Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-28, 16:10 Autor: Maciej Stępień

Krzysztof Konik nie jest już dyrektorem Brzeskiego Centrum Medycznego. Zrezygnował, bo nie pozwala mu na to prawomocny wyrok sądu

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Krzysztof Konik po pięciu latach zrezygnował z kierowania szpitalem. Decyzja zapadła szybko, bo sąd zabronił mu pełnienia funkcji publicznych. To efekt wieloletniego procesu przeciwko Konikowi, którego oskarżono o nieprawidłowości przetargowe w czasach, gdy pełnił funkcję sekretarza w powiecie brzeskim. Wyrok jest już prawomocny, dlatego szef BCM-u musiał ze stanowiska zrezygnować.
Decyzja ws. Konika zapadła kilka dni temu, choć do nieprawidłowości w brzeskim starostwie doszło w 2010 roku. Sam zainteresowany uważa, że jest niewinny, a wyroku opolskiego sądu nie zamierza komentować.

- Liczę na to, że kasację wygram, natomiast współpraca z obecnym Zarządem Powiatu Brzeskiego wydaje się niemożliwa – podkreśla Konik. – Uważam, że za moich czasów rozpoczęła się daleko idąca modernizacja placówki. Moim zdaniem, szpital zostawiam pod względem medycznym i infrastrukturalnym, a także sprzętowym w bardzo dobrej kondycji, lepszej niż pięć lat temu.

Władze powiatu brzeskiego szykują się zatem do konkursu. Nowego dyrektora lecznicy możemy poznać za dwa miesiące.

- Do czasu wyłonienia nowego dyrektora obowiązki przejmie zastępca ds. medycznych dr Dariusz Matuszewski – wyjaśnia Radiu Opole Jacek Monkiewicz, starosta brzeski. - My natomiast w związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy działania i przygotowujemy się do konkursu na nowego dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 19:15 Nyskie wodociągi nagrodziły dzieci i młodzież, które pochyliły się nad problemem braku dostępu do wody Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:45 Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80 i 90 dokonał czynów pedofilskich wobec nieletnich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »