Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 15:30 Autor: Joanna Matlak

Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami

Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami [fot. Joanna Matlak]
Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami [fot. Joanna Matlak]
Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami [fot. Joanna Matlak]
Prezydent Wiśniewski o nowej siedzibie CDO i dialogu z mieszkańcami [fot. Joanna Matlak]
- Jesteśmy gwarantami tego, że dialog z mieszkańcami będzie postępował – powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas konferencji prasowej. Pojawili się na niej także kandydaci do rady miasta startujący z jego komitetu.
Prezydent skupił się na podsumowaniu działań proobywatelskich, jakie prowadził w ciągu ostatnich 4 lat. Podkreślał, że miasto organizowało konsultacje z mieszkańcami, a także zwiększał się budżet przeznaczany na konkursy dla organizacji pozarządowych.

- Taką największą akcją konsultacyjną była sprawa budowy nowego mostu przez Odrę - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

- Pierwszy raz w historii Opola urządziliśmy tak duże konsultacje, w których wzięło udział prawie 25 tys. osób. Oprócz tego urządzaliśmy konsultacje w wielu innych sprawach, które dotyczyły drobnych zmian, korekt np. organizacji ruchu, a czasami wyboru. Tak jak ostatnio placów zabaw, które będziemy remontować. W ciągu ostatnich lat wiele dobrego wydarzyło się w ramach współpracy z radami dzielnic, my cały czas wprowadzamy nowe usprawnienia. I co najważniejsze: budżet rad dzielnic, czyli 100 tys. dla każdej. W tej chwili ten budżet to prawie 3 mln złotych.

- Kwota budżetu obywatelskiego w czasie mojej kadencji wzrosła o 100 procent, w tej chwili wynosi 4,5 mln złotych – dodaje prezydent i zaznacza, że na przełomie października i listopada ma być już gotowe nowe Centrum Dialogu Obywatelskiego, które powstanie w remontowanej kamienicy u zbiegu ulic Damrota i Krakowskiej.

- To jest przeniesienie całej jednostki z ulicy Koraszewskiego w której w tej chwili CDO się znajduje, więc trzeba tę przeprowadzkę zrobić tak, żeby nie była uciążliwa dla mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z CDO. Raczej będą to pomieszczenia wynajmowane, dopuszczamy również stałe siedziby, ale nie ma tam tyle pomieszczeń, żeby pomieścić wszystkie organizacje pozarządowe. Tym najaktywniejszym, które będą tego potrzebowały, będziemy tę siedzibę udostępniać - mówi Wiśniewski.

Dodajmy, że w nowym CDO swoją Izbę Pamięci będzie miała Solidarność.

Prezydent walczący o reelekcję zapowiedział, że w przyszłej kadencji wraz ze swoimi radnymi będzie chciał dalej rozwijać rady dzielnic czy budżet obywatelski.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej 2019-02-20, godz. 11:45 Fałszywi policjanci ponownie zaatakowali. Okradli 77-letnią kobietę, ale większą kwotę udało się uratować Kolejna próba oszustwa seniorów z województwa opolskiego metodą 'na policjanta'. Prawdziwi policjanci z Opola zareagowali jednak błyskawicznie. Zaraz po zgłos ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:46 Nie będzie tablicy Wałęsy, będzie izba pamięci "Solidarności". Prezydent Opola vs opozycja w sprawie obchodów rocznicy ... Nie tablicą pamiątkową, a izbą pamięci 'Solidarności' Opole chce uczcić zbliżającą się 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w czerwcu. Zapowiedz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »