Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 14:07 Autor: Bogusław Kalisz

Tragiczny wypadek przy budowie kanalizacji koło Ozimka. Nie udało się uratować przysypanego pracownika [AKTUALIZACJA]

Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Dwóch pracowników zostało przysypanych podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w okolicach miejscowości Schodnia w gminie Ozimek. Jak przekazała nam dyżurna KW PSP w Opolu młodszy aspirant Elżbieta Zalewska, przysypane osoby są przytomne. Jednego mężczyznę udało się już wydobyć. Trwa akcja ratunkowa.
- Po godzinie 13.00 wpłynęło zgłoszenie o przysypanych dwóch pracownikach firmy prowadzącej prace ziemne. Podczas prac przy budowie kanalizacji doszło do zasypania 2 pracowników. Jeden z nich jest już wydobyty z wykopu i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Nasze prace polegają na uwolnieniu z wykopu drugiego mężczyzny, który jest zasypany do wysokości ramion. Jest przytomny - dodaje Zalewska.

Na miejsce wypadku jadą inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Jak ustalono wstępnie, podczas przesuwania szalunku doszło do osunięcia ziemi. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA:
Nasza reporterka, która jest na miejscu oraz strażacy informują, że ratownicy nadal próbują wyciągnąć z ziemi przysypanego mężczyznę. Akcję utrudniają napływające wody gruntowe oraz osuwający się grunt. Strażacy robią prowizoryczne stelaże z desek. Dyżurna KW PSP w Opolu informuje, że przysypany mężczyzna jest bez czynności życiowych, podawany jest mu tlen.

AKTUALIZACJA:
Nie żyje mężczyzna przysypany ziemią podczas budowy kanalizacji w okolicach miejscowości Schodnia. Robotnika nie udało się wyciągnąć z wykopu. Informację o zgonie przysypanego pracownika potwierdził Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu.

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »