Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-12, 10:00 Autor: Katarzyna Doros

Sąd zdecyduje, czy wezwanie karetki było uzasadnione. Konflikt mieszkańca Strzelec Opolskich z ordynatorem SOR

Karetka [fot.Dorota Kłonowska]
Karetka [fot.Dorota Kłonowska]
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Strzelec Opolskich, który w czerwcu ubiegłego roku wezwał karetkę do 98-letniego chorego ojca. Zdaniem ordynatora strzeleckiego SOR, dr Ryszarda Wileńskiego, wezwanie było nieuzasadnione, a pan Władysław utrudniał zbadanie ojca. Lekarz złożył na policji wniosek o ukaranie mężczyzny mandatem. Pan Władysław uważa, że lekarz celowo nie chciał zbadać chorego, upatrując w tym prywatną zemstę. Mężczyzna złożył skargę do Izby Lekarskiej na żonę dr Wileńskiego. Pan Władysław mandatu nie przyjął.
- Doktor powtarzał, że ojciec jest zdrowy i nie wymaga hospitalizacji. Badanie nie zostało przeprowadzone, a dokumentacja medyczna została sfałszowana. - mówi Władysław Janta ze Strzelec Opolskich. - Ja mówię: panie doktorze, niech pan zobaczy wyniki ojca. Może pan je przejrzeć, może pan zdjęcie zrobić, ale te wyniki mają zostać u mnie. Lekarz zaczął mnie wyzywać od znanych w Strzelcach pieniaczy. Badania różnią się od tych, które wykonali po ok. 15 minutach pracownicy izby przyjęć. Anemia głęboka, pacjent podsypiający, kontakt utrudniony, niemiarowa czynność serca, a przecież doktor Wileński serce dał na pięć, czyli maksymalnie.

- W momencie wyjazdu karetki nie znałem nazwiska pacjenta. Nie ma mowy o żadnej prywatnej zemście. Oskarżenia o fałszowaniu dokumentacji są dla mnie obraźliwe - mówi dr Ryszard Wileński, ordynator strzeleckiego SOR. - Pan Janta wprowadził w błąd dyspozytora medycznego podając, że jego ojciec jest nieprzytomny i jest z nim utrudniony kontakt. Nie chciał mi udostępnić dokumentacji medycznej. A w odpowiedzi na mój wniosek o ukaranie go mandatem karnym za nieuzasadnione wezwanie, rozpoczął krucjatę przeciwko mnie, która polega na składaniu fałszywych oskarżeń, manipulowaniu dokumentacją medyczną swojego ojca. Zachowanie pana Janty, jego agresja słowna w stosunku do nas spowodowała, że u pacjenta oceniliśmy tylko parametry krytyczne.

- Dokumentacja medyczna jest wypełniana elektronicznie, po każdych wprowadzonych zmianach zostałby ślad w systemie - dodaje lekarz.

Sprawa będzie miała finał w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Opolskich 24 stycznia.
Dodajmy, że za nieuzasadnione wezwanie karetki grozi mandat do 1500 złotych.
Władysław Janta
Dr Ryszard Wileński

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 13:15 Napadł na sex shop w Nysie z nożem w ręku. Teraz trafi za kratki na 6 lat 34-letni Sylwester S. zaatakował nożem sprzedawcę w jednym z nyskich sex shopów i ukradł kasetkę, w której było ponad 400 złotych. Oskarżony był już wcześniej ... » więcej 2019-01-22, godz. 13:00 72 dodatkowe miejsca parkingowe powstaną na osiedlu Armii Krajowej w Opolu Chodzi o miejsce przed budynkiem spółdzielni mieszkaniowej na ul. Bytnara Rudego. Przetarg w tej sprawie jest już rozstrzygnięty, wybrano wykonawcę, który nie ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:45 Bez prawa jazdy, za to "po kieliszku" uciekał przed policją. Daleko nie uciekł Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi Gogolina, który w ciągu dosłownie kilku minut popełnił 3 przestępstwa. Wsiadł do auta będąc pod w ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 Ma 9 dzieci, jest dziadkiem 34 wnucząt i 51 prawnucząt. Władysław Kostaś z Nowej Wsi świętował Dzień Dziadka Pan Władysław Kostaś w lipcu będzie obchodził 92 urodziny. A kto wie - czy wkrótce nie zostanie prapradziadkiem? » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 "Naszym priorytetem jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego". Małgorzata Tudaj o Związku Powiatów P ... - Najważniejszą rzeczą, którą musimy się zająć, jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Małgorzata Tud ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:00 Nyska odlewnia nadal dymi, choć miały być uruchomione filtry. Zakład obwinia wykonawcę instalacji Nyska odlewnia nadal utrudnia życie mieszkańcom okolicy. Kominy zakładu nie zostały wyposażone w instalację filtrującą. Choć mowa była, że takowa będzie zamon ... » więcej 2019-01-22, godz. 09:46 Zatrzymany z "towarem". "Zachowywał się nerwowo" Marihuanę i tabletki ecstasy znaleźli policjanci z Otmuchowa w samochodzie i mieszkaniu jednego z mieszkańców powiatu nyskiego. 33-latek usłyszał zarzut posia ... » więcej 2019-01-22, godz. 09:02 Przerwa w dostawie ciepła w Opolu Czarnowąsach. Awaria pompy [AKTUALIZACJA] Awaria pompy sieci cieplnej w Opolu Czarnowąsach. Pracownicy spółki ELKOM pracują nad usunięciem awarii. Przewidywane przerwy w dostawie ciepła mogą wystąpić ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:59 Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice, Opole i Olesno - w tych miejscowościach oddycha się dziś najgorzej Smog nie odpuszcza. Na godzinę 7:00 normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 są przekroczono trzykrotnie, w Zdzieszowicach nawet sześciokrotnie. Niec ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:15 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »