Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-14, 17:10 Autor: Jan Poniatyszyn

Mundurowi oddali krew potrzebującym, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji [zdj. AŚ w Prudniku]
Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji [zdj. AŚ w Prudniku]
Paweł Sieradzki z Aresztu Śledczego w Prudniku już 21 lat jest honorowym dawcą krwi [zdj. AŚ w Prudniku]
Paweł Sieradzki z Aresztu Śledczego w Prudniku już 21 lat jest honorowym dawcą krwi [zdj. AŚ w Prudniku]
Ze sporym zainteresowaniem spotkała się akcja krwiodawstwa w Prudniku. W swoich pomieszczeniach biurowych zorganizował ją tamtejszy Areszt Śledczy. Zebrano blisko pięć i pół litra krwi. W akcji uczestniczyły wszystkie służby mundurowe powiatu a także mieszkańcy i młodzież szkolna.
- Jestem honorowym dawcą krwi, bo wiem jakie to ma znaczenie dla ratowania ludzkiego życia - mówi Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji. – Krew oddaję co najmniej od 10 lat. Uważam, że jest to bardzo szczytny cel, gdyż wielu ludzi w Polsce tę krew potrzebuje, a my jako zdrowi ludzie powinniśmy pomagać tym, którzy są w potrzebie.

- Przez 21 lat oddaję krew - mówił Paweł Sieradzki, kierownik działu ochrony Aresztu Śledczego w Prudniku. – To jest już ponad 27 litrów oddanej krwi. Jest to szlachetny cel, który ratuje innym życie.

Akcja zorganizowana przez prudnicką placówkę penitencjarną prowadzona też była w pięciu innych miejscach Opolszczyzny. Ma ona ogólnopolski zasięg i odbywa się pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. W ten sposób służby mundurowe chcą uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Katarzyna Gaworek
Paweł Sieradzki

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 17:30 Praszka: ŚDS w Ganie ma wolne miejsca dla niepełnosprawnych Są wolne miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ganie (gmina Praszka). W placówce przebywa obecnie 50 osób, a do zagospodarowania pozostaje 7 miejsc. » więcej 2020-01-29, godz. 16:00 Prokuratura: nie było nieprawidłowości przy sprzedaży portu w Koźlu Prokuratura Okręgowa w Opolu umorzyła śledztwo w sprawie sprzedaży portu w Koźlu, nie dopatrując się w transakcji niegospodarności czy naruszenia prawa. Nikt nie… » więcej 2020-01-29, godz. 14:30 "Musimy wiedzieć, co się dzieje na świecie". Uczniowie LO nr 3 w Opolu podsumowują 2019 rok w polityce międzynarodowej Wybory do Parlamentu Europejskiego i zakończenie wstępnym porozumieniem amerykańsko-chińskiej wojny handlowej - to między innymi wydarzenia, według Regionalnego… » więcej 2020-01-29, godz. 13:30 Prudnicka policja zatrzymała kolejnych piratów drogowych Dwóm kierowcom prudniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obydwaj przekroczyli o ponad 50 km/h dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Do ich zatrzymania… » więcej 2020-01-29, godz. 13:30 Stawki za śmieci, odwołanie wiceprzewodniczącego i łączenie poradni - jutro sesja Rady Miasta Opola Dlaczego mieszkańcy Opola zapłacą więcej za śmieci i czy Arkadiusz Szymański straci stanowisko wiceprzewodniczącego rady miasta? Odpowiedzi na te pytania mamy… » więcej 2020-01-29, godz. 13:00 Coraz lepsze warunki narciarskie w czeskich ośrodkach. Na Pradziada pojedzie więcej autobusów Coraz lepsze warunki narciarskie u naszych południowych sąsiadów Czechów. Tuż przy granicy z województwem opolskim czynnych jest kilkanaście ośrodków narciars… » więcej 2020-01-29, godz. 12:30 Poszukiwany listem gończym 36-latek zatrzymany na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Z wyrokiem sądowym przez kilka lat ukrywał się za granicą. Gdy wrócił do kraju, został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-29, godz. 12:14 Dzień Otwartych Drzwi na opolskiej onkologii. Będą badania, warsztaty i dyżur specjalistów Dzień Otwartych Drzwi organizuje w najbliższa sobotę (1.02) Opolskie Centrum Onkologi. Od godziny 9 do 14 chętni będą mogli skorzystać z pomocy szeregu specja… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Piraci na opolskich drogach. Kolejne zatrzymania Dwóch kierowców z 'ciężką nogą' zatrzymali policjanci z Prudnika. Rekordzistą był 49-latek, który jechał osobową skodą z prędkością 114 km/h, na trasie gdzie obowiązuje… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Liderzy społeczni z Opola zostaną nagrodzeni. Trwa nabór do konkursu im. Jana Całki Opole po raz trzeci nagrodzi osoby i podmioty zasłużone w działalności społecznej na rzecz miasta i mieszkańców. Trwa nabór do nagrody im. Jana Całki przyznawanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »