenie pierwszego stopnia… » więcej 2020-03-29, godz. 13:00 Zmieni się przebieg DK 45 w Opolu. Obwodnica Piastowska będzie drogą krajową Obwodnica Piastowska w Opolu ma wejść do kategorii dróg krajowych. Kilkukilometrowa trasa, która łączy obwodnicę Północną z ulicą Niemodlińską, jest aktualnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »