Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-19, 10:30 Autor: Maria Klusik

PSL o swoich szansach w zbliżających się wyborach parlamentarnych

Marcin Oszańca [fot. Martyna Bobrowska]
Marcin Oszańca [fot. Martyna Bobrowska]
- Koalicja Polska to projekt zrzeszający osoby o przekonaniach chadeckich i centrowych - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Oszańca, rzecznik prasowy opolskich struktur PSL. - Chcieliśmy zbudować blok na wybory parlamentarne i pokazać, że opozycja musi wystartować w dwóch blokach.
- Do współpracy zaprosiliśmy Platformę Obywatelską - dodaje gość Radia Opole.

- Projekt Koalicja Europejska, który był zawiązany na wybory europejskie, poniósł porażkę. 7 procent różnicy poparcia dla nas, a dla Prawa i Sprawiedliwości, trzeba to nazwać porażką. Pokazano, że taka koalicja od "Sasa do Lasa" niestety, nie jest w stanie jeden duży blok pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

- Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego zabrakło wspólnej idei i programu wyborczego, narzucono nam kwestie światopoglądowe - dodaje Marcin Oszańca. - Brak wspólnego programu zdecydował także o rozdzieleniu naszych dróg przed jesiennymi wyborami - zaznacza.

- Zabrakło jednak wspólnego programu, wspólnych wartości. Później powstały takie zaporowe warunki, czyli wspólny klub. Za tym idzie oczywiście obcięcie subwencji, czyli tak naprawdę, wszystko przechodziłoby przez kasę Platformy. Bylibyśmy na takim garnuszku, na łasce Platformy. Brak tej podmiotowości w postaci naszego klubu, co było najważniejsze dla nas tak na prawdę.

- Na pewno przekroczymy pięcioprocentowy próg wyborczy, zdobędziemy wystarczającą liczbę mandatów, aby stworzyć swój własny klub - ocenia rzecznik prasowy opolskich struktur PSL.
Marcin Oszańca
Marcin Oszańca

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 07:30 Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży. Podczas dedykowanych lekcji uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych dowiedzą się podstawowych… » więcej 2020-09-21, godz. 06:00 Opolscy politycy o zachwianej konstrukcji koalicji w Zjednoczonej Prawicy Uchwalenie 'piątki dla zwierząt' podzieliło posłów Zjednoczonej Prawicy. Za nowelizacją ustawy głosowało 176 posłów klubu PiS, przeciw było 38. Przeciwko… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***