Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-04, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"To nie jest rozdawnictwo". Antoni Duda o Nowej Piątce PiS

Przedstawienie zalożeń programów Nowej Piątki PiS [fot. Mariusz Chałupnik]
Przedstawienie zalożeń programów Nowej Piątki PiS [fot. Mariusz Chałupnik]
Obniżenie kosztów pracy, zwolnienie z podatku PIT młodych przedsiębiorców, 500 złotych na każde dziecko czy trzynasta emerytura. W Kluczborku poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda zaprezentował szczegóły Nowej Piątki PiS, zwanej również "Piątką Kaczyńskiego". Chodzi o pięć punktów z ulgami socjalnymi oraz podatkowymi.
Według Dudy wprowadzenie tych rozwiązań ma pomóc w społecznym rozwoju.

- Łącznie realizacja programów ma kosztować około 40 miliardów złotych, dlatego wiemy, że będzie wielu przeciwników. Ale to nie jest rozdawnictwo, a dystrybucja tego, co wszyscy Polacy wypracowują - mówi parlamentarzysta. - Chcemy, aby we wzroście gospodarczym, z którym mamy do czynienia mieli udział wszyscy. Tak staramy się dystrybuować pieniądze. A skąd pochodzą te pieniądze? Po pierwsze ze wzrostu gospodarczego, a po drugie z uszczelniania systemu podatkowego.

W "piątce" znalazła się również poprawa infrastruktury. Program zakłada przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy powiatami, a gminami.

- W naszym regionie jest wiele miejsc, z których dojazd jest bardzo trudny - przekonuje Damian Buła, szef PiS w Kluczborku. - Problem dotyczy całego powiatu, a w szczególności tych małych miejscowości, najbardziej oddalonych od centrum, czyli od Kluczborka. Są to takie miejscowości jak Łowkowice, Nasale. Są to miejscowości, gdzie albo w ogóle nie jeździ autobus, albo jeździ raz dziennie. W gminie Wołczyn jest to miejscowość Gierałcice Małe. problem z połączeniami jest taki, że autokary ruszają na trasę o godzinie 7.00, a kiedyś była to 5.00 czy 6.00.

Założenia Nowej Piątki PiS zostaną jutro (05.03) zaprezentowane w sejmie przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Antoni Duda
Damian Buła

Wiadomości z regionu

2021-07-25, godz. 10:00 Prawie pół miliona złotych zabezpieczono na gaszenie pożarów w lasach. To pieniądze m.in. na organizację pogotowia… Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprą działalność Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. » więcej 2021-07-25, godz. 08:15 Interesy osób w podeszłym wieku mają być lepiej reprezentowane. Pomóc w tym ma pełnomocnik do spraw seniorów powołany… Od poniedziałku (26.07) rozpocznie pracę pełnomocnik wojewody do spraw seniorów. Obowiązki te będzie sprawować Janina Piekarz, do tej pory pełniąca funkcję… » więcej 2021-07-25, godz. 08:00 Uwaga kierowcy, będą zmiany w organizacji ruchu w kilku miejscach na drogach krajowych w regionie W przyszłym tygodniu na opolskich drogach krajowych będą zmiany w organizacji ruchu. Już w poniedziałek (26.07) zostanie wprowadzone wahadło na DK 40 w Kędzierzynie-… » więcej 2021-07-25, godz. 07:15 Od początku wakacji w naszym regionie na drogach zginęło 9 osób, a w kraju około 200. Przyczyną tragedii najczęściej… Od początku wakacji na drogach województwa opolskiego zginęło 9 osób. Ostatni śmiertelny wypadek odnotowano w piątek (23.07), kiedy to w Warmątowicach… » więcej 2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »