Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-28, 08:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Spółka "Rycerska Byczyna" została zlikwidowana. "Generuje koszty"

Byczyna [fot. Urząd Miejski w Byczynie]
Byczyna [fot. Urząd Miejski w Byczynie]
"Rycerska Byczyna" do likwidacji. Ta spółka komunalna w Byczynie miała realizować 4-milionowy projekt z bioróżnorodności. W planach były m.in. przewidziane szkolenia, a także budowa wielofunkcyjnego obiektu. Jednak radni miejscy mieli inne zdanie i stwierdzili, że gminę na taką inwestycję nie stać.
- Podjęliśmy decyzję wraz z radą, żeby spółkę zlikwidować, bo jeżeli nie będzie realizować tego projektu, to bez sensu, żeby ta spółka istniała. Tym bardziej, że generuje koszty - mówi Iwona Sobania, burmistrz Byczyny. - Na środowej (27.02) sesji rady miasta podjęliśmy jedną uchwałę dotyczącą umorzenia udziałów w spółce, a drugą uchwałę na temat likwidacji spółki. Oczywiście najpierw chcemy umorzyć udziały, po zakończeniu procesu konwokacyjnego przystąpimy do likwidacji. Jeżeli się da zacząć proces likwidacji wcześniej, trzeba przyznać, że opinie prawników w tej kwestii są różne, no to możliwie najszybciej jak się da przystąpimy do likwidacji spółki.

Przypomnijmy, spółka komunalna "Rycerska Byczyna" została powołana do życia w październiku w 2017 roku. Miała ona finansować wszystkie inwestycje gminne. Już na początku na koncie spółki pojawiło się 65 milionów złotych, które pochodziły z funduszu inwestycyjnego AGIO.
Iwona Sobania

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej 2019-04-22, godz. 08:15 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Charbielinie na DK 40 Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło kilkanaście minut po godz. 7 w Charbielinie w powiecie nyskim. Droga krajowa nr 40 Głuchoł ... » więcej 2019-04-22, godz. 07:00 Bank Żywności radzi co zrobić, żeby nie wyrzucać jedzenia po świętach  Święta to czas, w którym Polacy marnują najwięcej jedzenia. Zazwyczaj zaraz po wspólnym biesiadowaniu świąteczne potrawy trafiają do kosza. Prezes Banku Żywno ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »