Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-05, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Kluczbork: przez jeden dokument trzeba było zdemontować plac zabaw i postawić go od nowa

Plac zabaw przy ulicy Wolności w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Plac zabaw przy ulicy Wolności w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Zabrakło jednego dokumentu - plac zabaw trzeba było zdemontować i postawić od nowa. Taka sytuacja miała miejsce przy ulicy Wolności w Kluczborku.
Jeden z mieszkańców zawiadomił Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że władze Spółdzielni Mieszkaniowej Przyszłość nie zgłosiły sprawy w starostwie. Urządzenia do zabawy trzeba było usunąć i zdobyć pozwolenie. Ponowny montaż kosztował 6 tysięcy złotych.

- To spuścizna po poprzednikach - mówi Bogdan Paluch, wiceprezes spółdzielni. - Nie dopilnowano aktów prawnych i musieliśmy ponieść koszty, ale nie dochodziliśmy, dlaczego tak stało się. Zastaliśmy taką sytuację i naprawiliśmy sprawę. Z drugiej strony to chyba wyszło na dobre, bo mamy stan prawny na poziomie, jaki chcielibyśmy. Jednocześnie przeprowadziliśmy remont placu zabaw, więc dzieci mogą bawić się bezpiecznie.

Tomasz Ogrodowiak, kierownik do spraw technicznych w spółdzielni, dodaje, że interwencja mieszkańca jedynie przyspieszyła decyzję o konserwacji urządzeń.

- Oczywiście to wiązało się z kosztami. Trzeba było zdobyć gwarancję oraz zabezpieczenie, że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką, a dzieci mogą bawić się bezpiecznie. Musieliśmy zlecić ponowny montaż urządzeń firmie zewnętrznej, która przyjechała i wykonała zadanie.

Zapytaliśmy mieszkańców pobliskich bloków, czy place zabaw są dziś potrzebne.
Uważają takie miejsca za potrzebne, bo, według nich, dzieci chętnie korzystają z placów zabaw. Jedna z kobiet uważa, że niektórym ludziom przeszkadza wszystko, a miejsca zabaw dla dzieci są bardzo dobrą sprawą. Druga mieszkanka Kluczborka podkreśla rolę placów zabaw na osiedlach, gdzie mieszkają młode pary z dziećmi. Mężczyzna uważa, że małych dzieci jest bardzo dużo, a trzeba mieć jak spędzać z nimi czas. Inna kobieta widzi w placach zabaw duże ułatwienie dla rodziców oraz ich pociech, bo jest co robić.
Bogdan Paluch
Tomasz Ogrodowiak
Mieszkańcy Kluczborka

Wiadomości z regionu

2019-08-19, godz. 19:00 Zdecydowała różnica zdań. Przemysław Pytlik zrezygnował z członkostwa w .Nowoczesnej Przemysław Pytlik żegna się z .Nowoczesną. Radny miasta Opola złożył rezygnację, bo jak tłumaczy, zdecydowała różnica zdań w związku z funkcjonowaniem partii. » więcej 2019-08-19, godz. 18:30 Znamy listę Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dwie niewiadome do senatu Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś i Elżbieta Bień. Ta trójka otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Listy kandydatów zatwierdziła R ... » więcej 2019-08-19, godz. 18:00 Lider opolskiego SLD wystartuje w wyborach. Piotr Woźniak na liście znajdzie się za Marceliną Zawiszą z partii Razem Piotr Wożniak wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Lider opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej znajdzie się na drugiej pozycji listy k ... » więcej 2019-08-19, godz. 16:30 Bez ofiar śmiertelnych. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach - To był dość spokojny długi weekend na opolskich drogach - tak ostatnie cztery dni podsumowuje opolska policja. W regionie doszło do trzech wypadków, w który ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:22 "Dużo udało się zrealizować, wiele planów jest w realizacji" - Katarzyna Czochara w Loży Radiowej podsumowała 4-letnią ... - Pracujemy ciężko od czterech lat. Sytuacja w kraju i na Opolszczyźnie poprawiła się w znacznym stopniu - powiedziała w 'Loży Radiowej' posłanka PiS Katarzyn ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:00 Wojciech Komarzyński: Samorząd musi uzyskiwać z rządem tzw. efekt synergii - Samorząd potrzebuje bardzo mocnego przedstawicielstwa w parlamencie, a ten głos powinien być oparty o dobrą współpracę i dialog z rządem - przekonywał podcz ... » więcej 2019-08-19, godz. 14:30 Kędzierzyn-Koźle: 8 pseudokibiców z zarzutami za sobotnią bójkę. Policja zatrzymuje kolejnych 8 młodych mężczyzn z Opola i okolic usłyszało zarzuty za udział w bójce pseudokibiców, do której doszło w minioną sobotę (17.08) w Kędzierzynie-Koźlu. Policja ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Mobilny billboard PiS wyjechał na ulice Opolszczyzny. "Ciężko pracujemy nad kluczowymi dla przyszłości Polski wyborami" Mobilny billboard z hasłami ważnych programów społecznych i tematami, którymi rząd zajmował się przez ostatnie lata, przez najbliższy tydzień będzie jeździł u ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Zwęglone zwłoki znalezione pod Błotnicą Strzelecką to zaginiony mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna został zamordowany Zwęglone zwłoki znalezione przed tygodniem w lesie pod Błotnicą Strzelecką to zamordowany 35-letni mieszkaniec Chorzowa. Policja zatrzymała już domniemanych s ... » więcej 2019-08-19, godz. 12:00 Dzisiaj 98. rocznica wybuchu II powstania śląskiego 98 lat temu, w nocy z 19 na 20 sierpnia 1920r., wybuchło II powstanie śląskie. Celem powstańców było usunięcie z obszaru plebiscytowego niemieckich organów be ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »