Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-31, 15:27 Autor: Joanna Matlak

Kuratorium oświaty wydłuża termin składania oświadczeń. Chodzi o zaświadczenia lekarskie wymagane przez szkoły zawodowe

Zdjęcie przykładowe [fot. Pixabay]
Zdjęcie przykładowe [fot. Pixabay]
Masz problem z uzyskaniem orzeczenia lekarskiego? – stosowne oświadczenie zanieś do szkoły. Opolskie Kuratorium Oświaty przedłuża termin dostarczenia orzeczeń do końca wakacji, do 30 sierpnia.
Sprawa dotyczy absolwentów klas 3 gimnazjum i klas 8 szkół podstawowych, którzy dostali się do szkół prowadzących kształcenie zawodowe, a mają problem z uzyskaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

- Nie wszędzie jest równy dostęp do takich lekarzy, stąd nasza decyzja – tłumaczy Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i organami prowadzącymi, monitorujemy tę sytuację. Są powiaty, które niestety nie mają na swoim terenie takiego lekarza i muszą się udać do innego wyznaczonego miejsca. Tak jest np. w przypadku Prudnika, który ma wyznaczony Kędzierzyn-Koźle, tak jest też w przypadku Brzegu, który ma wyznaczony Namysłów, albo Nysę albo Opole. Ale są też powiaty, które właściwie w 100 procentach mają przebadanych uczniów - mówi Michał Siek

Oświadczenie składa się w szkole, do której uczeń został zakwalifikowany. Powinno zawierać informację o terminie badania, jeśli został on ustalony.

Po uzyskaniu zaświadczenia od lekarza, kandydaci powinni niezwłocznie dostarczyć je do szkoły, nie później niż do 30 sierpnia.

W naszym województwie zaświadczenie lekarskie musi uzyskać około 9 tysięcy uczniów.
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 07:00 Opolski biskup Andrzej Czaja wydał dekret obowiązujący podczas Wszystkich Świętych Ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja wydał dekret w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Pojawiła się w nim prośba do… » więcej 2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***