Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-04, 17:30 Autor: Daniel Klimczak

Władze Niemodlina nie chcą parkingu dla samochodów z niebezpiecznymi materiałami. "Obawiamy się o bezpieczeństwo mieszkańców"

Parking ma powstać na prywatnym terenie przy ulicy Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Parking ma powstać na prywatnym terenie przy ulicy Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Władze Niemodlina sprzeciwiają się powstaniu na obrzeżach miasta parkingu dla pojazdów przewożących niebezpieczne materiały.
Konieczność wyznaczenia takiego miejsca jest, jak wskazuje urząd marszałkowski, konsekwencją zmiany ustawy o odpadach. Do tej pory tylko jeden przedsiębiorca w regionie wyraził chęć udostępnienia swojego terenu na ten cel. Parking miałby powstać przy ulicy Opolskiej.

Jak zapewnia rzecznik urzędu marszałkowskiego Violetta Ruszczewska, mieszkańcy Niemodlina nie powinni mieć z tego powodu żadnych obaw.

- To jest parking krótkoterminowy. Z samochodów nie będą na nim wypakowywane ładunki. Po drugie, powinny tam być tylko na bardzo krótki czas, czas wyjaśnienia dokumentów, więc to może być na przykład raptem kilka godzin, ale może się tez zdarzyć tak, że przez długi czas w ogóle nie będzie się tam zatrzymywał żaden z takich samochodów - zauważa.

To jednak nie do końca przekonuje władze gminy. Podczas ostatniej sesji przyjęto uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec takich planów. W uzasadnieniu wskazano, że w okolicy znajdują się obiekty hotelowo-gastronomiczne, a także przedszkole. Jak jednak zapewnia wiceburmistrz Niemodlina Aleksander Juszczyk, miasto nie dąży do konfliktu z urzędem marszałkowskim czy przedsiębiorcą, a jedynie dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

Ostateczną decyzję w tej sprawie ma 18 lutego podjąć sejmik województwa. Radni mogą, ale nie muszą wziąć pod uwagę stanowiska władz Niemodlina. Jak jednak wskazuje urząd marszałkowski, jeśli takie miejsce w naszym regionie nie powstanie, na samorząd województwa będą mogły zostać nałożone kary finansowe.
Violetta Ruszczewska

Wiadomości z regionu

2019-07-21, godz. 00:50 Feeria barw na Jeziorze Nyskim. Jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Tuż przed godz.23.00 rozpoczęło się pirotechniczne widowisko nad Jeziorem Nyskim. Już po raz 10. w niebo wystrzeliły fajerwerki a tegoroczne pokazy były wyjąt ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:52 Głubczyce pełne aktywnych ludzi! Radio Opole gościło na miejscu [ZDJĘCIA] Za nami kolejny wakacyjny plenerowy program Radia Opole! Tym razem gościliśmy w Głubczycach. W naszym studiu przy centrum przesiadkowym pojawiły się osoby zaa ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości w Namysłowie. "Chcemy pokazać, że rodzina jest wielką wartością" Na namysłowskim rynku trwa piknik rodzinny zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród atrakcji można znaleźć gry i zabawy, poczęstunek, czy występy art ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy 'Zlot brodaczy'. Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:53 Śmiertelny wypadek w powiecie strzeleckim. Zginął kierowca ciągnika, przygnieciony przez kierowany pojazd Śmiertelny wypadek na drodze rolniczej w powiecie strzeleckim. O 11:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na drodze polnej między Wysoką a Niwkami c ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:08 Nysa już po raz 10. stanie się areną zmagań pirotechników. Przed nami jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Już dziś (20.07) na plaży Jeziora Nyskiego odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Ognia i Wody, święta fajerwerków. » więcej 2019-07-20, godz. 16:35 Bliżej pacjenta. Bezpłatne badania przy okazji zakupów w Turawa Park Bliżej pacjenta - pod tym hasłem w Centrum Handlowym Turawa Park Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi dzień otwarty. Bernadetta Trawka - rzecznik prasowa NFZ tłu ... » więcej 2019-07-20, godz. 16:15 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej 2019-07-20, godz. 14:53 Trwa Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Dziś usłyszymy mistrzów wiolonczeli klasy europejskiej 'Perły muzyki polskiej' będzie można usłyszeć dziś (20.07) na koncercie realizowanym w ramach festiwalu muzycznego towarzyszącego VI Międzynarodowej Akademii ... » więcej 2019-07-20, godz. 09:10 Bliżej pacjenta - dziś Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą dzisiaj (20.07) w Centrum Handlowym Turawa Park między godziną 11.30 do 17.00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »