Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników

Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem [fot. Katarzyna Doros]
Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych doszło do osunięcia ziemi do wykopu, w którym przebywało dwóch pracowników. Do zdarzenia doszło około godziny 13:00. Jak potwierdza Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu, jednego z mężczyzn nie udało się uratować. Na miejscu pracuje kilkanaście jednostek straży pożarnej oraz policja i pogotowie.
- Jednego z mężczyzn udało się od razu wydobyć. Nie odniósł on żadnych obrażeń - mówi mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

- Kolejna osoba nadal pozostaje w wykopie. Nadal prowadzimy intensywne prace w celu zabezpieczenia wykopu, ponieważ sytuacja jest bardzo trudna, ten wykop się mocno obsypuje. Tak więc, musimy też zadbać o bezpieczeństwo ratowników. Strażacy dowieźli elementy drewniane oraz płyty, które służą do stabilizacji tego wykopu, zabezpieczenia, po to, żeby nie obsypywała się ta ziemia.

- Ratownicy cały czas próbują dotrzeć do przysypanego ciała mężczyzny. Lekarz nie może stwierdzić, że doszło do zgonu - informują strażacy.

- W tym miejscu robią kanalizację i ci robotnicy to przekopywali z drugiej strony, aż do zbiorników. Widziałem, że strażacy nie umieją wyciągnąć tego mężczyzny, bo coś go tam może przycisnęło, a do tego bez przerwy się ta ziemia obsypuje, działa pompa, bo tam jest woda na dole - mówi jeden z mieszkańców.

Prace przy budowie kanalizacji w Schodni prowadzi firma Mostostal Zabrze.
mł. bryg. Dariusz Gieroń
mieszkaniec Schodni

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 13:17 Prosto z Zatoki Gdańskiej: Jacht s/y Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta Na wodach Zatoki Gdańskiej w ten weekend odbywa się Żeglarski Puchar Trójmiasta. Tradycyjnie kibicujemy naszej załodze klubu Opole Sailing Team na jachcie s/y ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »