Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-04, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"To nie jest rozdawnictwo". Antoni Duda o Nowej Piątce PiS

Przedstawienie zalożeń programów Nowej Piątki PiS [fot. Mariusz Chałupnik]
Przedstawienie zalożeń programów Nowej Piątki PiS [fot. Mariusz Chałupnik]
Obniżenie kosztów pracy, zwolnienie z podatku PIT młodych przedsiębiorców, 500 złotych na każde dziecko czy trzynasta emerytura. W Kluczborku poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda zaprezentował szczegóły Nowej Piątki PiS, zwanej również "Piątką Kaczyńskiego". Chodzi o pięć punktów z ulgami socjalnymi oraz podatkowymi.
Według Dudy wprowadzenie tych rozwiązań ma pomóc w społecznym rozwoju.

- Łącznie realizacja programów ma kosztować około 40 miliardów złotych, dlatego wiemy, że będzie wielu przeciwników. Ale to nie jest rozdawnictwo, a dystrybucja tego, co wszyscy Polacy wypracowują - mówi parlamentarzysta. - Chcemy, aby we wzroście gospodarczym, z którym mamy do czynienia mieli udział wszyscy. Tak staramy się dystrybuować pieniądze. A skąd pochodzą te pieniądze? Po pierwsze ze wzrostu gospodarczego, a po drugie z uszczelniania systemu podatkowego.

W "piątce" znalazła się również poprawa infrastruktury. Program zakłada przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy powiatami, a gminami.

- W naszym regionie jest wiele miejsc, z których dojazd jest bardzo trudny - przekonuje Damian Buła, szef PiS w Kluczborku. - Problem dotyczy całego powiatu, a w szczególności tych małych miejscowości, najbardziej oddalonych od centrum, czyli od Kluczborka. Są to takie miejscowości jak Łowkowice, Nasale. Są to miejscowości, gdzie albo w ogóle nie jeździ autobus, albo jeździ raz dziennie. W gminie Wołczyn jest to miejscowość Gierałcice Małe. problem z połączeniami jest taki, że autokary ruszają na trasę o godzinie 7.00, a kiedyś była to 5.00 czy 6.00.

Założenia Nowej Piątki PiS zostaną jutro (05.03) zaprezentowane w sejmie przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Antoni Duda
Damian Buła

Wiadomości z regionu

2020-07-05, godz. 20:40 Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski. O śmierci samorządowca poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. Rafał Neugebauer zmarł po ciężkiej… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 RAPORT DNIA: 5 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 6 osób pokonało COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci kolejnych pięciu chorych. 5 przypadków zachorowań na COVID-19 dotyczy mieszkańców… » więcej 2020-07-05, godz. 20:05 WYBORY 2020: Posłowie Zjednoczonej Prawicy w Kluczborku przekonywali do głosowania na Andrzeja Dudę - Stawiamy na rodzinę, silną prezydenturę i obronność kraju - mówił do mieszkańców Kluczborka wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Podczas wiecu poparcia… » więcej 2020-07-05, godz. 18:17 Brawura, alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych to najczęstsze przyczyny utonięć. WOPR apeluje o rozsądek Tylko wczoraj (04.05) w Polsce utonęło 6 osób, a w czerwcu woda pochłonęła 113 ofiar. Brawura, alkohol i przecenianie swoich możliwości to najczęstsze przyczyny… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-05, godz. 17:30 Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone… » więcej 2020-07-05, godz. 17:15 Opolski ZUS wypłacił ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego dla 1222 mieszkańców regionu Opolski ZUS przekazał ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego mieszkańcom regionu, którzy stracili pracę na etacie po 15 marca. Warunkiem otrzymania… » więcej 2020-07-05, godz. 15:15 Jest akt oskarżenia ws. rodzinnego gangu fałszerzy dokumentów. Obejmuje 19 osób 19 osób stanie przed sądem we Wrocławiu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się profesjonalnym przerabianiem dowodów osobistych i podrabianiem… » więcej 2020-07-05, godz. 13:17 WYBORY 2020: Ostatnia prosta kampanii wyborczej. PiS stawia na spotkania bezpośrednie w terenie Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Sztaby wyborcze walczą o głosy poparcia dla swoich kandydatów. O ostatniej prostej kampanii wyborczej w rozmowie 'W… » więcej 2020-07-05, godz. 10:26 Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »