Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-14, 17:10 Autor: Jan Poniatyszyn

Mundurowi oddali krew potrzebującym, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji [zdj. AŚ w Prudniku]
Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji [zdj. AŚ w Prudniku]
Paweł Sieradzki z Aresztu Śledczego w Prudniku już 21 lat jest honorowym dawcą krwi [zdj. AŚ w Prudniku]
Paweł Sieradzki z Aresztu Śledczego w Prudniku już 21 lat jest honorowym dawcą krwi [zdj. AŚ w Prudniku]
Ze sporym zainteresowaniem spotkała się akcja krwiodawstwa w Prudniku. W swoich pomieszczeniach biurowych zorganizował ją tamtejszy Areszt Śledczy. Zebrano blisko pięć i pół litra krwi. W akcji uczestniczyły wszystkie służby mundurowe powiatu a także mieszkańcy i młodzież szkolna.
- Jestem honorowym dawcą krwi, bo wiem jakie to ma znaczenie dla ratowania ludzkiego życia - mówi Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji. – Krew oddaję co najmniej od 10 lat. Uważam, że jest to bardzo szczytny cel, gdyż wielu ludzi w Polsce tę krew potrzebuje, a my jako zdrowi ludzie powinniśmy pomagać tym, którzy są w potrzebie.

- Przez 21 lat oddaję krew - mówił Paweł Sieradzki, kierownik działu ochrony Aresztu Śledczego w Prudniku. – To jest już ponad 27 litrów oddanej krwi. Jest to szlachetny cel, który ratuje innym życie.

Akcja zorganizowana przez prudnicką placówkę penitencjarną prowadzona też była w pięciu innych miejscach Opolszczyzny. Ma ona ogólnopolski zasięg i odbywa się pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. W ten sposób służby mundurowe chcą uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Katarzyna Gaworek
Paweł Sieradzki

Wiadomości z regionu

2020-11-30, godz. 20:45 Raport dnia. W regionie blisko 200 zarażeń, ale nikt nie zmarł. Tak niskiej liczby infekcji w kraju nie było od połowy… 198 nowych infekcji koronawirusa potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5733 zakażeniach i… » więcej 2020-11-30, godz. 20:15 Szpital tymczasowy w CWK oddany do użytku. Jednak na przyjmowanie pacjentów trzeba jeszcze poczekać [FILM, ZDJĘCIA] Zakończyło się przekształcanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu w szpital tymczasowy. Wojewoda opolski przekazał oficjalnie obiekt władzom Uniwersyteckiego… » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Paczkowski program rewitalizacji zabytków uznany za najlepszy w kraju Paczków doceniony za program rewitalizacji zabytków. Gmina została najlepiej oceniona spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu… » więcej 2020-11-30, godz. 19:15 Propozycja dla dłużników czynszowych w Głogówku Możliwość redukcji zadłużenia czynszowego uchwaliła mieszkańcom Rada Miejska Głogówka. Z inicjatywą taką wystąpił burmistrz. Długi czynszowe stają… » więcej 2020-11-30, godz. 17:45 Uwaga na oszustów. W okresie przedświątecznym na pewno będą szukać okazji do wyłudzenia pieniędzy Przed oszustami ostrzega policja w czasie przedświątecznym. Zakupy, poszukiwanie prezentów i porządki mogą uśpić czujność, co jest świetną okazją dla… » więcej 2020-11-30, godz. 16:45 Nieznani sprawcy okradli biuro Opolskiego Ratownictwa Wodnego Ochotnicy z Opolskiego Ratownictwa Wodnego w Opolu proszą mieszkańców o wsparcie finansowe. W sobotę (28.11) ich biuro przy ul. Budowlanych w Opolu splądrowali… » więcej 2020-11-30, godz. 16:09 W połowie grudnia pojedziemy nowym mostem w Krapkowicach. Obiekt przeszedł próby obciążeniowe Trwają ostatnie prace porządkowe na nowym moście w Krapkowicach. Konstrukcja pomyślnie przeszła próby obciążeniowe. Przypomnijmy zaprojektowana nośność… » więcej 2020-11-30, godz. 15:24 Opolscy logistycy wspierają domy pomocy społecznej. Pomagają w pracach malarsko-remontowych i naprawiają sprzęt Prowadzą prace porządkowe, malują, remontują i naprawiają uszkodzone sprzęty. Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej na prośbę wojewody opolskiego… » więcej 2020-11-30, godz. 13:48 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje świąteczne prezenty dla mieszkańców trzech DPS-ów Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje zbiórkę świątecznych darów dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, Leśnicy… » więcej 2020-11-30, godz. 13:45 Trwa sprzątanie po pożarze w Głuszynie. Strażacy schładzają konstrukcję i wyposażenie budynku by zapobiec ponownemu… Choć udało się opanować pożar na terenie fabryki mebli w Głuszynie, na miejscu cały czas obecnych jest kilka zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »