Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-31, 15:27 Autor: Joanna Matlak

Kuratorium oświaty wydłuża termin składania oświadczeń. Chodzi o zaświadczenia lekarskie wymagane przez szkoły zawodowe

Zdjęcie przykładowe [fot. Pixabay]
Zdjęcie przykładowe [fot. Pixabay]
Masz problem z uzyskaniem orzeczenia lekarskiego? – stosowne oświadczenie zanieś do szkoły. Opolskie Kuratorium Oświaty przedłuża termin dostarczenia orzeczeń do końca wakacji, do 30 sierpnia.
Sprawa dotyczy absolwentów klas 3 gimnazjum i klas 8 szkół podstawowych, którzy dostali się do szkół prowadzących kształcenie zawodowe, a mają problem z uzyskaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

- Nie wszędzie jest równy dostęp do takich lekarzy, stąd nasza decyzja – tłumaczy Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i organami prowadzącymi, monitorujemy tę sytuację. Są powiaty, które niestety nie mają na swoim terenie takiego lekarza i muszą się udać do innego wyznaczonego miejsca. Tak jest np. w przypadku Prudnika, który ma wyznaczony Kędzierzyn-Koźle, tak jest też w przypadku Brzegu, który ma wyznaczony Namysłów, albo Nysę albo Opole. Ale są też powiaty, które właściwie w 100 procentach mają przebadanych uczniów - mówi Michał Siek

Oświadczenie składa się w szkole, do której uczeń został zakwalifikowany. Powinno zawierać informację o terminie badania, jeśli został on ustalony.

Po uzyskaniu zaświadczenia od lekarza, kandydaci powinni niezwłocznie dostarczyć je do szkoły, nie później niż do 30 sierpnia.

W naszym województwie zaświadczenie lekarskie musi uzyskać około 9 tysięcy uczniów.
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "To ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:45 Kampania wyborcza: ktoś wrzucił przyczepkę z banerem kandydatki do rzeki. "To skandaliczne zachowanie" Walka o fotele w sejmie i senacie zaczyna przybierać na sile. Kandydaci codziennie jeżdżą w teren i spotykają się z mieszkańcami. Ale dzisiaj (20.09) rano dos ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:15 "Chcemy, żeby gmina Głogówek mogła się rozwijać". Wicepremier Gowin i poseł Bortniczuk deklarują wsparcie lokalnych in ... Wicepremier Jarosław Gowin przyjechał na Opolszczyznę wspierać kampanię wyborczą Kamila Bortniczuka, posła Porozumienia, który ubiega się o reelekcję z czwart ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »