Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-19, 10:30 Autor: Maria Klusik

PSL o swoich szansach w zbliżających się wyborach parlamentarnych

Marcin Oszańca [fot. Martyna Bobrowska]
Marcin Oszańca [fot. Martyna Bobrowska]
- Koalicja Polska to projekt zrzeszający osoby o przekonaniach chadeckich i centrowych - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Oszańca, rzecznik prasowy opolskich struktur PSL. - Chcieliśmy zbudować blok na wybory parlamentarne i pokazać, że opozycja musi wystartować w dwóch blokach.
- Do współpracy zaprosiliśmy Platformę Obywatelską - dodaje gość Radia Opole.

- Projekt Koalicja Europejska, który był zawiązany na wybory europejskie, poniósł porażkę. 7 procent różnicy poparcia dla nas, a dla Prawa i Sprawiedliwości, trzeba to nazwać porażką. Pokazano, że taka koalicja od "Sasa do Lasa" niestety, nie jest w stanie jeden duży blok pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

- Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego zabrakło wspólnej idei i programu wyborczego, narzucono nam kwestie światopoglądowe - dodaje Marcin Oszańca. - Brak wspólnego programu zdecydował także o rozdzieleniu naszych dróg przed jesiennymi wyborami - zaznacza.

- Zabrakło jednak wspólnego programu, wspólnych wartości. Później powstały takie zaporowe warunki, czyli wspólny klub. Za tym idzie oczywiście obcięcie subwencji, czyli tak naprawdę, wszystko przechodziłoby przez kasę Platformy. Bylibyśmy na takim garnuszku, na łasce Platformy. Brak tej podmiotowości w postaci naszego klubu, co było najważniejsze dla nas tak na prawdę.

- Na pewno przekroczymy pięcioprocentowy próg wyborczy, zdobędziemy wystarczającą liczbę mandatów, aby stworzyć swój własny klub - ocenia rzecznik prasowy opolskich struktur PSL.
Marcin Oszańca
Marcin Oszańca

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »