Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-05, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Kluczbork: przez jeden dokument trzeba było zdemontować plac zabaw i postawić go od nowa

Plac zabaw przy ulicy Wolności w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Plac zabaw przy ulicy Wolności w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Zabrakło jednego dokumentu - plac zabaw trzeba było zdemontować i postawić od nowa. Taka sytuacja miała miejsce przy ulicy Wolności w Kluczborku.
Jeden z mieszkańców zawiadomił Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że władze Spółdzielni Mieszkaniowej Przyszłość nie zgłosiły sprawy w starostwie. Urządzenia do zabawy trzeba było usunąć i zdobyć pozwolenie. Ponowny montaż kosztował 6 tysięcy złotych.

- To spuścizna po poprzednikach - mówi Bogdan Paluch, wiceprezes spółdzielni. - Nie dopilnowano aktów prawnych i musieliśmy ponieść koszty, ale nie dochodziliśmy, dlaczego tak stało się. Zastaliśmy taką sytuację i naprawiliśmy sprawę. Z drugiej strony to chyba wyszło na dobre, bo mamy stan prawny na poziomie, jaki chcielibyśmy. Jednocześnie przeprowadziliśmy remont placu zabaw, więc dzieci mogą bawić się bezpiecznie.

Tomasz Ogrodowiak, kierownik do spraw technicznych w spółdzielni, dodaje, że interwencja mieszkańca jedynie przyspieszyła decyzję o konserwacji urządzeń.

- Oczywiście to wiązało się z kosztami. Trzeba było zdobyć gwarancję oraz zabezpieczenie, że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką, a dzieci mogą bawić się bezpiecznie. Musieliśmy zlecić ponowny montaż urządzeń firmie zewnętrznej, która przyjechała i wykonała zadanie.

Zapytaliśmy mieszkańców pobliskich bloków, czy place zabaw są dziś potrzebne.
Uważają takie miejsca za potrzebne, bo, według nich, dzieci chętnie korzystają z placów zabaw. Jedna z kobiet uważa, że niektórym ludziom przeszkadza wszystko, a miejsca zabaw dla dzieci są bardzo dobrą sprawą. Druga mieszkanka Kluczborka podkreśla rolę placów zabaw na osiedlach, gdzie mieszkają młode pary z dziećmi. Mężczyzna uważa, że małych dzieci jest bardzo dużo, a trzeba mieć jak spędzać z nimi czas. Inna kobieta widzi w placach zabaw duże ułatwienie dla rodziców oraz ich pociech, bo jest co robić.
Bogdan Paluch
Tomasz Ogrodowiak
Mieszkańcy Kluczborka

Wiadomości z regionu

2020-07-15, godz. 21:35 RAPORT DNIA. Są kolejne zarażenia w regionie, ale minionej doby znacznie więcej osób wyzdrowiało. W kraju - 264 nowe z… 3 nowe zarażenia koronawirusem i 13 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (15.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-07-15, godz. 20:15 W czwartek (16.07) lepiej omijać ulicę Pużaka w Opolu Trwa remont ulic Witosa i Pużaka w Opolu, dlatego kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Podczas wymiany asfaltu na ulicy Pużaka tworzą się korki, a na Witosa… » więcej 2020-07-15, godz. 19:30 Posprzątaj banery wyborcze i przekaż je fundacji. Powstaną z nich torby i piórniki Fundacja Kwitnące Talenty proponuje 'powyborcze zero waste' i zachęca komitety kandydatów, którzy startowali w wyborach prezydenckich do przekazania banerów wyborczych… » więcej 2020-07-15, godz. 19:15 Kluczborscy seniorzy znów ruszyli jednośladami na wycieczki. Wcześniej policjanci przypominali im o zasadach bezpiecze… Seniorzy z Kluczborka oficjalnie rozpoczęli 18. sezon rowerowy. Inauguracja miała miejsce w parku miejskim. » więcej 2020-07-15, godz. 16:59 WYBORY 2020. Działacze PiS oburzeni internetowymi wpisami Andrzeja Butry. Radny PSL przeprasza i obiecuje, że to się nie… 'Zdecydowanie sprzeciwiamy się mowie nienawiści'. To główny przekaz konferencji działaczy Prawa i Sprawiedliwości po serii internetowych wpisów Andrzeja Butry. » więcej 2020-07-15, godz. 16:30 Od miesięcy mieli okradać altany działkowe. Wpadli w ręce policji W ręce policjantów z Krapkowic wpadło trzech mężczyzn, którzy mieli notorycznie okradać altany na ogródkach działkowych w gminach Zdzieszowice i Gogolin. Włamywacze… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Kamperem na wakacje. Tego roku karawaning jest bardzo popularny w czasie pandemii Wynajem kamperów w czasie pandemii koronawirusa jest tego lata wyjątkowo popularną formą wypoczynku wśród Polaków. » więcej 2020-07-15, godz. 15:15 O klimat może zadbać każdy. "Wodny" happening w Opolu Dlaczego należy i w jaki sposób można oszczędzać wodę? Jak ważna jest segregacja śmieci i na czym ona polega? To tylko nieliczne tematy, które w Opolu poruszyli… » więcej 2020-07-15, godz. 14:50 Dwóch kierowców zatrzymało pijanego motorowerzystę, który miał prawie 3 promile Dzięki przytomności i szybkiej reakcji dwóch kierowców, pijany motorowerzysta został zatrzymany, zanim doprowadził do wypadku na drodze. Doszło do tego poniedziałek… » więcej 2020-07-15, godz. 13:08 Parkomaty znów działają jak przed pandemią, ale nie wszędzie Gmina Krapkowice przywróciła funkcjonowanie strefy płatnego parkowania. Jej działanie zostało zawieszone wraz z początkiem pandemii koronawirusa. Obecnie parkomaty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »