Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-15, 14:55 Autor: Agnieszka Stefaniak/Witold Wośtak

Atak na dziecko w powiecie strzeleckim, sprawca został zatrzymany. "Jest znany w okolicy" [NOWE INFORMACJE]

Atak na dziecko w powiecie strzeleckim [fot. freeimages.com]
Atak na dziecko w powiecie strzeleckim [fot. freeimages.com]
Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Jak informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji 36-letni mężczyzna wtargnął do przypadkowego domu w jednej z miejscowości powiatu strzeleckiego. Następnie pobił przebywające tam niespełna roczne dziecko. Maluch został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.
Sprawca jest już w rękach policjantów. Został zatrzymany.

Jak przekazała nam rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Małgorzata Lis-Skupińska - Chłopczyk jest w trakcie diagnostyki. Dziecko trafiło do szpitala z obrażeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków.

Jak informuje ordynator oddziału dr Wojciech Walas - Aktualnie 10-miesięczny chłopczyk jest podłączony do respiratora. Ze wstępnych badań wynika, że nie mamy do czynienia z zagrożeniem życia. Ma liczne ślady urazów zewnętrznych. Jest zaintubowany, istnieje szansa, że nie ma obrażeń zagrażających życiu. W tej chwili jesteśmy na etapie diagnostyki obrazowej.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - matka z ojcem dziecka byli w domu.
- Nagle próg ich mieszkania przekroczył nieznany mężczyzna. Wyrwał im dziecko i rzucał nim o ścianę i podłogę - relacjonuje jedna z mieszkanek Kadłuba pod Strzelcami Opolskimi, która chce zachować anonimowość.

Gabriela Puzik, sołtys Kadłuba mówi naszemu reporterowi, że sprawca zdarzenia jest znany w okolicy. Według relacji mieszkańców, napastnik ma problemy z narkotykami, a w ostatnich wyborach bezskutecznie startował na radnego w gminie Kolonowskie. Dwie kobiety jadące z Kolonowskiego miały zabrać mężczyznę "na okazję" w Staniszczach Wielkich. - Słyszałam, że pasażer bardzo wariował w samochodzie - mówi Puzik. Zastrzega przy tym, że takie informacje usłyszała od mieszkańców.

- Tam wyrwał jednej kobiecie rękaw z kurtki. One zdenerwowały się, zatrzymały i wyrzuciły go z samochodu. Facet pobiegł do gospody o nazwie „Nova”, ale właścicielka nie wpuściła mężczyzny do środka. W międzyczasie zadzwoniła za to na policję. On pobiegł może trzy domy dalej i wskoczył do tego dziecka. Nie wiem, czy chłopczyk był na podwórku, czy napastnik wskoczył do domu. W każdym razie prawdopodobnie pięć razy uderzył tym dzieckiem.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności tego zdarzenia. Do sprawy będziemy wracać.
Paulina Porada
Wojciech Walas
Gabriela Puzik

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 18:00 Rodzina opolskich żyraf rośnie w siłę. Na świat przyszła samiczka W opolskim ogrodzie zoologicznym urodziła się wczoraj (16.12) kolejna żyrafka. Jest to jedenaste zwierzę tego gatunku, które przyszło na świat w zoo w Opolu, ... » więcej 2018-12-17, godz. 17:45 Zabójstwo na Armii Krajowej w Opolu. Główny oskarżony twierdzi, że świadek go pomówił Przed Sądem Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa w sprawie głośnego zabójstwa Amadeusza K. w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarż ... » więcej 2018-12-17, godz. 16:45 Pijani kierowcy dali o sobie znać w Zdzieszowicach. Trzy zatrzymania w ciągu minionego weekendu Pijani kierowcy na drogach powiatu krapkowickiego. Rekordzista miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. » więcej 2018-12-17, godz. 16:30 W Szczepanowicach powstaje największa szopka w regionie Po raz 20. w Opolu Szczepanowicach trwa budowa plenerowej szopki. Na placu parafialnym budowane są pomieszczenia dla koni, kóz, osiołków, owiec i ptactwa. Kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:32 Pracownicy wymiaru sprawiedliwości ponownie protestowali przed opolskimi sądami. Chcą podwyżek Około 70 pracowników opolskiego sądu okręgowego, przy wsparciu sędziów, w samo południe zorganizowało kilkunastominutowy protest. Protokolanci, asystenci sędz ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:13 Opolscy policjanci, władze wojewódzkie i samorządowe uczestniczyły dziś we wspólnym spotkaniu wigilijnym Nadinspektor Jarosław Kaleta życzył swoim podwładnym spokojnej, bezpiecznej i satysfakcjonującej służby. » więcej 2018-12-17, godz. 14:45 Opolanie podarowali paczki najuboższym mieszkańcom miasta Wierni z parafii św. Jacka w Opolu podarowali świąteczne paczki najuboższym mieszkańcom miasta. Część artykułów spożywczych i ubrań kupili sami, resztę zebral ... » więcej 2018-12-17, godz. 13:30 Karpia na świątecznych stołach nie zabraknie. Hodowcy chcą przekonać klientów do jedzenia tych ryb przez cały rok Karpia w wannie już nie trzymamy. Coraz więcej osób rezygnuje też z noszenia żywych ryb w reklamówce do domu. - Klienci wolą produkt gotowy do spożycia, czyli ... » więcej 2018-12-17, godz. 12:15 Zima w lasach pokaże, czy w naszym regionie pojawiły się wilki - twierdzą leśnicy Opolscy leśnicy uspokajają - nie ma pewności, że wilki pojawiły się na terenie województwa opolskiego. - Najbliższe zimowe miesiące pozwolą ustalić, czy te zw ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:30 Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami 4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat - Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »