Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-24, 14:30 Autor: Maria Klusik

PSL: my jesteśmy otwarci na wszystkich. Lider ludowców w Radiu Opole

Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
Stanisław Rakoczy [fot. Martyna Bobrowska]
- Kończymy budowanie list, czekamy na ewentualnych chętnych do startu w ramach Koalicji Polskiej - powiedział w Loży Radiowej Radia Opole lider PSL w regionie Stanisław Rakoczy.
- Na naszych listach nie ma tak zwanych spadochroniarzy z Warszawy, nie stosujemy takich praktyk - dodał gość Radia Opole.

Co z ewentualną wyborczą współpracą z Kukiz'15? - My się nie boimy nikogo, my jesteśmy otwarci na wszystkich. Wszyscy ci, którzy akceptują naszą ideologię, nasze przekonania, mają u nas miejsce. Możemy z nimi współpracować.

Wicemarszałek województwa przyznaje, że żałuje, iż nie będzie współpracy z Koalicją Obywatelską. - To było bardzo dobre partnerstwo i bardzo dobra współpraca. Z każdego zdarzenia, zwłaszcza w polityce trzeba wyciągać wnioski. Myśmy startowali i to w sposób bardzo aktywny w Koalicji Europejskiej do wyborów europarlamentarnych. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tej współpracy wewnątrzkoalicyjnej, tylko stało się coś na końcu, prawda... Stało się to, że Koalicja Europejska nie wygrała tych wyborów.

- Po analizie powiedzieliśmy, że "antyPiS" nie wygra z PiS-em i trzeba zaproponować coś innego. Nie negujemy niczyich poglądów, ale nie chcemy być też zmuszani do firmowania poglądów, które nie są nasze. My jesteśmy pośrodku, mamy przekonania, o których głośno mówimy, a jednocześnie stanowczo stoimy na gruncie praworządności, przestrzegania zasad, które PiS niestety łamał i to wielokrotnie a my się na to nie zgadzamy - podsumował Stanisław Rakoczy.
Stanisław Rakoczy
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2019-09-18, godz. 19:45 Więcej miejsc dla dzieci, nowe sale i plac zabaw. Oleski żłobek został oficjalnie otwarty po remoncie O 40 miejsc więcej niż 2 lata temu ma Żłobek Miejski w Oleśnie po gruntownym remoncie. Teraz codzienną opiekę w tej placówce może znaleźć 90 najmłodszych. » więcej 2019-09-18, godz. 17:45 Zbuduj domek dla nietoperza albo posadź malwę pod oknem Budowanie domków dla sów, nietoperzy i owadów oraz wymiana sadzonek kwiatów to przyrodnicza oferta Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu na najbliższy ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:15 II Kongres Żeglugi Śródlądowej, czyli dyskusja o powrocie transportu na Odrę. "Dekady zaniedbań muszą się skończyć" [F ... - Transport musi wrócić na polskie rzeki - powiedział podczas II Kongresu Żeglugi Śródlądowej w Opolu minister Marek Gróbarczyk. Kongres zgromadził kilkuset p ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:00 Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu rozszerzyło diagnostykę leczenia niepłodności o doda ... Ponad 100 dodatkowych badań diagnostycznych w leczeniu niepłodności w ramach programu kompleksowej opieki zdrowia prokreacyjnego oferuje Kliniczne Centrum Gin ... » więcej 2019-09-18, godz. 16:15 Lewica przedstawiła "Pakt dla kobiet" i apeluje do opozycji Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia na żądanie kobiety, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji czy alimenty ściągane jak podatki, to część z 1 ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:15 Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca Opole Wschodnie Jutro (19.09) zamknięte zostanie skrzyżowanie Katowickiej z Bohaterów Monte Cassino, przy Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej. Jest to związane z tr ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:45 Józef Swaczyna z MN proponuje debatę kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu - Jako 'trójka' do sejmu z ramienia Mniejszości Niemieckiej proponuję wszystkim 'trójkom' z poszczególnych komitetów wyborczych debatę na tematy związane z ca ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:00 Prudnik: kolejna ofiara pożaru w budynku socjalnym. "Zachowanie tych ludzi jest specyficzne" Kolejna osoba mieszkająca w budynku socjalnym przy ulicy Chrobrego w Prudniku nie żyje. Kilka dni temu około godziny 2 w nocy zauważono pożar. Zdzisław G. usł ... » więcej 2019-09-18, godz. 12:15 Powraca kampanijny temat likwidacji województwa opolskiego. Poseł Kostuś bije na alarm, a Kowalski uspokaja 'Integralność oraz istnienie województwa opolskiego jest zagrożona' - na konferencji prasowej przekonywał o tym poseł Tomasz Kostuś. » więcej 2019-09-18, godz. 12:00 Policjanci z Namysłowa zapobiegli oszustwu. Seniorzy podziękowali za skuteczność Podziękowania za skuteczność działań trafiły do komendy policji w Namysłowie. Autorami są małżonkowie, którzy w czerwcu znaleźli się na celowniku oszustów dzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »