Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-10, 11:07 Autor: Mariusz Chałupnik

Szpital w Głubczycach będzie kontynuował działania z ubiegłego roku. W planach e-usługi i nowy sprzęt

Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Głubczycach dołączy do sieci placówek, które będą wyposażone w e-usługi. Placówka zdobyła pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego i rozpoczyna wdrażanie rozwiązań informatycznych.
Zmiany te mają ułatwić funkcjonowanie personelowi oraz pacjentom. Nowe rozwiązania będą dotyczyły prowadzenia dokumentacji medycznej, administracji, księgowości oraz kadr.

- Zmiany będą dotyczyły również rejestracji do szpitala, choć ta tradycyjna też musi funkcjonować - informuje Dariusz Szymański, dyrektor do spraw medycznych głubczyckiej placówki. - My sobie zdajemy sprawę z tego, że jest duża grupa pacjentów, dla których posługiwanie się internetem, czy tymi nowymi środkami elektronicznymi sprawia jakąś trudność. Także rejestracja i cała jej działalność, w taki sposób jak do tej pory była prowadzona, to będzie prowadzona nadal. Natomiast w tej chwili, jeżeli kolejka o 7.00 rano do rejestracji liczyła 30, 40 osób, to po wprowadzeniu e-usług będzie wynosiła 7,8.

W tym roku głubczycki szpital będzie również kontynuował dwa inne programy, których realizację rozpoczął w 2018. Chodzi o poprawę wydajności i skuteczności leczenia chorób cywilizacyjnych oraz program opieki nad matką i dzieckiem.

- W ramach tych działań doposażyliśmy już część oddziałów - mówi Szymański. - Dokonaliśmy już zakupów sprzętów na blok operacyjny, czy sprzętu diagnostycznego. Wyposażyliśmy w nowy sprzęt pracownię endoskopową i pracownię radiologiczną. To są takie trzy główne rzeczy, gdzie te wydatki są największe.

Szpital na inwestycje przeznaczy około miliona złotych, jako wkład własny. Reszta pieniędzy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Dariusz Szymański
Dariusz Szymański

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej 2019-06-19, godz. 11:00 "To był trudny rok szkolny". Komentują: Opolski Kurator Oświaty i naczelnik oświaty w Opolu - To był trudny i intensywny rok szkolny, było dużo zadań do realizacji - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kurator oświaty Michał Siek, podsumow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »