Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-13, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy

Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Nowe Centrum Re-Start w Opolu szansą dla bezrobotnych na swobodny powrót na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, zagrożeni ubóstwem lub wykluczeniem społecznym mogą uczyć się dodatkowych umiejętności zawodowych, które pomogą w swobodnym powrocie na rynek pracy. W stolicy regionu przy ul. Sienkiewicza 29 oficjalnie otwarto Centrum Re-Start, które realizuje kompleksowy program reintegracji społeczno-zawodowej.
- Za przepracowanie 120 godzin w miesiącu uczestnicy otrzymują 1500 złotych stypendium. Pozostały czas jest przeznaczany na działania aktywizacyjne, konsultacje i warsztaty ze specjalistami - mówi Maciej Baumert, kierownik Klubu Integracji Społecznej MOPR w Opolu.

- Dziesięć osób, przez pół roku uczestniczy w treningu pracy. Jest warsztat stolarsko-tapicerski, zaraz obok krawiecki i funkcjonuje jeszcze warsztat remontowo-budowlany. Osoby pracują jeszcze w mieszkaniach naszych podopiecznych i mieszkaniach ośrodka readaptacji "Szansa".

W warsztacie krawieckim pracuje jedna kobieta, druga dołączyła do ekipy remontowo-budowlanej. Pozostali mężczyźni szkolą się w warsztacie stolarskim.

- Ja trafiłem tutaj z bezrobocia. Byłem pięć lat na rencie i mi ją zabrali. A tak w ogóle, to jestem tapicerem. Bardzo się cieszę, bo tutaj jest warsztat tapicera, więc pracuję w swoim fachu. Krzesła się rozbiera, piankę się kroi i potem się to obija. To jest mój fach w sumie 23 lata. Ludziom, który mają skończone 60 lat nie jest łatwo wrócić, ale warto próbować - mówi pan Marcin.

- Byłem bezrobotny i zaproponowano mi udział w tym projekcie. Człowiek przynajmniej nie siedzi w domu, tylko musi wstać, przyjść do pracy, zupełnie coś innego - dodaje pan Stanisław.

We wrześniu ruszą zajęcia dla kolejnej grupy 10 osób. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Klubu Integracji Społecznej MOPR w Opolu przy ul. Małopolskiej 29 lub w Centrum Re-Start przy ul. Sienkiewicza 29.
Maciej Baumert
uczestnicy

Wiadomości z regionu

2020-02-19, godz. 14:45 Policjantem jest się niezależnie od godzin pracy. Przypomniał o tym funkcjonariusz z Grodkowa Policjanci z Opolszczyzny kolejny raz udowadniają, że o bezpieczeństwo mieszkańców dbają niezależnie od godzin pracy. Tym razem przypomniał o tym kierownik grodkowskich… » więcej 2020-02-19, godz. 14:30 Jedziesz za szybko, licz się z konsekwencjami. Prudniccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych 120 i 170 kilometrów na godzinę - jadących z taką prędkością kierowców zatrzymali policjanci z prudnickiej drogówki. Obu mężczyznom wręczono mandaty, ukarano punktami… » więcej 2020-02-19, godz. 14:00 Opole: otwarto nowe miejsce pobytu dla seniorów. Nie tylko mieszkanie, ale też zabiegi czy warsztaty 29 miejsc w ramach pobytu całodobowego i 30 mieszkań wspomaganych - tak wygląda nowo otwarty Dom Seniora 'Pogodna Jesień' w Opolu. To już druga tego typu placówka… » więcej 2020-02-19, godz. 13:45 Coraz częściej depresja dotyka ludzi młodych i osoby starsze. Nie oceniaj – wspieraj! - akcja opolskiego NFZ Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Z tym schorzeniem może borykać się nawet 1,5 miliona Polaków… » więcej 2020-02-19, godz. 12:00 Rok po zawieszeniu i likwidacji porodówki w kluczborskim szpitalu. Rejestry USC świecą pustkami Od ponad roku w Kluczborku nie rodzą się dzieci. Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym zawieszono w lutym 2019, a w sierpniu zlikwidowano… » więcej 2020-02-19, godz. 11:15 - Musimy przełknąć łyżkę dziegciu, na którą nie zasłużyliśmy - Bartłomiej Stawiarski o 7-milionowej karze dla gminy Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-19, godz. 11:00 Gmina Walce uruchamia szkolną kuchnię. Będą obiady dla dzieci, nauczycieli i osób samotnych Od poniedziałku w gminie Walce zacznie działać szkolna kuchnia i stołówka. W waleckiej podstawówce będą gotowane posiłki na potrzeby wszystkich placówek oświatowych… » więcej 2020-02-19, godz. 09:49 Powiat krapkowicki chce rozbudować szpital. W planie m.in. nowa izba przyjęć, nowy ZOL Zmiany demograficzne, choroby cywilizacyjne i zapowiadany nowy system finansowania służby zdrowia sprawiają, że władze powiatu krapkowickiego planują rozbudowę… » więcej 2020-02-19, godz. 09:15 W Kędzierzynie-Koźlu czekają na nowe tablice i 20-tysięcznego kierowcę Lada moment w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będzie sto tysięcy samochodów zarejestrowanych w nowym systemie informatycznym. Okrągła liczba - 20 tysięcy - dotyczy… » więcej 2020-02-19, godz. 07:30 Nysa: w miejscu przedszkola powstanie... przedszkole, żłobek i mieszkania. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku Nyski magistrat planuje poważne zmiany na ulicy Tkackiej. W miejscu przedszkola numer 8 ma pojawić się nowa placówka połączona ze żłobkiem, a także lokale mie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »