Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-13, 19:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Biskup i prezydent Opola zapraszają ubogich do wspólnego stołu

Światowy Dzień Ubogich - konferencja [fot. P. Wójtowicz]
Światowy Dzień Ubogich - konferencja [fot. P. Wójtowicz]
Światowy Dzień Ubogich - konferencja [fot. P. Wójtowicz]
Światowy Dzień Ubogich - konferencja [fot. P. Wójtowicz]
W najbliższą niedzielę w Opolu będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogich. Święto rozpocznie się w samo południe mszą świętą w opolskiej katedrze, natomiast o 13 na opolskim rynku wszyscy będą mogli zasiąść przy wspólnym stole.
Dziś do udziału w tym wydarzeniu zachęcali opolan biskup Rudolf Pierskała i prezydent Arkadiusz Wiśniewski. W spotkaniu z dziennikarzami wziął też udział bezdomny.

- Chcemy pokazać, że myśląc o Opolu nie zapominamy także o samotnych i ubogich, Nie możemy się od nich po prostu odgrodzić - mówił prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Na tym to polega, żeby z ubogimi rozmawiać i nikogo nie wykluczać - podkreślił biskup Rudolf Pierskała - Pan Jezus nigdy nie przechodził obojętnie obok ludzi chorych, biednych, potrzebujących. Uczył, że miłość bliźniego musi się wyrazić w konkretnym czynie.

Małgorzata Kozak, dyrektor opolskiego MOPR dodała, że podczas spotkania na rynku pracownicy ośrodka będą również udzielać porad, gdzie potrzebujący mogą ubiegać się o pomoc, a mieszkańcom, którym lepiej się powodzi będą radzić jak właściwie udzielać pomocy.

Na konferencji głos zabrał także bezdomny Bogusław Rojek.

- Mówię wam ludzie, szanujcie nas, tych bezdomnych chłopaków. Wiem, że niektórzy są niedobrzy i wyzywają, ale u mnie tego słowa nie ma - mówił. Podczas konferencji prasowej w łaźni dla bezdomnych poprosił, aby za pośrednictwem mediów pozdrowić brata Jerzego Marszałkowicza, założyciela schroniska Brata Alberta w Bielicach.

- To jest ksiądz. On nas uratował, 280 chłopa, wszyscy są mu wdzięczni. Chodziliśmy na ryby, smażyliśmy i oddawaliśmy mu je, ale on sam ich nie zjadł bo oddał drugiemu.

W Opolu Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony po raz pierwszy. Dodajmy że ustanowił do w 2016 roku papież Franciszek. W ten sposób głowa kościoła chciała zwrócić uwagę na potrzeby osób borykających się z biedą.
Światowy Dzień Ubogich
Światowy Dzień Ubogich II

Wiadomości z regionu

2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:23 Dobrzeń Wielki chce odzyskać utracone sołectwa. Będzie wniosek do MSWiA Radni Dobrzenia Wielkiego na najbliższej sesji (28.03) po raz trzeci podejmą uchwałę i będą wnioskować do MSWiA za pośrednictwem wojewody opolskiego o odwróce ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:25 Co czwarte pozwolenie na pracę w naszym regionie jest uchylane. Cudzoziemcy rezygnują z przyjazdu lub z pracy 1/4 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wydanych przez Opolski Urząd Wojewódzki w ciągu roku jest uchylanych. Dzieje się tak w przypadk ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:23 Dziś po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów - Data nie jest przypadkowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Janusz Oszytko z Delegatury IPN w Opolu. W tym roku przypada 75. rocznica zamordo ... » więcej 2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Dzisiaj bieg na powitanie wiosny w Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, która będzie p ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »