Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-13, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy

Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, zagrożeni ubóstwem lub wykluczeniem społecznym mogą uczyć się dodatkowych umiejętności zawodowych, które pomogą w swobodnym powrocie na rynek pracy. W stolicy regionu przy ul. Sienkiewicza 29 oficjalnie otwarto Centrum Re-Start, które realizuje kompleksowy program reintegracji społeczno-zawodowej.
- Za przepracowanie 120 godzin w miesiącu uczestnicy otrzymują 1500 złotych stypendium. Pozostały czas jest przeznaczany na działania aktywizacyjne, konsultacje i warsztaty ze specjalistami - mówi Maciej Baumert, kierownik Klubu Integracji Społecznej MOPR w Opolu.

- Dziesięć osób, przez pół roku uczestniczy w treningu pracy. Jest warsztat stolarsko-tapicerski, zaraz obok krawiecki i funkcjonuje jeszcze warsztat remontowo-budowlany. Osoby pracują jeszcze w mieszkaniach naszych podopiecznych i mieszkaniach ośrodka readaptacji "Szansa".

W warsztacie krawieckim pracuje jedna kobieta, druga dołączyła do ekipy remontowo-budowlanej. Pozostali mężczyźni szkolą się w warsztacie stolarskim.

- Ja trafiłem tutaj z bezrobocia. Byłem pięć lat na rencie i mi ją zabrali. A tak w ogóle, to jestem tapicerem. Bardzo się cieszę, bo tutaj jest warsztat tapicera, więc pracuję w swoim fachu. Krzesła się rozbiera, piankę się kroi i potem się to obija. To jest mój fach w sumie 23 lata. Ludziom, który mają skończone 60 lat nie jest łatwo wrócić, ale warto próbować - mówi pan Marcin.

- Byłem bezrobotny i zaproponowano mi udział w tym projekcie. Człowiek przynajmniej nie siedzi w domu, tylko musi wstać, przyjść do pracy, zupełnie coś innego - dodaje pan Stanisław.

We wrześniu ruszą zajęcia dla kolejnej grupy 10 osób. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Klubu Integracji Społecznej MOPR w Opolu przy ul. Małopolskiej 29 lub w Centrum Re-Start przy ul. Sienkiewicza 29.
Maciej Baumert
uczestnicy

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »