Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-23, 12:40 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Policja ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy w Krapkowicach

Tak ma wyglądać nowa komenda krapkowickiej policji [fot. archiwum policji]
Tak ma wyglądać nowa komenda krapkowickiej policji [fot. archiwum policji]
Obecna siedziba komendy powiatowej policji w Krapkowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Obecna siedziba komendy powiatowej policji w Krapkowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy policji w Krapkowicach. Budynek będzie 3-kondygnacyjny, w kształcie litery C, przy nim wybudowane będą także garaże na radiowozy, boksy dla psów i parking. Komenda wojewódzka ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji. Wartość wyceniono na ponad 5,5 mln euro.
- Nowa komenda powstanie przy ulicy Opolskiej – mówi Jarosław Waligóra, oficer prasowy krapkowickich policjantów. - Naprzeciw urzędu skarbowego, tam już jest wyznaczona, przekazana pod te potrzeby około hektarowa działka. Działka, która już jest uzbrojona. Czekamy, aby został wyłoniony główny wykonawca i do końca października 2021 roku ten budynek ma zostać oddany dla policjantów i dla mieszkańców.

Obecnie krapkowiccy mundurowi mają dwie siedziby: główna mieści się przy ul. Sądowej 25, wydział prewencji i ruchu drogowego znajduje się w budynku przy ul. Sienkiewicza 9. Mieszkańcy często nie wiedzą, gdzie jaką sprawę mogą załatwić.

Zabytkowy budynek dawnego sądu, główna siedziba komendy policji w Krapkowicach, jest własnością powiatu. Właścicielem budynku przy ul. Sienkiewicza jest gmina.
Jarosław Waligóra

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »