Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-31, 15:27 Autor: Joanna Matlak

Kuratorium oświaty wydłuża termin składania oświadczeń. Chodzi o zaświadczenia lekarskie wymagane przez szkoły zawodowe

Zdjęcie przykładowe [fot. Pixabay]
Zdjęcie przykładowe [fot. Pixabay]
Masz problem z uzyskaniem orzeczenia lekarskiego? – stosowne oświadczenie zanieś do szkoły. Opolskie Kuratorium Oświaty przedłuża termin dostarczenia orzeczeń do końca wakacji, do 30 sierpnia.
Sprawa dotyczy absolwentów klas 3 gimnazjum i klas 8 szkół podstawowych, którzy dostali się do szkół prowadzących kształcenie zawodowe, a mają problem z uzyskaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

- Nie wszędzie jest równy dostęp do takich lekarzy, stąd nasza decyzja – tłumaczy Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i organami prowadzącymi, monitorujemy tę sytuację. Są powiaty, które niestety nie mają na swoim terenie takiego lekarza i muszą się udać do innego wyznaczonego miejsca. Tak jest np. w przypadku Prudnika, który ma wyznaczony Kędzierzyn-Koźle, tak jest też w przypadku Brzegu, który ma wyznaczony Namysłów, albo Nysę albo Opole. Ale są też powiaty, które właściwie w 100 procentach mają przebadanych uczniów - mówi Michał Siek

Oświadczenie składa się w szkole, do której uczeń został zakwalifikowany. Powinno zawierać informację o terminie badania, jeśli został on ustalony.

Po uzyskaniu zaświadczenia od lekarza, kandydaci powinni niezwłocznie dostarczyć je do szkoły, nie później niż do 30 sierpnia.

W naszym województwie zaświadczenie lekarskie musi uzyskać około 9 tysięcy uczniów.
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 18:04 Miasta nie zamykają parków, jednak zakazują do nich wstępu. Niektóre place zabaw były zamknięte już wcześniej W Brzegu i Namysłowie parki fizycznie nie są zamknięte. Przy wejściach zawisły jednak informacje o zakazie wstępu. » więcej 2020-04-01, godz. 17:45 Wyniki pierwszych badań nie potwierdzają obecności koronawirusa w głuchołaskim szpitalu 13 ujemnych wyników wykazały badania przeprowadzone w związku z podejrzeniem koronawirusa w Głuchołazach. W poniedziałek wprowadzono kwarantannę na oddziale psychiatrii… » więcej 2020-04-01, godz. 16:46 Opolska Betania w czasie epidemii nie korzysta z pomocy wolontariuszy, bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów. "Jest trudno… Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka… » więcej 2020-04-01, godz. 16:39 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 16:15 3 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie osoby zaraziły się lokalnie Jak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia opublikowanym na twitterze w całym kraju odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W naszym regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 16:01 Nowe przepisy - nowe zadania. Policja zapowiada szczegółowe kontrole w parkach i na ulicach Zakaz wstępu do parków, skwerów, miejsc rekreacji. Wyjście z domu tylko w konkretnym celu jak dojazd do pracy, czy sklepu. Zachowanie przynajmniej 2-metrowej odległości… » więcej 2020-04-01, godz. 15:30 MOP-y na A4 działają, ale zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa GDDKiA wprowadziła nowe zasady bezpieczeństwa w Miejscach Obsługi Podróżnych. Zgodnie z zaleceniami rządu, zostanie ograniczona liczba klientów w sklepach czy… » więcej 2020-04-01, godz. 14:23 Znasz tego mężczyznę? Policja szuka złodzieja Policja z Kędzierzyna-Koźla publikuje wizerunek sklepowego złodzieja. Jego łupem padł towar wartości prawie tysiąca złotych. Ktokolwiek kojarzy tego mężczyznę… » więcej 2020-04-01, godz. 13:59 Już internetowo, za tydzień również telefonicznie. W Prószkowie ruszył próbny spis powszechny Zapytają o wiek, płeć, stan cywilny, własność mieszkania, czy nawet o podłączenie do gazociągu. W Prószkowie rozpoczął się próbny spis powszechny. Opolska gmina… » więcej 2020-04-01, godz. 13:32 Ratusz zapewnia - Rodzina poszkodowana w nocnym pożarze w Opolu otrzyma pomoc Trwa szacowanie strat po wczorajszym (31.03) pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Decyzja ws. dalszego użytkowania budynku zależy od inspekcji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »