Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-26, 18:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Opóźnienia podczas remontu kamienicy przy Damrota w Opolu

Kamienica przy ul. Damrota w Opolu zmienia swój wygląd [ fot. Piotr Wójtowicz]
Kamienica przy ul. Damrota w Opolu zmienia swój wygląd [ fot. Piotr Wójtowicz]
Przebudowa kamienicy przy ulicy Damrota w Opolu opóźni się co najmniej o kilka miesięcy, a koszt wzrośnie o 350 tysięcy złotych. Powodem jest konieczność wymiany dwóch stropów. Przebudowę zleciło miasto, a plan zakłada utworzenie w obiekcie Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jednak podczas prowadzonych prac okazało się, że drewniane stropy mogą nie wytrzymać obciążenia w przyszłości.
Wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka tłumaczy, że w tym budynku w przyszłości będą mieściły się sale konferencyjne i właśnie z uwagi na bezpieczeństwo zdecydowano o wymianie stropów na dwóch kondygnacjach. - Problemem jest jednak to, że wymiany nie można wykonać jednocześnie, dlatego przebudowa zakończy się w marcu 2019 roku - wyjaśnia Małgorzata Stelnicka. - Musieliśmy zlecić zmiany w projekcie, przeanalizowanie konstrukcji budynku i uzgodnić zmiany z konserwatorem zabytków. Dopiero teraz wykonawca będzie mógł przystąpić do prac, których nie może wykonać jednocześnie. Będzie musiał wyburzyć i wylać z betonu jeden strop, a dopiero po tych pracach przystąpić do przebudowy kolejnego.

Przypomnijmy, remont kamienicy na rogu ulic Damrota i Krakowskiej w Opolu ruszył wiosną tego roku i wówczas zapowiadano, że zakończy się jesienią tego roku.

Rewitalizacja kamienicy zakłada przebudowę wejść, wykonanie nowych instalacji czy budowę windy wewnątrz obiektu. Budynek, który powstał na przełomie XIX i XX wieku po przebudowie ma służyć organizacjom pozarządowym. Rewitalizacja, której koszty wiosną wyceniono na 5 mln 200 tysięcy złotych zakłada również remont podwórka, które znajduje się miedzy kamienicą a Galerią Centrum.
Małgorzata Stelnicka 1
Małgorzata Stelnicka 2

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »