Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-17, 17:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolskie Centrum Onkologii ma za dużo chirurgów, więc z pracą pożegna się czterech z nich

Na OCO jest za dużo chirurgów więc będą zwolnienia © (fot. sxc.hu)
Na OCO jest za dużo chirurgów więc będą zwolnienia © (fot. sxc.hu)
Opolskie Centrum Onkologii zwalnia lekarzy. Według oficjalnych informacji uzyskanych w placówce wypowiedzenia otrzymało 3 lekarzy, a jeden z nich przechodzi na emeryturę. Dyrektor Marek Staszewski tłumaczy, że powodem tych zmian jest za duża liczba chirurgów na potrzeby placówki. Zmiany w OCO miał zaakceptować marszałek.
- To prawda, jakkolwiekby to dziwnie nie zabrzmiało, to jesteśmy jednym z nielicznych szpitali w Polsce, gdzie według ekonomicznej oceny funkcjonowania oddziału, kadry lekarskiej jest zbyt dużo w stosunku do rzeczywistych potrzeb - wyjaśnia Marek Staszewski.

Dyrektor tłumaczy, że w związku z tym szukał innego zajęcia dla chirurgów w szpitalu. - Uruchamiam cztery poradnie czynne codziennie, proponowałem lekarzom przejście na kontrakty, ale odmówili propozycji. W tej sytuacji policzyłem, że 4 lekarzy chirurgów mam za dużo.

Pytaliśmy o to, jak w tej sytuacji szpital ma zamiar poprawić dostępność pacjentów do lekarzy. - Jeżeli średnio lekarze chirurdzy zabiegowcy wykonywali dziennie średnio jeden albo poniżej jednego to pokazało, że nie było z tym problemów.

Marek Staszewski tłumaczy, że miesięcznie na odejściu 4 lekarzy może zaoszczędzić 70 tysięcy złotych i zapewnia, że kilka miesięcy temu zmiany zostały uzgodnione w marszałkiem województwa opolskiego, który nadzoruje prace Opolskiego Centrum Onkologii.

Nie udało nam się skontaktować z wicemarszałkiem odpowiedzialnym za służbę zdrowia Romanem Kolkiem. O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy służby prasowe marszałka Andrzeja Bułę - nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Lekarze ani związek zawodowy Solidarność w tej placówce nie chcieli się wypowiadać. Zespół będzie teraz liczył 10 specjalistów, zamiast dotychczasowych 14.
Marek Staszewski

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg na szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej 2021-05-13, godz. 17:10 Wypadki z udziałem rowerzystów na Opolszczyźnie Dzisiaj popołudniu (13.05) mieliśmy w regionie dwa zdarzenia z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Brzegu na ulicy Zielonej samochód… » więcej 2021-05-13, godz. 16:45 Wielkie sprzątanie w Jędrzejowie. Spływające z pól błoto zalało kilkanaście posesji. Spokojnej nocy nie mieli także… Niewielki Jędrzejów walczy ze skutkami nocnej ulewy. Miejscowość okazała się najbardziej poszkodowaną w powiecie brzeskim, podtopionych zostało tam kilkanaście… » więcej 2021-05-13, godz. 16:00 "Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »