Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-26, 11:30 Autor: Roman Juranek

"Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury

Archwium [zdj. Jan Poniatyszyn]
Archwium [zdj. Jan Poniatyszyn]
Krzysztof Sobków [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Sobków [fot. Marcin Skomudek]
Robert Socha [fot. Marcin Skomudek]
Robert Socha [fot. Marcin Skomudek]
- Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, przedstawiciel Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.
- Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie, ale wzmocnieni jako grupa - dodał Krzysztof Sobków. - Z jednej strony jako człowiek, który próbował kreować tę retorykę strajku w swojej szkole i może nie tylko, to na pewno, gdzieś tam czuję, że jeszcze moglibyśmy pewne rzeczy naświetlić. Nie mniej jednak z drugiej strony czuje się także po części, może zwycięzcą to za duże słowo, ale taki zadowolony z tego, że okazało się, że mamy nie tylko świetną merytorycznie grupę pedagogów, ale także jako ludzi, przyjaciół. Okazało się, że możemy na siebie liczyć.

Wczoraj (25.04) o zawieszeniu strajku od soboty poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Taką samą decyzję wieczorem podjęło prezydium Zarządu Krajowego Forum Związków Zawodowych.

- Młodzież może spokojnie czekać na matury - powiedział w "Poglądach i osądach" Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu. - Do wczoraj, praktycznie nie biorąc pod uwagę zawieszenia strajku, które zostało ogłoszone, zdecydowana większość szkół odbyła już takie klasyfikacje maturzystów. Mimo tego, że strajk trwał, wczoraj otrzymaliśmy informację, że wszystkie szkoły w Opolu "zostały sklasyfikowane" - tak upraszczając to stwierdzenie.

W części szkół w regionie rady kwalifikacyjne odbędą się dopiero w poniedziałek.
Krzysztof Sobków
Robert Socha

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 22:00 Konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów na żywo, ale z rygorem sanitarnym Od poniedziałku (25.05) ósmoklasiści i maturzyści mogą korzystać z dobrowolnych konsultacji organizowanych w szkołach. Z powodu pandemii koronawirusa dotychczas… » więcej 2020-05-27, godz. 21:00 Szpitale wznawiają zabiegi, wzrośnie zapotrzebowanie na dawców krwi W opolskim centrum krwiodawstwa spore zapasy krwi. Szpitale jednak przystępują do realizowania zabiegów, które zostały wstrzymane z powodu pandemii, więc zapotrzebowanie… » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Kwarantanna kluczborskiego szpitala. Wstrzymano przyjęcia i wypisy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku do odwołania wstrzymało przyjęcia i wypisy pacjentów z powodu kwarantanny. » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Raport dnia: 9 zakażeń i 6 ozdrowieńców na Opolszczyźnie. Premier przedstawił plan IV etapu łagodzenia obostrzeń 9 zarażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (27.05) na Opolszczyźnie. » więcej 2020-05-27, godz. 20:00 Prudnik: funkcjonariusz zakładu karnego zatrzymał sprawcę kradzieży na stacji paliw Opolski funkcjonariusz służby więziennej zatrzymał złodzieja w czasie wolnym od pracy. Chodzi o sierżanta sztabowego Andrzeja Millera, który pełni służbę w prudnickim… » więcej 2020-05-27, godz. 18:35 Do 611 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 7 nowych przypadków w popołudniowym raporcie MZ 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie i 6 powrotów do zdrowia. W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zachorowaniach… » więcej 2020-05-27, godz. 18:15 Radni Opola wracają do CWK. W czwartek XXVI sesja rady miasta Przystąpienie do projektu wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, korekty budżetowe, czy też zmiany w gospodarce niskoemisyjnej. Jutro (28.05) odbędzie się XXVI… » więcej 2020-05-27, godz. 17:15 Oszuści ponownie uderzyli w powiecie nyskim. Metodą "na BLIK" wyłudzili ponad 3,5 tysiąca złotych Oszuści po raz kolejny skutecznie zaatakowali mieszkańców regionu. Tym razem ich ofiarami padli mieszkańcy powiatu nyskiego, którzy stracili pieniądze za pośrednictwem… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Badania przesiewowe ujawniły 3 zarażenia koronawirusem wśród personelu zakładów opiekuńczych na Opolszczyźnie Trzy pracownice zamkniętych zakładów opiekuńczo-leczniczych w naszym regionie zakażone koronawirusem. Wszystkie miały pozytywne wyniki testów przesiewowych wykonywanych… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Opole: ruch na ulicach większy, włączono sygnalizację na przejściach dla pieszych W centrum Opola ponownie uruchomiono sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. To efekt powrotu zwiększonego natężenia ruchu na drogach i troska o bezpieczeństwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »