Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-04, 17:30 Autor: Daniel Klimczak

Władze Niemodlina nie chcą parkingu dla samochodów z niebezpiecznymi materiałami. "Obawiamy się o bezpieczeństwo mieszkańców"

Parking ma powstać na prywatnym terenie przy ulicy Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Parking ma powstać na prywatnym terenie przy ulicy Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Władze Niemodlina sprzeciwiają się powstaniu na obrzeżach miasta parkingu dla pojazdów przewożących niebezpieczne materiały.
Konieczność wyznaczenia takiego miejsca jest, jak wskazuje urząd marszałkowski, konsekwencją zmiany ustawy o odpadach. Do tej pory tylko jeden przedsiębiorca w regionie wyraził chęć udostępnienia swojego terenu na ten cel. Parking miałby powstać przy ulicy Opolskiej.

Jak zapewnia rzecznik urzędu marszałkowskiego Violetta Ruszczewska, mieszkańcy Niemodlina nie powinni mieć z tego powodu żadnych obaw.

- To jest parking krótkoterminowy. Z samochodów nie będą na nim wypakowywane ładunki. Po drugie, powinny tam być tylko na bardzo krótki czas, czas wyjaśnienia dokumentów, więc to może być na przykład raptem kilka godzin, ale może się tez zdarzyć tak, że przez długi czas w ogóle nie będzie się tam zatrzymywał żaden z takich samochodów - zauważa.

To jednak nie do końca przekonuje władze gminy. Podczas ostatniej sesji przyjęto uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec takich planów. W uzasadnieniu wskazano, że w okolicy znajdują się obiekty hotelowo-gastronomiczne, a także przedszkole. Jak jednak zapewnia wiceburmistrz Niemodlina Aleksander Juszczyk, miasto nie dąży do konfliktu z urzędem marszałkowskim czy przedsiębiorcą, a jedynie dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

Ostateczną decyzję w tej sprawie ma 18 lutego podjąć sejmik województwa. Radni mogą, ale nie muszą wziąć pod uwagę stanowiska władz Niemodlina. Jak jednak wskazuje urząd marszałkowski, jeśli takie miejsce w naszym regionie nie powstanie, na samorząd województwa będą mogły zostać nałożone kary finansowe.
Violetta Ruszczewska

Wiadomości z regionu

2020-02-18, godz. 19:00 Opole: w jednym z liceów pojawią się "Koszyczki ratunkowe" Koszyczki z podstawowymi środkami higieny intymnej dla dziewczyn znajdą się w każdej toalecie w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Opolu. Nauczycielka… » więcej 2020-02-18, godz. 17:15 Szkoła specjalna będzie miała profesjonalną siłownię Niepełnosprawni uczniowie Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu będą mieli w pełni profesjonalną siłownię plenerową. To pierwszy etap. Drugim będzie budowa… » więcej 2020-02-18, godz. 17:00 "To jedna z tych postaci w dziennikarskim świecie, która pozostawi po sobie duży ślad". Pożegnanie Marka Świercza Rodzina, przyjaciele, brać dziennikarska, politycy i samorządowcy żegnali dziś (18.02) na cmentarzu w Nowej Schodni redaktora Radia Opole Marka Świercza. W ostatniej… » więcej 2020-02-18, godz. 16:00 Aplikacja o powiecie namysłowskim uznana za najlepszą w kraju. "To bardzo prestiżowa nagroda" Mobilny przewodnik po powiecie namysłowskim uznany za najlepszą tego typu aplikację na smartfony. Rozwiązanie otrzymało Różę Regionów podczas targów turystycznych… » więcej 2020-02-18, godz. 15:45 Policjanci z Głubczyc uratowali 6 osób z pożaru Głubczyccy funkcjonariusze policji z narażeniem własnego życia uratowali 6 osób. Weszli do płonącego budynku i dzięki natychmiastowej reakcji zapobiegli tragedii… » więcej 2020-02-18, godz. 15:00 Szymon Hołownia otworzył biuro w Opolu Szymon Hołownia - kandydat na Prezydenta RP otworzył dzisiaj (18.02) swoje biuro w Opolu. Jak zapowiada, ma to być miejsce, gdzie na chwilę mieszkańcy będą mogli… » więcej 2020-02-18, godz. 12:48 Pijany kierowca jechał bez kasku na skuterze. Pojazd nie miał badań ani ubezpieczenia Pijany kierowca skutera wpadł w ręce policjantów, bo jechał przez Krośnicę w gminie Izbicko środkiem drogi i bez kasku. Okazało się, że 49-latek ma na sumieniu… » więcej 2020-02-18, godz. 12:42 Zabytkowy park i pałac w Zakrzowie do sprzedania. Co z klubem jeździeckim? Gmina Polska Cerekiew chce sprzedać 9-hektarowy park wraz ze znajdującym się tam zabytkowym pałacem z przełomu XIX i XX wieku. W pałacu od lat siedzibę ma klub… » więcej 2020-02-18, godz. 12:06 Do usłyszenia Redaktorze! Żegnamy Marka Świercza Żył polityką, zawsze skracał dystans z rozmówcami, uczył dziennikarskiego rzemiosła i był koneserem dobrej muzyki. Tak my, załoga Radia Opole zapamiętamy redaktora… » więcej 2020-02-18, godz. 11:15 Ponad pół kilo "towaru" znaleźli policjanci w domu 45-letniego mieszkańca Głogówka Ponad pół kilograma amfetaminy i marihuany miał w mieszkaniu 45-latek, zatrzymany przez kryminalnych z Głogówka. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »