Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-20, 17:30 Autor: Joanna Matlak

Kto pokieruje klubami w Radzie Miasta Opola? Zakończyła się pierwsza sesja

Klub PiS. Od prawej Arkadiusz Szymański, Michał Nowak, Sławomir Batko i Marek Kawa [fot. Joanna Matlak]
Klub PiS. Od prawej Arkadiusz Szymański, Michał Nowak, Sławomir Batko i Marek Kawa [fot. Joanna Matlak]
Klub prezydenta. Piotr Mielec, Łukasz Sowada i Bartłomiej Bonk [fot. Joanna Matlak]
Klub prezydenta. Piotr Mielec, Łukasz Sowada i Bartłomiej Bonk [fot. Joanna Matlak]
Barbara Kamińska [fot. Joanna Matlak]
Barbara Kamińska [fot. Joanna Matlak]
Marek Masnyk, Przemysław Pospieszyński i sędzia Adam Szokalski [fot. Joanna Matlak]
Marek Masnyk, Przemysław Pospieszyński i sędzia Adam Szokalski [fot. Joanna Matlak]
Piotr Mielec będzie szefował klubowi radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a Michał Nowak pokieruje klubem Prawa i Sprawiedliwości. Za nami pierwsza sesja Rady Miasta Opola ósmej kadencji, podczas której odbyło się ślubowanie radnych i prezydenta.
- Chcemy w pierwszej kolejności realizować zobowiązania, które na siebie wzięliśmy – mówi Michał Nowak, przewodniczący 4-osobowego klubu PiS w Radzie Miasta Opola. - Będziemy realizowali wszystkie dobre inicjatywy, jeśli chodzi o mieszkańców i miasto, ale też będziemy mocno uważali, bo prezydent dużo naobiecywał i powstaje pytanie, czy będzie potrafił znaleźć finansowanie dla tych inwestycji. Sprawdźmy, zobaczmy.

Tajemnicą owiane jest natomiast przywództwo w klubie Koalicji Obywatelskiej.

- Nie mamy jeszcze podzielonych wszystkich stanowisk w klubie, zaczekajmy na całą układankę, także w komisjach – mówi Przemysław Pospieszyński z liczącego 8 radnych klubu KO. - Szef został wybrany i jest w tajemnicy, wszystko państwo poznają, jak już stanie cały klub, rada miasta i kiedy będziemy mogli zdradzić przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji - mówi Pospieszyński.

- Te wszystkie funkcje związane z komisjami, z przewodniczeniem klubu rozstrzygną się i będą przekazane na następnej sesji - dodaje Barbara Kamińska, nowa wiceprzewodnicząca Rady Miasta z klubu KO.

Kolejną sesję Rady Miasta Opola zaplanowano na 6 grudnia, kiedy to zostanie wybrana obsada poszczególnych komisji, a 18 grudnia odbędzie się sesja budżetowa.
Michał Nowak
Przemysław Pospieszyński i Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »