Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 15:12 Autor: Katarzyna Doros

Rusza sezon motocyklowy. W "Mechaniczniaku" odbyła się XV ZSMotka, czyli motocyklowe wagary [ZDJĘCIA]

XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
Kierowcy ścigaczy, junaków, czy chopperów zjechali na boisko szkolne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, żeby zainaugurować sezon. Już po raz 15. w opolskim "Mechaniczniaku" zorganizowano piknik motocyklowy ZSMotka.
- Krzewimy wśród młodzieży kulturę jazdy, rozbudzamy zainteresowanie tymi maszynami. To doskonała okazja, żeby łączyć pokolenia - mówi Tomasz Szudrawy, nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, współorganizator imprezy.

- Są tutaj i nowe sprzęty i np. sprzęty z lat 50-tych. Młodzi ludzie mają okazję zobaczyć jak to kiedyś wyglądało, porozmawiać. Są zaskoczeni, dzielą się między sobą doświadczeniem, swoimi przeżyciami, a i ci starsi motocykliści podpatrują nowe maszyny.

- Spędzamy tutaj wspólnie dzień "wagarowicza". Zapach benzyny, zapach oleju, to trzeba lubić. Jedni wolą układać puzzle, a ja lubię siedzieć w warsztacie. Lubię tu wracać, bo można spotkać dużo kumpli ze szkoły, porozmawiać z nauczycielami, to taki dzień kiedy wszyscy potrafią się skrzyknąć w jednym miejscu. Jest okazja, żeby zobaczyć jakie kto ma motocykle - mówi Marcin, absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

- Zaczynałem od motorynki, później Yamaha Virago 125, BMW turystyka miałem, potem suzuki sportowe, a teraz znowu celuję w te turystyczne - dodaje Michał.

- Maszyna gotowa na nowy sezon, a plan jest taki, żeby zrobić Rajd Koguta, około 1000 kilometrów, przez Sudety, aż do Wielkopolski i z powrotem do Oławy - mówi Aleksander Poleta z Komprachcic.

Wydarzenie ZSMotka co roku towarzyszy Dniom Otwartym w opolskim "Mechaniczniaku". Zmotoryzowani uczestnicy rywalizowali m.in w konkursie na najgłośniejszy klakson, wybierano też groźną bestię, czyli najbardziej przerobioną maszynę. W tym dniu nie zabrakło również prelekcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku"

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 17:50 Opolscy logistycy otworzyli drzwi jednostki dla zwiedzających. Trwają Dni Otwartych Koszar [ZDJĘCIA] 10. Opolska Brygada Logistyczna zaprosiła mieszkańców regionu do swoich koszar. Miłośnicy militariów mogą zwiedzić jednostkę, zobaczyć sprzęt na co dzień wyko ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:30 Młodzież Wszechpolska szykuje się do weekendowej akcji "Kupuj polskie". Chodzi o promowanie polskich produktów Młodzież Wszechpolska będzie zachęcać do kupowania polskich produktów. W najbliższy weekend (27-28.04) kilkunastu przedstawicieli tej organizacji zaangażuje s ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:15 Prawie 1,5 miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ramach programu 500+. "Zauważamy, że wskaźnik dzietności roś ... Miliard 400 milionów złotych trafiło do tej pory do opolskich rodzin w ramach rządowego wsparcia Rodzina 500+. W Namysłowie podsumowano dziś (25.04) trzy lata ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:00 Bus "Nowej Piątki" odwiedził Namysłów Namysłów był dziś (25.04) kolejnym przystankiem na trasie 'Busa na piątkę'. Podczas wizyty pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zachęcali mieszkańców do ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:10 Straż zabezpiecza nieszczelne zbiorniki z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu Ponad tysiąc litrów chemikaliów przepompowują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Zbiorniki z podejrzaną cieczą znajdują się na jednej z działek na terenie holdingu ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:45 Selen i arsen a choroby nowotworowe. Opolskie Centrum Onkologii bierze udział w unikatowym programie profilaktyki nowo ... O wpływie mikroelementów na rozwój nowotworów mówi dziś (25.04) w Opolu prof. Jan Lubiński. Onkolog i genetyk z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedziczn ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:01 9 na 10 jednostek oświatowych w Opolu nadal strajkuje, ale dzieci mają opiekę 89 procent jednostek oświatowych Miasta Opola wciąż strajkuje. W informacji przesłanej przez Katarzynę Oborską-Marciniak, rzeczniczkę ratusza, czytamy, że w a ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:00 Piłą mechaniczną zaatakował policjantkę 46-letni mieszkaniec Zawadzkiego piłą mechaniczną zaatakował policjantkę. Był kompletnie pijany. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie - czeka go sprawa sądow ... » więcej 2019-04-25, godz. 13:02 Zwłoki w Kanale Gliwickim. To poszukiwana mieszkanka Zdzieszowic Dzisiaj przed południem wędkarze zauważyli ciało w Kanale Gliwickim w Kędzierzynie-Koźlu, około 200 metrów od żelaznego mostu. Wezwali na miejsce policję, str ... » więcej 2019-04-25, godz. 13:01 Maturzyści z 37 opolskich szkół wciąż nie zostali sklasyfikowani. ZNP od soboty zawiesza strajk 48 strajkujących szkół na Opolszczyźnie podjęło uchwałę klasyfikacyjną maturzystów. To ponad połowa, ale do godziny 10:00 Kuratorium Oświaty w Opolu nie miało ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »